Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik “anyuci kicsi fia”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik “anyuci kicsi fia” típusú párral vannak együtt, azok hogyan oldották meg/rendezték le magukban az anyós miatti problémákat?

Figyelt kérdés

Ismerem a párom, és a jó tulajdonságai miatt szeretném elfogadni a rosszakat. Viszont rettenetesen fáj, hogy mindig ösztönösen anyósom mellé áll (pl. Nemrég szültem és mondtam, hogy azért, hogy ne legyek depressziós tök jó lenne, ha anyum többet jöhetne. Erre csípőből ösztönösen hozzámvágja, hogy neki meg arra van szüksége, hogy az ő anyja is többet lássa az unokáját. Nekem viszont nincs arra szükségem, hogy anyósom afeletti aggódását hallgassam, hogy a férjem nem eszik eleget, nem alszik eleget és társai, mikor van olyan nap, hogy - szoptatás mellett - délután 4-5 felé ebédelek meg olyan este, hogy 1.5 órát alszok).


Negatív megjegyzést nem kérek, ha valakinek használható tanácsa van, azt megköszönöm.


dec. 16. 20:52
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

#18 A férjem hétköznapokon este 7-re ér haza, reggel 7-kor indul.


Fél 8 -8-ig vacsorázunk. Fél 9-kor van fürdés, 9-től fél 12 -fél 1-ig altatok.


A férjem hétvégéken van csak itthon, amikor jöhetne anyósom, nem akarom mindkét délután kerülgetni és ráadásul valamikor családi életet is jó lenne élni. Csak anyósomat zavarja, ha anyum mondjuk heti 2x jön és ő csak heti egyszer (4 órás látogatásokról beszélünk), a férjem meg az anyja mellé áll.

dec. 17. 13:05
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért nem felel meg, hogy nem szólsz a férjednek, hogy ott volt anyád?
dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
29%

Biztos nem hivnam at mindennap az anyosomat amikor nincs otthon a ferjem. Mondjuk anyamat se. Nalunk ne uljon orakat minden nap mindenki, nem ugralnek korbe es nem szolgalnek ki senkit, csak mert ok mindennap babaznanak.

Abban igaza van a ferjednek, hogyha a te anyad mehet tobbszor, menjen az ove is. Heti ketszer max 2 ora eleg lehetne mindket anyosnak, es neked is.

dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
A 4 órás látogatást én is soknak tartom. Kivéve, ha otthonosan besegít a háztartásba, és te ezt szívesen fogadod. Vendégként szörnyű hosszú idő, kerülgetni valakit. Mire leírtam, a gondolatától is elálmosodtam...
dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Anyum besegít, sőt van, hogy nem is fogja meg a babát, ő általában rövidebb időre is jön, kb. 2,5-3 óra 4-től, megiszunk egy kávét és takarítunk/pakolászunk/főzünk.


Anyósom nem nagyon találja fel magát és biztos, hogy nehezebb helyzetben van, hiszen a menye vagyok, ráadásul ő azt utálta az anyósában, amikor ő jött és rendezkedett, úgyhogy ha a gyerek összekakilja a kanapét, még akkor is csak nekem szól, hogy takarítsam ki. Egyszer-kétszer mondtam egy-két dologra (baba ruhák kiteregetése, büfis ruha beáztatása vagy a tiszta babaruhák leszedése), hogy nyugodtan csinálja meg amíg én szoptatok, de azt mondta erre, hogy inkább rám hagyja amíg ő babázik majd megcsinálom. Neki fix, hogy mikor tud jönni (amikor végez a munkahelyén utána tud átjönni 3-ra, később neki kényelmetlen) és mikor tud menni (amikor valaki érte jön 6 és 7 között - de általában megvárja a férjem 7-kor és néha maradnak fél 8-ig).


Az igazi probléma nem az anyósom, hanem a férjem, mert ő ragaszkodik ehhez a rendszerhez. Szerintem, ha ő azt mondaná, hogy anya ezt mi így csináljuk, akkor anyósom egy szót sem szólna. De ha én vetek fel valamit akkor az minden héten felmerül, amikor itt van, ha a férjemmel nem értünk benne egyet és teljes ellen-kampányt hallgathatok akármit csinálok, ami nagyon fárasztó. Mert szerinte elnyomom a férjemet és neki ki kell állnia mellette.

dec. 17. 17:39
 26/43 anonim ***** válasza:
70%

Csak a kérdést és az első oldal válaszait olvastam de bőven elég volt.

"anyósom afeletti aggódását hallgassam, hogy a férjem nem eszik eleget, nem alszik eleget és társai" - úgy b.nám ki anyóspajtást az életemből hogy csak úgy nyekkenne. De szerencsére én nem ilyen anyósokakat fogtam ki (kettő van, illetve volt, második házasságban vagyok).

dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
20%

#26 De jó, hogy megérkeztél!!!

CSAK VICCELTEM.

dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
17%
#26 el kene olvasnod a tobbit, akkor lehet tobb eszed lenne.
dec. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
7%

Kerdezo, te egyaltalan nem ertesz a gyerekhez. Annyit nyomorgatod.

Ugyis valas lesz ebbol.

dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Kérjél tanácsot anyudtól-anyósodtól a gyerekkel kapcsolatban. Tényleg lehetne tanulni valamit, mert az biztos nem jó, hogy pl. 3-4 órán át altatod. Te is kikészülsz. Lehet, hogy a hasfájásra is van ötletük, csak nem akarnak kérés nélkül beleszólni a dolgodba. Nekem is hasfájós volt, 3 hónapig egy fél órát sem aludtunk éjszaka, de egy jótanács megoldotta a problémát.
dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!