Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tényleg vallásosak (református, katolikus, Jehova, Krisna, muzulmán stb. ), mennyire tartják be a hit "szabályait"? Pl. Csak házasság utáni szex, "másság" elfogadása-nem csak homoszexuálisoké.

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 22:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

A kérdést ketté kell választani. Az egyik részben arra kell válaszolni, hogy a hit "szabályai" mit mondanak ki az érintett esetekben, és mi ennek az értelme.


A másik kérdés az, hogy aki az adott hit követőjének vallja magát, de nem tartja be ezeket a "szabályokat", az hogyan nevezheti magát az adott hit követőjének? Nem nevezhető-e az ilyen ember képmutatónak? A kérdésre adott választól függetlenül elmondható, hogy ekkor a Kérdező kérdése, hogy "Akik tényleg vallásosak..." valójában értelmét veszti, mert az ilyenek nem nevezhetőek tényleg vallásosaknak.


Az isteni kijelentés a házasság előtti szexet nem támogatja. Ha erőszakot követett el, akkor meg kellett kövezni. Ha a lány nem kiáltozott védekezésként, akkor őt is meg kellett kövezni.


A házasság az Istennel való kapcsolatot is szimbolizálja. A tisztaság ebben a kapcsolatban fontos tényező.


A házasság előtti szex tilalma védi a lány becsületét, a család tisztaságát és az egész társadalom erkölcsi tartását. Milyen helyzet az, hogy az asszonyt elveszed, az meg hat hónap után lebabázik valaki mástól?


Az gyenge érv, hogy valaki csak azzal szexel házasság előtt, akibe szerelmes, vagy akivel hosszú ideje jár. Az Isten parancsa nem így szól! Ismerd meg a másikat, ha megszeretted, akkor vedd el! És örökös társak lesztek, Isten áldása által.


A homoszexualitás természetellenes dolog. Izraelből kiirtották őket. Akkor elég világos tanítás volt e témában. Manapság különböző liberális nézetek megzavarják az emberek gondolkodását. Aki a homoszexualitásba keveredik, annak meg kell látnia, hogy olyan utat követ, amit Isten gyűlöl. Aki pedig keresztény, az magát a jelenséget gyűlölheti, mert Isten is gyűlöli azt, de a homoszexuálist nincs joga gyűlölni, vagy megalázni, hanem minden lehetséges módon segíteni kell neki.


Nem fogadható el semmi olyan nyilvános cselekedet, amely népszerűsíti, vagy el akarja fogadtatni a homoszexualitást.

2012. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

"A házasság előtti szex tilalma védi a lány becsületét"


legalább azt írtad volna, hogy mindkettejük becsületét, akkor legalább hímsovinisztának nem tűnnél...

2012. okt. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
7%

#22-nek:


#21 vagyok.

Részben igazad van, részben nem. Ugyanis nem a magam véleménye tükröződik ebben a megfogalmazásban, hanem az általános társadalmi megítélés.

2012. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Azthiszem nem válnak álszentekké azok,akik nem tartják be teljesen. Az persze már más kérdés,hogy ezek alapján csak vallásosak-e vagy tényleg hívők és erős-e a hitük. Annyiban megvédem őket,hogy azok az emberek se tartanak be minden szabályt akik nem vallásosak. így a legbutább dolog itélkezni,csak azért mert a saját hibáinkat se látjuk be.
2013. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Reformátusnak lettem megkeresztelve és hiszek Istenben, de nem hiszek az egyházak szabályzataiban, és nem úgy hiszek Istenben, ahogy azt a bigottak teszik. Nem tartottam be a házasság előtti nemszexelést, a melegeket elfogadom. Szerintem ha valaki képes őszintén szeretni, nem mindegy, hogy férfit vagy nőt szeret? Szerintem a lényeg az érzelmi tisztaság, és nem az, hogy ki felé irányul.


29L

2014. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Református vagyok. Istennek tetsző életet igyekszek élni immár 5 éve (most vagyok 17 éves). Úgy vettem észre ,hogy nekem nagyobb a szexualitás felé való érdeklődésem mint más barátnőmnek. Már egészen kis koromban felfedeztem a testörömeit (persze csak a sajátomét)... így sikerült viszonylag korán elvesztenem a szüzességemet (tavaly). Nem mondom ,hogy Istennek tetsző dolog volt ez mert nem volt az hiszen a szexet Isten a házasság megfűszerezésére alkotta.

A bujaság az a világ kínálata, tehát önmegtartóztatásra lenne szükség. Más a nekem és az Istennek tetsző élet. A szememben nem probléma lefeküdni az aktuális párommal és nem ítélem el a másságot hiszen Isten mindenkit a saját képmására teremtett akiben Isten gyönyörködik.

2015. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!