Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tényleg vallásosak (református, katolikus, Jehova, Krisna, muzulmán stb. ), mennyire tartják be a hit "szabályait"? Pl. Csak házasság utáni szex, "másság" elfogadása-nem csak homoszexuálisoké.

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 22:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
katolikus. a házasság utáni szexet nem tartom be, de nincs miatta lelkiismeret-furdalásom, mivel nem össze-vissza kefélek, hanem a párommal. a másságot nem fogadom el, csak a heteroszexualitást
2012. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

A melegeket addig tolerálom, amíg nem látom, a csak házasság utáni szexnek nem látom értelmét, de csak azzal a nővel fekszem le, akibe szerelmes vagyok, az egy éjszakás kalandokat undorítónak tartom.

19/f

2012. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
A második vagyok, szintén katolikus, és örülök, hogy egyetértek az elsővel.:)
2012. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%
Református vagyok, nem fogadom el a házasság előtti szexet, a melegeket igen, ameddig önmegtartóztatásban élnek.
2012. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

katolikus vagyok. a házasság utáni szexet nem tartottam be

elfogadok mindenkit olyannak amilyen, majd Isten megítéli a tetteiket, az nem az én dolgom.

én csak azt adom másoknak, amit kapni szeretnék

2012. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

ateista vagyok.

nem hiszek semmiben, nem érdekel senki és semmi.

csináljon mindenki azt amit akar.

2012. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
13%

Katolikus vagyok, egy meleg párra sose fogom azt mondani, hogy normális, hiszen tudjuk, hogy nem az, de amíg nem csókolóznak az utcán és nem vonulnak fel, addig nincs velük bajom.

Házasság előtti szexet nem ellenzem, katolikus ismerőseim többsége is ezen a véleményen van.

Abortuszt elítélem, és azokat is akiknek volt/lesz.

2012. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%

Kösz, "házasság utánit nem tartom be". itt írta le magát teljesen az összes hagyományos egyház előttem. egész biztosan soha többet nem teszem be a lábam templomba, ahol ilyen álszentek vannak. vallásoskodjatok aztán menjetek a mennybe, álszentek.

mondjuk az a sok senkiházi pap meg lelkész se mondja el rendesen, mi van, látszik is, nagy nulla az egész egyház.

amúgy addig ne mondjátok magatokat hívőnek, amíg csak azt tartotok be, ami nektek úgy tetszik. ezt akkor is meg tudnátok tenni, ha nem lennétek hívők, semmi különbség nincs a kettő között!

én betartom de nem tartozom egyik említett felekezetbe sem. most már, szerencsére, mert régebben jártam ilyenbe, ott is azt csinálták, amit írtatok, ezért is utáltam a közösséget igazából. álszent senkik voltak ott, csak az élvezet érdekelte őket, szeretet semmi nem szorult beléjük. asszem akkor éltem át életem legsötétebb időszakát amikor oda jártam.

A homoszexualitást olyan dolognak tartom amiből ki kell jönni, de attól még elfogadom és próbálom megérteni az ilyen embereket.

2012. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem álszentség, egyszerűen elavult hagyomány, melyet a hittantanárok, fiatalabb papok nagy része sem helyesel.(akikkel én beszéltem, ismerek azok se értenek ezzel egyet.)

Vallásos osztályba járok, és ne hidd azt, hogy lenne egy ember is, aki így gondolná.

Talán ez egy fokkal liberálisabb gondolat, de inkább elhamarkodott döntést hozol, és elveszel egy nőt, és egyszerűen nem működtök jól olyan téren, és elváltok? Ahelyett, hogy ha már érzel hozzá annyi kötődést, bizalmat iránta, hogy együttlegyél vele, egymást boldogítanátok, de nem mert nem vagytok házasok?

Amiatt, hogy más más véleményen van miért kell leálszentezni?

Én max azt tartom annak, aki egész héten nem keresztényhez méltóan viselkedik, de ha 2 hónapban egyszer megjelenik a templomban, akkor beül az első sorba, hogy lássák rajta , hogy mekkora keresztény.

2012. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

22:47

Katolikus a vallásom, de igazából nem hiszek semmiben, és senkiben. Ha nem vetted volna észre az összes egyháznak, vallásnak ez az alapja. Az álszenteskedés, hazudozás stb.. Ez így megy az egyház megalakulása óta. Sőt, már a pogány vallások is ezekre alapoztak. Az összes vallás csak megtévesztés, jobb lesz ha beletörődsz.

2012. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!