Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg velem van a baj, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg velem van a baj, ha ez nekem így nem jó, nem elég?

Figyelt kérdés

Elég feszült az életünk, tele idegeskedéssel, pontosabban leginkabb úgy látom csak az enyém, mert a férjem azt vallja, hogy amin nem tud változtatni, azon felesleges aggódni.

Nekem a mindennapokban szüksegem lenne egy kis figyelmességre, intimitásra, legalább arra, hogy néha-neha átöleljen. A férjemnek ez viszont magától eszébe sem jut. Ha elmondom neki, hogy ez mennyire jól esne, akkor persze csinálja néhány napig, amíg még el nem felejti, de az valahogy nem az igazi, mert tudom, hogy nem szívből jön, csak a figyelmeztetesem miatt. Most is túl vagyunk egy zűrösebb időszakon és jól esne kicsit odabújni hozzá, de visszatart az, hogy ahhoz megint egy megbeszélést kellene tartanom...

Amikor elmondtam neki, hogy ez nekem milyen kiábránditó, ő volt megsértődve, hogy ennél többet nem tud tenni és igazságtalan vagyok, hogy ezt az ő hibájának titulálom.


márc. 2. 15:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megértőnek kell lennem, de ez néha olyan nehéz. Pár éve kapott autizmus diagnózist, azóta viszont ezek a dolgai sokat romlottak, mert már van rájuk magyarázat és mintha így már próbalkozni is kevésbé próbálkozna.
márc. 2. 15:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg velem van a baj, ha ez nekem így nem jó, nem elég?"


Tényleg veled van a baj, hogy annak ellenére, hogy neked nem elég amit nyújt a te kérésedre hiszen már rég nem érdekled te még mindig vele vagy.



Jegyezd meg, hogy az olyan férfi akinek könyörögni kell, megkérni, hogy öleljen meg (adjon puszit, vegyen virágot, kedveskedjen, szexeljen veled) az téged egyáltalán nem szeret és fölösleges az egész kapcsolat/házasság.

márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Nincs baj egyikőtökkel alapjaiban, csak más a szeretet nyelvetek. Neked az érintés, neki valószínűleg a minőségi idő, jó beszélgetés stb. Az a jó, ha mindkettőtöknek ez világos és tudod neki jelezni, ha a rossz időszakban kerül, az neked ijesztő, mert olyan mint egy elutasítás.

Kérdés, hogy így hosszú távon mennyire passzoltok egymáshoz? Semmiképpen nem zaklatnám ezzel, inkább nyíltan szólnék kedvesen, hogy most bújásra van szükségem.

márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
De hát már mondta jó párszor, hogy ölelje meg aztán abbahagyta! Az én párom 7 év után bújik hozzám magától. Nem kell megkérni rá, se arra, hogy vegyen egy nyamvadt virágot, magától hozza. Az autizmus egy dolog, de akkor se kéne amiatt tönkre tenni saját magát a kérdezőnek. Ha egyszer autista és egya még csak meg se erőlteti magát akkor meg legyen egyedül.
márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1: Tehát már nem maszkol többé, amire rengeteg energiája rámegy az érintetteknek, szóval nem is fenntartható örökké. Ha dolgozik, gondolom, arra is többször annyi energiája rámegy, mint "normáliséknak". Reméljük, gyerek is van, az a tuti, ha nem is egy...

Nem te vagy a rossz persze, de ez egy tipikus megszoksz vagy megszöksz helyzet. És akármilyen szarul hangzik, ha maradsz, még annak is örülnöd kell, ha nem lesz ennél rosszabb. Mert majd feladhatja az idegrendszere a munkában való maszkolások és tűrések kapcsán is például... Vagy gyerek(ek) esetén sem biztos, hogy mindig bírni fogja a velük járó szenzoros meg mindenféle terhelést.

márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy autista embernek eleve nem sok igénye van ilyesmire. Ne felejtsd el, hogy az ő agya nagyon nem úgy működik, mint az átlag. Legfeljebb megtanulja a társadalmi elvárásokat, utánozza a mintákat, de ez nem azt jelenti, hogy neki jó ezt csinálni. Vagy elfogadod és folyton kéred, hogy tegyen meg neked fontos dolgokat, vagy lelépsz.
márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen dolgozik, de szerencsére HO-ban. Szerintem Karácsony óta a házat sem hagyta el, a kertbe se jár ki.

A gyerekek vizsgálata során merült fel, hogy esetleg az apjuk is autista és a későbbi vizsgálat igazolta ezt.

Elhagyni nem akarom, abba mindannyian beleroppannánk.

Néha már nem igazán tudom eldönteni, hogy valami az én türelmetlensegem vagy túlzó elvárásom miatti probléma vagy az autizmus miatt. Tudom, hogy részben én is hibás vagyok, mert például a szex is ezért marad már el (amit ő egyaltalán nem nehezményez, sőt!), mert egyszerűen nekem nem megy úgy, hogy heti 1-2 napon a tennivalók közé van besorolva a napirendbe a vacsora és a sorozatnézés közé.

márc. 2. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki viszont így megy, mert ő valószínűleg rendszerben és mintákban gondolkodó autista. Ez egy élethosszig tartó állapot, ő nem fog megváltozni, nem tud.
márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez azóta van így, mióta megkapta a diagnózist. Előtte tized ennyi furcsasaga sem volt, pedig már 16 éve éltünk együtt, mire diagnózist kapott. Eleinte ő is mondta, hogy furcsa, mert minden dolognál az volt a diagnózis után első, hogy beugrott neki, hogy biztos az autizmus miatt van és azóta inkább hanyagolja, például régen szeretett kirándulni, de valahol olvasta, hogy az autisták otthonülők, azóta ha teheti ki sem mozdul, velünk sem jön el sehova. De, ilyen volt a barátaival való kapcsolata is. Régen eljárt velük ide-oda, most már egyikükkel sem tartja a kapcsolatot. Azóta mindenre az a válasza, hogy mert ő autista. Sok mindent tényleg megpróbalok így nézni, de vannak dolgok, amiket nehezen tudok elfogadni. Például direkt olyan szemetest vettem, hogy hozzá se kelljen érnie (pedálos), de így sem hajlandó kidobni a szemetet, csak maga mellé teszi és dobhatom ki én. A gyerekeink gond nélkül használják, tudjak, hogy melyik szemet hová, melyik kukába megy stb. Szóval ezt sem tudom teljesen az autizmus számlájára írni. Sajnos néha úgy érzem, szerzett egy tuti kifogást, ami sok minden alól kimenti és már ő sem tudja, hogy hol a határ az autizmus és az eltunyulás között.
márc. 2. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, így van mire fognia, hogy nem kíván.
márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!