Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet jogos elvárás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet jogos elvárás egy kapcsolatban, és mi nem?

Figyelt kérdés
Nektek mi az, ami már nem fér bele, amire azt mondjátok a másiknak: ezt ne várd tőlem, nem teszem meg. És el tudtok jutni szakításig. Mi volt esetleg az, amit ti vártatok, mert jogosnak gondoltátok, és a másiknak volt sok, teljesíthetetlen?
2022. dec. 20. 11:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt az embert kell megtalálni, aki pont úgy szeret téged, amilyen vagy?"


Igen. Szerintem a legnagyobb hiba, amit elkövetnek az emberek, hogy az elképzeléseikhez akarják alakítani a másikat.


Kétféle elvárás van, az egyikre talán létezik jobb szó. Az egyik az, amikor olyan embert keresek, aki ELEVE olyan, amilyet szeretnék, a másik az, amikor mindegy, kivel vagyok, az viselkedjen úgy, ahogy én megálmodtam.

2022. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért ez majdnem lehetetlen, hogy valaki pont olyan legyen, amilyet szeretnél. Vagy kevés kritériumod van, úgy lehet. Mondjuk: két lába legyen és a lába között vagina. Vagy: ne dohányozzon. Vagy: falumbeli legyen. Vagy: szeresse a Szomszédokat, mint én.
2022. dec. 20. 12:14
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi nemrég azon vesztünk össze, hogy a fülembe jutott, hogy a hátam mögött másnak arról panaszkodott, hogy én nem szoktam főzni.

Ezt egyáltalán nem érzem jogosnak, mert sosem főztem, amikor összejöttünk, akkor is megmondtam, hogy én utálok főzni és nem fogok, maximum nagyon ritkán. Amikor összeköltöztünk, azt is megbeszéltük, hogy nagyrészt ő fog főzni, én meg takarítani. Úgyhogy egyáltalán nem érzem jogosnak, hogy olyat várjon el tőlem, amit sosem csináltam és meg is mondtam, hogy nem fogom. Miért, azért, mert én vagyok a lány? Hát én is ugyanúgy dolgozok, mint ő...

Nyilván nem szakítottunk emiatt, csak összevesztünk.

2022. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

"Azért ez majdnem lehetetlen, hogy valaki pont olyan legyen, amilyet szeretnél. Vagy kevés kritériumod van, úgy lehet."


Ne akarjon gyereket.

Ne legyen politikailag "jobbos". (Náci meg mindenfób.)

Egyezzünk a szexben.

Egyezzen a humorunk.

Szeressünk beszélgetni, filozofálgatni.

Barátok is legyünk, ne csak "csaj meg pasi".

Egymás támaszai legyünk, ne legyen egyikünk se a másik gondviselője.

És olyan legyen, aki az évek múlásával egyre szerelmesebb (mint én), nem egyre unottabb.

2022. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

"Azért ez majdnem lehetetlen, hogy valaki pont olyan legyen, amilyet szeretnél. Vagy kevés kritériumod van, úgy lehet."

Pontosan ezért röhögök, amikor ebben a kategóriában egészen apró dolgokra is rávágják, hogy kuka.

2022. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem gondolom, hogy ilyen dolgokat mindenkire érvényesen ki lehet jelenteni. Egy kapcsolat csak a két félen múlik. Olyan szabályokat hozhatnak, amit csak akarnak. Egyáltalán nem számít semmi sem, amit korábban belénk vertek a társadalmi normákról, jogról, stb... egy kapcsolaton belül csak a két fél közös elképzelése számít.


A mienk egy atlagos kapcsolat szerintem. Nincsenek benne szálsőségek, nincsen különösebben dominána fél, alkalmazkodunk egymáshoz, kompromisszumra törekszünk.

2022. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%
Nincs olyan, hogy jogos, vsgy nem jogos! Majd én eldontom, mit várok el! Nem erdekel, hogy egy esetleges elutasotassal kit bantok meg!
2022. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!