Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van okom aggódni? Mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van okom aggódni? Mit tegyek? (Ex..)

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt. Előttem volt neki egy barátnője 5 évig. Kb. 1 éve szakítottak.

Amióta azonban megtudta a csaj, hogy összejött velem, elkezdte őt zaklatni. Hol vissza akarja őt szerezni, hol fenyegető üzeneteket küld neki, hogy megkésel mind a kettőnket, fél saját magától, hogy kárt tesz benne és önmagában is. 4 hónapja hetente jönnek ilyen üzenetek, hívások. Én csak egyről tudtam még az elején, azóta azt hittem megszüntek, de nem.. mikor kérdeztem miért nem mondta, az volt a válasz, hogy nem akart ezzel terhelni lelkileg.

A barátom az elején még barátságot ajánlott neki, mert mégiscsak sokáig voltak együtt, nyilván fontos volt neki, ezt megértem, mert én is 9 évig voltam együtt valakivel, és én is beszélek vele néha, de nem érzünk egymás iránt semmit, inkább ilyen rokoni a kötelék. Viszont itt nem ez a helyzet, mert ez a csaj nem tudja elfogadni, hogy továbblépett.

A probléma az, hogy a barátom szerint nem kell komolyan venni és elbagatelizálja a helyzetet, nem akarja tiltani, mert állítása szerint sajnálja és lehet, hogy rossz volt a kapcsolatuk, de mindig számíthattak egymásra, ha baj van.

Én ezt nem tudom elfogadni. Egyrészt félek, hogy valóban bántani fog minket, másrészt így szerintem egyikük sem tud igazán tovább lépni, félek, ha egyszer valamin összeveszünk, akkor valóban lesz esélye a csajnak.Szívem szerint szakítanék, de félek, hogy csak túlreagálom..Valami okos döntés/megoldás kellene. (29N)



febr. 27. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szívem szerint szakítanék, de félek, hogy csak túlreagálom.."


Nem lehet túlreagálni ilyesmit, komolyan kell venni!

Ha a drága párodnak mindegy akkor TE FORDULJ A RENDŐRSÉGHEZ.

Ha ne adj Isten magát nyírná ki és megtalálnák az üzeneteit titeket szedne elő a rendőrség, lelkiismeretfurdalásról nem is beszélek inkább.

Ha meg téged/párod/mindkettőtöket megöl, vagy maradandó sérülést okoz akkor aztán már késő.


Ilyesmiket komolyan kell venni!

febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A barátod sajnálja és nem akar komolyabb lépéseket tenni mint a feljelentés. Szerintem nem szükséges szakítanod vele. De a helyedben megmondanám a barátodnak hogy ha nem írja meg neki akadjon le rólatok akkor a fenyegetés miatt te fogod feljelenteni.
febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tiltania kellene a nőt. Miért áll szóba vele még mindig?
febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Tiltani kell.

Amúgy senkit nem vesz elő a rendőrség, mert üzeneteket kapott öngyilkossági fenyegetésekről. Felnőtt ember, ha megöli magát, az az ő felelőssége.

febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegetéseket a rendőrség sajnos tényleg nem veszi túl komolyan. Barátodnak kellene ezt lerendezni, ha már ennyire nem akarja tiltani, akkor vagy ne is reagáljon, vagy irja meg hogy hagyjon titeket békén, fogadja el hogy továbblépett, es foglalkozzon a saját dolgával.
febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!