Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik “anyuci kicsi fia”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik “anyuci kicsi fia” típusú párral vannak együtt, azok hogyan oldották meg/rendezték le magukban az anyós miatti problémákat?

Figyelt kérdés

Ismerem a párom, és a jó tulajdonságai miatt szeretném elfogadni a rosszakat. Viszont rettenetesen fáj, hogy mindig ösztönösen anyósom mellé áll (pl. Nemrég szültem és mondtam, hogy azért, hogy ne legyek depressziós tök jó lenne, ha anyum többet jöhetne. Erre csípőből ösztönösen hozzámvágja, hogy neki meg arra van szüksége, hogy az ő anyja is többet lássa az unokáját. Nekem viszont nincs arra szükségem, hogy anyósom afeletti aggódását hallgassam, hogy a férjem nem eszik eleget, nem alszik eleget és társai, mikor van olyan nap, hogy - szoptatás mellett - délután 4-5 felé ebédelek meg olyan este, hogy 1.5 órát alszok).


Negatív megjegyzést nem kérek, ha valakinek használható tanácsa van, azt megköszönöm.


2023. dec. 16. 20:52
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

Ez lehet. Mindketten “jó gyerekek” voltunk világ életünkben, úgyhogy nehéz megmondani, hogy csak általános megfelelési kényszerünk van, vagy a szülők felé erősebb.


Szerintem én elkezdtem leválni, de aztán a férjem kapcsolata annyira szoros volt a családjával, hogy önkéntelenül az évek alatt én is szorosabbra fűztem a kapcsolatot az enyémmel, hogy ellensúlyozzam a férjem családjának a hatását.

2023. dec. 19. 21:02
 42/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hazudj. Az nem megoldás.

Közöld az igényeidet nyíltan és keressetek kompromisszumot. Ha neki az a fontos, hogy az anyja jöhessen, akkor teremtse meg a lehetőséget (de ne téged ugráltasson). Ha neked az fontos, hogy támogatást kapj, akkor azt beszéljétek meg. Ha az, hogy anyukád jöhessen, mert segít, akkor azt mondd.

Az, hogy "de akkor az én anyám iiiis", az nem alap emberi szükséglet.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy ezt meg lehet mondani nyíltan anyósnak is: "ne haragudj, de a saját anyámon kívül mindenki másnál felelősnek érzem magam a vendéglátás miatt, és ez kimerít. Térjünk rá vissza fél év múlva."

2023. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Akkor ezt beszéljétek át a férjeddel. Veszekedés, sértődés, szemrehányás nélkül! Mindhármotok érdekében, most már egymásnak akarjatok inkább megfelelni, és a gyermeketeknek legyen az első.
2023. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!