Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tönkrement házasság - mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkrement házasság - mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjemet... legalábbis szerettem azt, akihez hozzámentem, de már nem hasonlít rá az, akivel együtt élek.

Szerintem pszichés gondjai vannak, sokszor paranoid, ha nem kapja meg amit akat, akkor sérteget, támad. Teljesen kifordul magából ha nézeteltérésünk van, és csak több óra veszekedés után hajlandó elismerni, ha hülyeseget mondotz/csinált, vagy még akkor se. Az évek során ez egyre rosszabb lett. Én kb 10 éve kértem először, hogy keressen fel szaksegítséget, de nem tette. Aztán elkezdett eljárni pszichológushoz (9 év unszolás után). Alig-alig járkált, kb csak ha rákèrdeztem, hogy nem fog menni? Akkor rávágta, hogy "pont most akartam időpontot kérni"...mindig pont akkor. Egy ideje már ennyit sem tesz, pedig én szerintem eleve komolyabb segítségre lenne szüksége, egyre durvább paranoiás vádjai vannak, kb hozzászólok 2 szót, és belemagyarázza, hogy én őt büntetem a viselkedésemmel (miközben csak a határaimat húzom meg), meg direkt mindent azért csinálok úgy, ahogy, hogy neki rossz legyen...

Már nem bírom. Évek óta depressziós vagyok mellette, de mindig reménykedek, hogy jobb lesz, de csak sokkal rosszabb mint pár éve volt.

Már sokszor mondtam neki, hogy engedjük el egymást, mert láthatóan egyikünknek se jó ez, de ilyenkor idegrohamot kap, mindennek elhord, elviharzik, aztán másnap mintha mi se történt volna, jön és ölelgetni, csókolgatni akar. Hiába próbálom intézni, hogy akkor beszéljük meg a vagyonelosztást, nem engedi. Vagy rávágja, hogy tartsak meg mindent, ő úgyis megöli magát, ha elhagyom, vagy idegroham ismét, és csak értelmetlenül kiabál velem.

Közös házunk van, de van annyi pénzem, hogy innen elköltözzek albérletbe, új munkahelyet keresve, de nehéz, mindent hátra kell hagynom akkor. (Gyerek nincs hálistennek)

Ti mit tennétek? Mindent hátrahagynátok?


márc. 2. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
El kell válni. Miért maradnál vele?
márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért nem mindent kell hátrahagynod. Férjet mindenképp, rabolja az idődet, meg hát csak nem akarsz ilyennek szülni.

A házból megkapod a részed, munkát ha találsz másikat, akkor mi tartana ebben a borzalmas kapcsolatban?

márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

“ ő úgyis megöli magát, ha elhagyom”

Ezután a mondat után pakolnék össze és hagynám ott. Az érzelmi zsarolás a legundorítóbb dolog a világon.

Számomra ez azonnali válóok.

márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekem is volt ismerősöm, aki ezt mondta, de szerintem ez nem ilyen egyszerű, aki mentális gondokkal kűzd, tényleg érezheti úgy, hogy nincs értelme tovább élnie, ha elveszít egy adott embert. Ez benne egy valid érzés, amit ilyenkor kimond. Ettől még persze ez csapda, és nehéz megoldani másik félként
márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene elköltöznöd? Ott lakva is elindíthatod a válást.
márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

"Közös házunk van, de van annyi pénzem, hogy innen elköltözzek albérletbe, új munkahelyet keresve, de nehéz, mindent hátra kell hagynom akkor."


Emiatt a rész miatt nem akarsz válni? Neked többet ér a jobb élet, vagy félsz újrakezdeni? Attól nem félsz, hogy teljesen átkattan neki és nem magát hanem téged öl meg ha egyszer paranoid?

márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs mit tenni. Ha vele maradsz, te is tönkremész.
márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 persze azt aláírom, de azért tegye tönkre valaki a saját életét, h egy másik élhesse a saját, valószínűleg szomorú életét? Ez nem jó megoldás senkinek.
márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Én szerintem ő nem paranoiás. Nem segítene rajta tabletta, pszichológus mert nárcisztikus!

Nemhiába támad, zsarol.

Nem fogja magát megölni egyáltalán. Válási papírok beadása előtt el kéne költözni és szólni a családnak, hogy figyeljenek rá oda. A többi nem a te dolgod!

Depressziós vagy. Öngyilkos ne légy már miatta. Odavezethet a depresszió.

Pszichológushoz neked kéne menni.

márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elhagynám!


Nem szoktam senkire csak úgy ráhúzni ezt, mert mostanában nagyon "menő" lett mindenkire ezt mondani akinek problémája van a párjával, de...a párod nekem erősen nárcisztikusnak tűnik.

Az exem is az volt. A mondatok és viselkedés kísértetiesen ugyanaz volt, mint amit leírtál. Plussz még néhány más is.

Olvass utána (akár tiktokon, youtubeon), keress rá. Nagyon sok példa mondat van ami szó szerint ismerős lesz.


Ez az ember nem akar meggyógyulni. Bármit csinálsz nem lesz jobb! Szó szerint! Ha úgy döntessz, hogy jó, ha ő nem változik, akkor majd próbálsz te jobban idomulni a békesség kedvéért, az sem lesz jó.


Próbáld meg valahogy elhagyni. Kérj segítséget. Költözz el amikor nincs otthon és ne beszélj vele egy darabig. Add be a válókeresetet. Tisztán, határozottan és rövien kommunikálj. Húzd meg a határaidat. Olyan helyzetben állj le vele onnantól beszélgetni hogy bármikor faképnél tudd hagyni.


Ne törődj az érzelmi zsarolással! Náluk ez egy tudatos manipuláció. Ez jön azután, hogy nem tudja félre söpörni a problémát azzal,hogy úgy tesz, mint ha nem történt volna semmi.

A kettő között meg az van, hogy "Sértődékeny vagy. Túlreagálod." Eltaláltam?

márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!