Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is odaszúrás volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is odaszúrás volt a barátom részéről az, hogy azt mondta, hogy Ő egyetemre jár művelődni és nem színházba?

Figyelt kérdés

A barátom 27 éves, jelenleg a mesterszakját csinálja, mellette nagyon jó a karrierjében, magas szinten dolgozik, és szereti is.


Tegnap színházba mentem a barátnőmmel, meg a párjával, a barátnőm párja pedig megkérdezte a barátomtól, hogy Ő hova jár művelődni, erre azt mondta, hogy Ő egyetemre.


Egész este kellemetlenül éreztem magam ez miatt, tekintve, hogy egyikünknek sincs diplomája, láttam, hogy a barátaimat is rosszul érintette, hazaérve ezen össze is vesztünk, a barátom szerint a barátnőm pasija nagy pofájú, és azt hiszi, hogy attól, hogy megnéz valamit a színházba már olyan művelt és tájékozott lesz, és nem csak egy szalagmunkás, hogy mekkora suttyó paraszt, és még Ő kérdezi fel, hogy hova jár művelődni, végülis a veszekedés csak eszkalálódott, azóta meg nem nagyon beszéltünk.


2023. nov. 26. 15:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%
Igen is meg nem is. Én sem gondolom, hogy a színházba művelődni járnak az emberek, senki sem lesz okosabb, de valóban itthon ezt annyira felmagasztalják, hogy van egy ilyen áthallása, hogy rz olyan kulturált viselkedésnek számít, ha az ember színházba jár. Na most a barátnőd palija, ha szalagmunkás, vagy egyszerű melós, akkor neki a színházba járás lesz a művelődés, az ő szintjén ez már annak számít. A barátod meg full értelmiségi, neki kb az agysejtjei kipusztulnak egy ripacs Operettszínházas vagy Madách előadástól, és pont ezért kellett volna komolyan venni a kérdést és visszaszólás nélkül válaszolnia. Nem volt túl szép tőle ez a válasz, még ha egyet is értek vele abban, hogy a színházban nem lesz senki műveltebb.
2023. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te voltál ott, amikor az az ominózus kérdés elhangzott a barátnőd párjától a barátodnak címezve, miszerint "Ő hova jár művelődni".


A helyzetet, előzményeket, szövegkörnyezetet és a kérdés hangnemét figyelembe véve te te odaszúrásnak érezted?

2023. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

#22 Ráadásul ugye úgy kérdezte ezt tőle, hogy mindannyian ott voltak éppen a színházban.Tehát elméletileg a barátnő pasija, már csak magából kiindulva is feltételezhetné, hogy a kérdező pasija is a színházba (is) jár művelődni.

Ebben a helyzetben ez kifejezetten úgy hangzott, mintha a barátnő pasija direkt provokálná a kérdező pasiját.

2023. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismert milyen hangsúllyal hangzottak el ezek a mondatok, de egyik sem volt szerencsès.

Hogy ki szánta bántónak, esetleg senki, netán mindketten, az olyan mint a Kennedy gyilkosság: már sosem tudjuk meg :)

2023. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem ertem, hogy miert akadsz ki. Szerintem ez csak a nem-egyetemistaknak bunko, sznob valasz. En pl egesz nap az orszag legmuveltebb embereit hallgatom, szepirodalomrol tarsalgok, meg tudomanyos cikkeket olvasok, pedig csak a bolcseszkarra jarok, aminek valoban nincs presztizse, de muvelodes szempontjabol tenyleg top hely. Hangozhat nagykepuen, de attól meg igy van, oda járok muvelodni.

Viszont a kerdes eleve bicskanyitogato (foleg, hogy egy valoban nala muveletlenebb embertol jott, akinek tenyleg a szinhaz a muvelodes netovabbja),ha visszaszolaskent mondta a valaszt, akkor annak is ertheto.

Te pedig elkezdtel vele vitatkozni, o magatol sosem mondta volna ki az igazat a baratnod csavojarol, de nyilvan, hogyha nekiesel, akkor el fogja mondani, mert valoban igazsagtalanul cseszteted.

2023. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén szólva, mindkét fél bunkó volt. Az is burkolt odaszúrás, hogy ő hova jár művelődni... 1) mintha mindenkinek kötelező lenne, 2) mintha kóstolgatná, hogy "na te igénytelen paraszt, ha színházba nem jársz, akkó' hova?... már ez a megfogalmazás a másikra nézve, hogy művelődni...

A barátod meg egy bunkó volt, aki direkt oda szúrt, ahol a legfájdalmasabb, övön alul, ahelyett, hogy elintézte volna azzal, hogy "nekem nem ezek a hobbijaim, és kicsit bunkónak érzem, hogy ezt a szót használtad".

2023. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!