Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez milyen női reakció, voltato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen női reakció, voltatok már ilyen helyzetbe? Vagy csak sztem abszurd?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 20on évesek vagyunk. Sokat segítettünk egymásnak és a jó barátságból hamar vonzalom, majd szerelem lett (hosszú történet). Oda vagyunk egymásért. 1 éve tart ez a dolog. Minden közös kis kiruccanásunk, borzasztó jó volt, nagyon élveztük, imád én is őt. Persze a temperamentumunk miatt előfordul 1-2 összekapás is amit később elnevetünk.

Inkább úgy jellemezném a kapcsolatunkat h olyan h néha kell egy kis pihi, pici magány h gondolkozzunk, magunkkal legyünk, lenyugodjunk, és utána megint minden happy.

Csak az a bibi h minden ilyen kis vitából az van h szakítás, mármint részéről.

Pl.: tervezzük az összeköltözést, rajongásig oda van értem, majd valami kis dolgon összekapunk és rögtön mondja h akkor legyen vége, persze kb 2-3 nap és megbánja vagy kéreti magát, és durci van.


Na de kérdem, h ha valakit tényleg ennyire szeretek, imádom, jó vele stb. Mi ez a hiszti, h nem akarok vele lenni, és látom h néz h oda van értem, de még is ott van benne egy dac.

Szakító ok sincs, oké n is kell mert n lehet senkire semmit erőltetni, de nekem az a magától értetődő h akit szeretek, pláne így, vele vagyok.


(Az h lenne más, megcsalás és hasonló dolgok kizárt, maximálisan bízok benne soha n adott rá okot, a legapróbb dolgot is pl h megette az ebédemet azt is abban a másodpercben már elmondja)

Köszönöm előre is a válaszaitokat!



#probléma #kisebb viták #nézet eltérések
2016. dec. 1. 09:36
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hát ezzel próbálkoztam, olvasgattam is a témába, sőt mondtam h akár szakemberhez is fordulhatnánk, amiről természetesen hallani sem akart.

Volt egy ominózus eset:

Mondta h elmegyünk xy helyre, már előre megvolt beszélve és ugye meggondolta magát utolsó pillanatban, amire ennyit mondott "még gondolkodom rajta h menjek e" én meg indulásra kész voltam, persze felkaptam a vizet, h hát hh gondolkodik, erre nem csak h reggel de már jóval előre megbeszéltük h megyünk, aztán kiderült utána h nővérével akar lenni aki n rég jött haza külföldről, persze mondtam h miért n ezt mondta, menjen csak vele nyugodtan stb stb. Ő feldúlt volt.

Másnap:

Szakítani akar, mert elviselhetetlen vagyok, mert meg kérdeztem tőle hh gondolkodik az előre lefixált programunkon. Erre olyan dacosan gőgösen, h őt ezt n érdekli, leszarja, elqrtam, én hibám, csá.. álltam mint a bizonyos a lakodalomba, majd sírva elkezdte h én miért csinálom a feszkót, hát köpni nyelni n tudtam.

Sztem benne van egy kapcsolatba, h az ember elmondja a véleményét, és azért h megbotránkoztam (semmi kiabálás extra nem volt, vagy veszekedés).. hát mind1, fogalmam sincs ezt h kezeljem.

2016. dec. 1. 13:48
 12/27 A kérdező kommentje:

Volt előtte is kisebb/rövidebb kapcsolataim, ilyen probléma egyszer se volt, voltak kisebb viták, de ez..

És lassan kezdem azt érezni h én bennem van a hiba, vagy én csinálom rosszul.

Mert hibázni sztem mindenki hibázik, de hogy azért repüljek, mert a saját véleményemet közlöm vele, vagy éppen elmondom neki normálisan, h nem érzem igazságosnak amit csinál.

Ezek a nagyobb események, szakítások alkalmával, meg rögtön csapódik minden haverhoz és irány a buli, velük lógás. Majd h sajnálja h hülye volt és csodálkozik h nem küldöm el melegebbre.

2016. dec. 1. 13:54
 13/27 Költőnő? ***** válasza:
Bemásolom ide egy hasonló kérdéshez írt kommentem. Ott mondjuk lepontozta, indok és válasz nélkül, az utolsó hszt az enyém. Nem mindenben vagy ide, mégis úgy érzem javarészt idepasszol.
2016. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2016. dec. 1. 13:56
 15/27 Költőnő? ***** válasza:

Az a baj, hogy sokan nem értik, hogy funkcionál egy függő a mindennapokban. Dependens személyiség már kicsi korban kialakulhat, csak nem ismerik fel időben és mivel ez nem hagyományos személyiség zavar vagy betegség, gyógyszerrel nem is gyógyítható, hát az idő előrehaladtával csak mélyül. Aztán ez sokmindenben megnyilvánul. Van aki csak normális társas kapcsolatok kialakítására lesz képtelen, van aki pedig egy adott irányba (választott "szernek" hívják), "indul el" és abban teljesedik ki. Utóbbi esetben a függőség ténye hamar láthatóbbá válik, de a kialakulásának okát ritkán tárják fel ténylegesen, így a kezelés is csak tüneti. Aki érzelmektől függ, az sokszor el sem jut a diagnosztikáig, hisz a barátok, a család nem is tudják mi ez és csak legyintenek, áhh szard le, ne add fel, keress jobbat, vagy a világra és a környezetre fognak mindent. Mire egy dependens személyiség eljut eddig, addigra kitanulja a tuddattalan játszmák hatalmát. Felelősséget soha, semmiért nem vállal, pláne nem a kudarcaiért, a bukásaiért. Mindig mindenért más a hibás. A szülő, a társ, a barátok, a társadalom, a nők, a férfiak, stb.

Egy függő hatalmas manipulátor, mártír, szent. Bármilyen helyzetben képes elérni, h a másik együttérezzen vele és még ő érezze szar alaknak magát, ha nemet mond neki egy kérésre.


Ezt egy módon lehet megtörni. "Betegségtudattal", önismerettel, kitartó, következetes munkával és a változás tényleges akarásával.

Ameddig a függő nem akar igazán változtatni, és a környezete nem következetes és kiszolgálja akár az érzelmi, akár a fizikai függőségét, felül a manipulációnak, addig érdemben nem változik semmi.


A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad

2016. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Igen ebbe van ami a helyzetünkre illik, de nem hiszem h ez manipuláció lenne, vagy is tudatosan legalább is nem. Ő beismeri a hibáit, van h rögtön. Majd ez bekövetkezte után, ha még szóba kerül vagy rákérdezek, én azt veszem észre, h átváltozik egy ellentétes irányba az érzelme, vádaskodásba, koholt állításokkal dobálódzik.


Ő egy ilyen esetre úgy fogalmazott, h minden sz@r volt a fejében.


Nem tudom, hogy kezeljem fogalmam sincs, ha valaki valamit csinál, sztem helyre kéne hoznia és nem ebbe a sorrendben haladnia:

1. Elismeri h hibázott (eltelik 2 óra v annyi se utána)

2. "Leszarom nem érdekel, ha nem tetszik lehet menni"

3. Alaptalan dolgokkal megvádol, (szemét vagyok, önző, olyan mint az előző pasija, szánalmas stb.)

4. Csapódik mindenkihez

5. Elkezd felém lépéseket tenni, (ilyenkor már általában vidámabb a kedve)

6. Testi érintkezések ölelés, puszi

7. Újra együtt vagyunk.


Ez kb minden alkalommal így megy, van amikor 1-2 óra, 1-2 nap, 1 hónap stb

2016. dec. 1. 14:10
 17/27 Költőnő? ***** válasza:
Nem, valószínűleg nem tudatos. De ahogy fentebb is írtam, ennek 100%, hogy megvan az oka, amiért a konfliktuskezelés (ennek hiánya) így alakult ki nála és így épült be a személyiségszerkezetébe.
2016. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
És ezekszerint, ha megértőbb leszek vele, és próbálom a fentebb leírt módon valahogy rávezetni h maga jöjjön rá a hibájára ezen képes lesz változtatni? Vagy szakember segítsége kéne?
2016. dec. 1. 16:04
 19/27 Költőnő? ***** válasza:
Ha ő igazán nem akarja és nem ismeri be, hogy vele gond van, addig sztem felesleges bhová fordulni.
2016. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, igaz. Akkor hagyom lehet jobb is így. Mennek a zöldek!
2016. dec. 1. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!