Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Működik vajon a monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működik vajon a monogám kapcsolat egy életen keresztül? Akinél nem, ott mi a legjobb megoldás,válni, hazudni vagy nyitott kapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Az emberek mennyi részénél működik ez vajon egy életen át?

Sokat lehet arról hallani, hogy számtalan kapcsolat kihűl egy idő után és hónapokig vagy akár évekig nem szexelnek. Aztán van ahol megvan az erős kötődés és együtt is terveznek élni, de mégis mást kívánnak meg szexuálisan.

Mi lehet erre a megoldás? A nyitott kapcsolat vajon mennyire működőképes?

Vagy csak a válás a megoldás, vagy marad a hazudozás és titkolózás a másik előtt?



2021. aug. 7. 12:11
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ha már nem működik egy kapcsolat, akkor bizony elő jöhet az, hogy megtetszik más és más kell. De vannak olyan esetek, amikor nehéz kimászni egy rossz kapcsolatból és közben meg tovább kell a harmadik személy. Persze ki kell lépni egy rosszul nem működő kapcsolatból és akkor talán lehet a másik emberrel lenni. De mivel írtam, nem minden kapcsolatból könnyű kimászni. Mire sikerül, addigra már nem biztos, hogy ott lesz a harmadik fél, mivel nem fognak akár több évet várni.
2021. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék,én sehol nem írtam, hogy törvényszerű lenne a megcsalás.

Igen, vannak kapcsolatok, ahol működik.

De a többség nem ilyen kapcsolatban van. Tehát a kérdés akárhogy is nézzük a többséget érinti. Persze értem, hogy mindenki szeretné azt hinni magáról, hogy ő a szerencsés kisebbségben van.

2021. aug. 7. 12:56
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

" A megcsalás nem amiatt esik nagyon rosszul valakinek, mert a párja lefeküdt XY-al, hanem amiatt, hogy becsapva,átverve sértve érzi ettől magát, mivel a másik nem tartotta magát az ígéretéhez."

Na de pont ez az kérdező, hogy egy párkapcsolat sokkal magasabb szinten áll a szexuális vágyak kielégítésétől, meg pillanatnyi vágyak és ösztönök megélésétől,és sok ember ezt nem tudja felfogni, és kefél a párja mellett össze-vissza, aztán meg siratja az a szakítás után elvesztett stabil talajt, ami kicsúszott a lába alól. Az élet nem a szex, csak sok ember válik szexközpontúvá, amit lelkiekben kellebe helyretennie.

2021. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
20%

Jajj, kedves kérdező. Igen, a többség nem a megfelelő embert találja meg, mert olyanok, mint te. Hiába látja előre, hogy hosszútávon nem 100%-ban lesz működőképes a kapcsolat, mégis összejönnek, hogy ne legyenek egyedül. Mint a tinik. Oh hát tetszik, jól elvagyok vele, igaz a céljaink nem egyeznek, de nem baj, jó lesz az. Aztán ha felszáll a rózsaszín köd, nyilván jönnek a problémák meg a kifelé kacsintgatás.

Elég sok randim volt a szakításom óta (nő vagyok), kb mindenki szeretett volna összejönni velem, mégsem jöttem össze velük, mert valami hiányzott. Pedig hidd el, egy 8 éves kapcsolat után ám kib@szott sz@r egyedül lenni, és akkor még enyhén fogalmaztam.

2021. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

A legtöbb esetben nem lehet előre látni, hogy az a kapcsolat mondjuk egy 5-10 év múlva is működni fog.

Nyilván a nagyon össze nem illőket ki lehet szűrni.

De számtalan olyan eset van, ahol akár évekig minden klappol és csak sokkal később derülnek ki a problémák, mert korábban mondjuk nem kerültek olya élethelyzetbe, hogy azok előkerüljenek.ű

De értem, hogy mindenki szereti magát ilyen hűdetudatosnak hinni, hogy ő már x idő után pontosan tudja, hogy azzal az emberrel le tudja e élni az életét vagy se.

2021. aug. 7. 13:01
 26/43 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod biztosra, hogy 5-10 év múlva is működni fog-e, mert függ a másik féltől is. Amit tenni lehet, hogy te belepakolsz 100%-ot,hogy 5-10 év múlva is működjön. De ehhez mondjuk nem olyan mentalitással kellene belevágni egy kapcsolatba, hogy figyi, ha 5-10 év múlva már nem működünk, akkor hadd keféljek félre, mert az majd megold mindent.
2021. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet arról az oldalról megközelíteni, hogy mondjuk egész egyszerűen nem tesznek ígéretet egymásnak a felek, ettől függetlenül még élhetnek akár félrelépés nélkül egy életen keresztül ha úgy alakul, hogy nem vágynak senki másra egymáson kívül, csak legalább a kapcsolatukat nem fogja megmérgezni ez a nyomás, hogy megfeleljenek egy társadalmi elvárásnak. És ha mégis bekövetkezne a félrekefélés(amire tudjuk, hogy nagyobb az esély, minthogy nem), akkor sokkal kisebb lenne a trauma a veszély, hogy hazudni kell, hogy megszakad a kapcsolat, hogy a felek kegyetlen dolgokat tesznek egymással.
2021. aug. 7. 13:12
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ha szeretünk valakit fáj hogy mással kefél?
2021. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
A szeretetnek az a lényege, hogy tiszteletben tartod azt, amiben megállapodtatok. Ha abban állapodtatok meg, hogy nem keféltek félre, akkor ha szereted nem kefélsz félre. Ha pedig abban állapodtatok meg, hogy félrekefélhet, akkor pedig nem fogod kényszeríteni, hogy ne tegye meg.
2021. aug. 7. 13:36
 30/43 anonim ***** válasza:
74%
De ha szeretsz valakit akkor a testi örömöket vele akarod megélni nyilván, nem azt akarod hogy mással legyen, mert ennyi erővel ti minek vagytok együtt, ha ő másra vágyik?
2021. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!