Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tényleg vallásosak (református, katolikus, Jehova, Krisna, muzulmán stb. ), mennyire tartják be a hit "szabályait"? Pl. Csak házasság utáni szex, "másság" elfogadása-nem csak homoszexuálisoké.

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 22:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

22:47-es. nem álszenteskedett senki. de mondj egy olyan személyt Szűz Márián kívűl, aki még életében nem követett el bűnt, aki mindig, minden előírást betartott.

Pont azért, mivel egy keresztény jó esetben egy egész életre választ magának házastársat, jól meg kell ismernie. Én tudom hogy boldogtalan lenne a házasságom egy olyan férfi mellett, akivel nagyon rossz lenne a szexuális életem, hiába passzolnánk minden más téren egymáshoz. Ha Isten kizárólag gyereknemzésre teremtette volna a szexet és nem az egymásnak adott önzetlen szeretet miatt is, akkor nem lenne élvezetes, nem lenne olyan fontos egy kapcsolatban. de mivel az, ezért át kell gondolni, mennyire bírná az ember nélkülözni, ha annyira nem jönne össze a párjával. Én nem tudtam megállni, valaki pedig igen. Tiszteletem neki. Viszont nem álszenteskedett itt senki, nem írtuk hogy tökéletes, bűntelen embernek képzeljük magunkat. De én speciel a saját esetemben súlyosabb bűnnek tartom azt hogy torkos vagyok és ész nélkül rárontok minden csokoládéra kizárólag önös élvezetekért mint azt, hogy örömet okozok annak, akit nagyon szeretek.

2012. jún. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Muzulmán vagyok,Egyiptomban élek. A házasság utáni szexet nem tartottuk be,de ramadánt tartjuk,fejemet bekötöm,vállamtól a térdemig nem látszik ki semmim. Mecsetbe is járunk. :)
2012. júl. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
5%

# 11/12 06-06 01:49

Aranyos amit írsz, de ilyen ostobaságot ki mondott neked h szűz Mária soha nem követett el bűnt? oké, mondok mást, aki nem követett el bűnt, Jézus Krisztus. Az a baj, a katolikusok róla nem hallottak csak szűz Máriáról. :O

Jézus bűntelen volta alapvető teológiai igazság, erre épül az egész megváltás. aki bűntelen volt, ő vette magára az emberek bűneit és váltotta meg őket belőle. ha bűnös lett volna eleve nem működött volna az egész és nincs megváltás se, így az egész kereszténységnek nem lenne értelme. ehhez képest szűz Mária személye és esetleges bűntelensége eltörpül.


a kérdésre válaszolva: a hitnek nem "szabályai" vannak. bár így h egy kalap alá veszed az összes vallást és még oda is írod a végére h stb. nagyon megnehezíted a válaszolást, de mondjuk ha csak a sajátomról beszélek, ezt itt hosszú lenne kifejteni. TÖmören: igen, betartjuk, idáig teljes mértékben sikerült. hogy hogyan és miért, abba megint hosszú lenne belemenni. másság elfogadása: elfogadjuk a másik embert úgy ahogy van és úgy szeretjük ahogy van, de ez nem jelenti azt h a bűnét is jó dolognak tartjuk, a bűnével felvesszük a harcot, de a bűnét és magát az embert különválasztva kezeljük.

2012. júl. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
a vallásosok 90%-a a házasságig se képes várni, de a melegektől elvárják, hogy egész életüket cölibátusban töltsék... ismét büszke vagyok rá, hogy én nem vagyok vallásos.
2012. júl. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
nem gondoljátok, hogy nagy pofátlanság a melegeket nem elfogadni meg a melegségükről azt gondolni, hogy ki kéne belőle jönniük, miközben a házasság előtti szexet elfogadjátok ? nektek lehet jó, mert "az már úgyis elavult", de a meleg éljen cölibátusban vagy "szokjon le" a szexuális beállítottságáról vagy mi ?
2012. júl. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

Ateista vagyok, és mindenki akkor szexel, amikor akar. Ő dolguk. A homoszexuálisok nem érdekelnek. Ő dolguk.


Az abortuszt teljes mértékben támogatom!


A vallások csak a hatalom és a pénz miatt jöttek létre. Ezeket a nép manipulálásával szerzik meg. És ebből rengeteg háború van.

2012. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
61%
Én sem hiszek istenben. De ha már erről van szó, isten is házasságon kívül szexelt nem? Hisz Jézus meg sem született volna. Maris legalábbis azt mondta. Az a hülye Jóska meg el is hitte. Én úgy kivágtam volna Máriát a zabigyerekével együtt mint macskát szarni.
2012. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

aki komolyan gondolja a hitét, az elsősorban önmagát teszi rendbe és tartja be a házasság előtti szexet, és szabadul meg az esetleges homoszexualitásából. mert a hite miatt így érzi jónak.

de ha vannak hívők akik ezt meg tudják tenni, akkor mások is meg tudnák. csak ugye pl. kényelem, pontosabban a hit hiánya, de az is egyfajta kényelem néha.

2012. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
katolikus vagyok,a házasság utáni szexszel egyetértek,a másságot olyan szinten fogadom el,hogy nem megyek nekik nagykéssel a tüntetésen :D de nekem szimpatikusabbak a hetero párok
2012. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok:

házasság előtti szex: valamilyen szinten ezután a papír csak formaság de nincd vele semmi bajom. A melegekkel sincs.

2012. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!