Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet jogos elvárás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet jogos elvárás egy kapcsolatban, és mi nem?

Figyelt kérdés
Nektek mi az, ami már nem fér bele, amire azt mondjátok a másiknak: ezt ne várd tőlem, nem teszem meg. És el tudtok jutni szakításig. Mi volt esetleg az, amit ti vártatok, mert jogosnak gondoltátok, és a másiknak volt sok, teljesíthetetlen?
2022. dec. 20. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha egyszer velem van akkor csak velem legyen, engem szeressen, becsüljon meg.

Ez jogos elvaras, úgymond alapelv.

2022. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha nem így van, szakítasz is rögtön? Vagy hány "meg nem becsülést" (aka tiszteletlenség?) tűrsz el, egyet, kettőt, egyet se? Ugyanez pl munkahelyen ugyanígy? Egyszer szól hozzád kolléga vagy főnök tiszteletlenül és máris jelented, felmondasz stb?
2022. dec. 20. 11:57
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Nincsenek elvárások. Olyan embert keresek, akivel ugyanazt akarjuk, hogy ne legyenek elvárások.
2022. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ mit mond(anak), ha a párom azt, hogy egy budos k*rv@ vagyok, mert szeretem a miniszoknyat akkor azonnal szakítanék.


De ha mondjuk a "tiszteletlenség" olyasmi, hogy rám szól többször de nem veszem komolyan, hogy pakoljak el magam után és kiakad végül olyan szavakkal, hogy lusta diszno vagyok és hasonlók akkor belatnam, hogy van igaza.

2022. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as, fogalmam sincs,hogy ezt hogy lehet megcsinálni. Semmibe nem tudok úgy belemenni, hogy ne legyenek előzetes elképzeléseim, és ez meg már tulajdonképpen ugyanaz (nálam), mint az elvárás. :(
2022. dec. 20. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Mindkét fél esetén minimális elvárás, hogy tiszteljék egymást, bízzanak egymásban, segítsék egymást, valamint kerüljék az önző viselkedést. Vitázni szabad, sőt kell is, de mindenképp jussanak közös kompromisszumra.

Szerintem, ha ezek nem érvényesülnek, akkor a kapcsolatnak sincs értelme. 😉

2022. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Pontosan, de ez így szar. Megfordítod, és belegondolsz, hogy te szeretnél-e teljesen más lenni, mint aki vagy, mert a párod elképzelt magának egy társat, és azt akarja, úgy viselkedj.
2022. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem akar elvenni felesegül.
2022. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es, utóbbira mi a megoldás? Azt az embert kell megtalálni, aki pont úgy szeret téged, amilyen vagy? Minden tulajdonságod imádnivaló már eleve neki, vagy a személyiségfejlődés olyan magas pontján áll, aki valóban el tud fogadni egy embert gyengeségekkel is? Vagy csak megalkuvó, nem tetszel neki annyira, de beletörődik, hogy más emberekkel is csak így lenne?
2022. dec. 20. 12:08
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem miután elmulik az a stádium, hogy nem nagyon veszed észre a hibáit akkor vagy összetart a szeretet, tisztelet vagy se.
2022. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!