Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Működik vajon a monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működik vajon a monogám kapcsolat egy életen keresztül? Akinél nem, ott mi a legjobb megoldás,válni, hazudni vagy nyitott kapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Az emberek mennyi részénél működik ez vajon egy életen át?

Sokat lehet arról hallani, hogy számtalan kapcsolat kihűl egy idő után és hónapokig vagy akár évekig nem szexelnek. Aztán van ahol megvan az erős kötődés és együtt is terveznek élni, de mégis mást kívánnak meg szexuálisan.

Mi lehet erre a megoldás? A nyitott kapcsolat vajon mennyire működőképes?

Vagy csak a válás a megoldás, vagy marad a hazudozás és titkolózás a másik előtt?



2021. aug. 7. 12:11
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
58%
Plusz ennyi erővel minek párkapcsolat, mindenki szexeljen össze-vissza, ahogy akar, kapcsolat minek
2021. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
74%
Valamint szeretet és szerelem közt azért nagy különbség van, ne keverjük a szezont a fazonnal. Nem a megállapodást tartom tiszteletben, hanem magát az embert!!!
2021. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt akarod, hogy mással legyen, de ha így állapodtatok meg és szereted, akkor a lehetőséged meghagyod neki rá. Aztán hogy él e vele vagy sem, az már egy más kérdés, lehet, hogy soha nem fog élni vele és te sem, de mégis egy szabadabb légkörben éltek.
2021. aug. 7. 14:06
 34/43 anonim ***** válasza:
76%
Ha már eleve korlátozva érzi magát az ember, mert párkapcsolatban van az rég rossz. Tök felesleges együtt lenni valakivel, ha már rögtön ezen gondolkolkodik az ember, hogy de mi lesz ha megcsal meg megcsalom, meg hány nőről és férfiról kell lemondanom, mert vele vagyok. Nonszensz vicc az egész, ha valaki igy gondolkodik, már ne haragudj
2021. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

De mégis ez történik a többség esetében, hogy aztán megcsalják egymást.

Ezek után miért meglepő ezen gondolkodni, hogy hogy lehetne az ilyen helyzeteket jobban kezelni?

2021. aug. 7. 14:13
 36/43 anonim ***** válasza:
55%
Lehet kezelni. Én úgy kezelem, hogyha nem vagyok elég neki, akkor elengedem. Számomra a szeretet és a szerelem fogalmába sem fér bele az, hogy mással legyen a párom. És Isten őrizzen attól, hogy korlátozzam szegény. Ha nem boldog velem, nyugodtan keressen mást.
2021. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert az emberek többsége buta, belemegy akármilyen kapcsolatokba, csak legyen mán valaki, plusz mentálisan instabil, családi neveltetésből vagy hordozott mintákból adódóan. Az ilyen emberek általában mindig mástól, külső hatásból várják a boldogságot, ami aztán egy ideig lesz is, de hamar elillan, és ilyenkor jön a félrelépés. Ez olyan mint amikor szidjuk a Facebookot, pedig az is lehetne egy tök jó alkalmazás, hasznos dolgokra is lehetne használni, mégis mi emberek csesszük el.
2021. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

#37 Ezzel teljesen egyetértek.


Egyébként az egésszel kapcsolatban az a véleményem, hogy sem a monogámiára sem a nyitott kapcsolatra nem mondanám, hogy mindenkinek azt kell követnie, vagy, hogy ez lenne a jó. Hanem egész egyszerűen az a lényeg, hogy a felek egyezzenek és úgy állapodjanak meg tudatosan, hogy az mindkettőjük számára betartható legyen. Ha monogámiában akkor abban, ha nyitott kapcsolatban, akkor abban.

A legtöbb gond természetesen mindkét esetben azzal lesz, ha valamelyik fél csak kényszerből megy bele egy ilyen kapcsolatba, hogy a másikkal együtt lehessen (de közben nem ért egyet magával a megállapodással, csak magára kényszeríti, hogy megfeleljen a másiknak, na ilyen formában nyilván nem működik legyen szó monogámiáról vagy éppen nyitott kapcsolatról).

2021. aug. 7. 14:32
 39/43 anonim ***** válasza:
46%

Sokmindent láttam és hallottam már konferenciákon, szakmai napokon, üzleti vacsorákon. Ez alapján a 40-50 éves korosztályban azt mondanám alá lősz, ha azt mondod 10-ből 7 kapcsolatban valamelyik fél nem hűséges. :) Nincs ezzel baj, csak a társadalmunk még nem érett meg a változásra. Addig is marad a válás.

Értem a kérdésed, de nagyon nem jó helyen tetted fel. Azok a párok, akik vállalják azt, hogy a társadalmi elvárásokkal, ideákkal szembemenve a saját játékszabályaik szerint "játszanak", általában nem verik ezt nagy dobra, hiszen pontosan tudják, hogy a nagy átlag szerint ez elítélendő. Sőt... a nagy átlag szerint nem lehet működőképes, hiszen nem ez az elvárt, nem ez a megszokott.

Én megfordítanám a dolgokat. Ha valakit tisztelek, becsülök és szeretek és tudom, hogy ez viszont is így van, akkor miért kellene rosszul éreznem magam azért, mert élt a pillanatnak, a szikrának és élvezte a testi örömöket mással? Én úgy gondolom, hogy ha érzelmileg kitartunk egymás mellett, akkor egy-egy kósza légyott olykor nem ingatja meg a stabilitásunkat, a kapcsolatunkat.

Ez nem azt jelenti, hogy a másik bűntetlenül ugrálhat egyik nőről/pasiról a másikra a társa mellett. Ez azt jelenti, hogy néhány évente egy-egy szikra megélése miatt nem rúgok fel egy életet, egy érzelmileg stabil és jól működő kapcsolatot.

Én pont azt gondolom, hogy ez jelent igazán magas szintű érzelmi inteligenciát és nagy mértékű bizalmat, illetve önbizalmat, hiszen pontosan tudom, hogy bármerre is megy, visszajön. És ez jelenti a legnagyobb szeretetet és tiszteletet, mert bárhol is jár, bárkivel, mindig tudja kié a szíve és hazajön. Így van ez fordítva is. Ez részemről ennyire egyszerű.

Mi így élünk a kezdetektől. Érzelmi hűséget fogadtunk, testit nem. Ez pedig átsegít a legnagyobb elbizonytalanodásokon is könnyedén, sőt. Visszaterel a helyes mederbe.

2021. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

#39 Köszönöm a válaszod, ez nagyon tartalmas volt!

De a többség úgy látszik inkább hazudik magának is.

2021. aug. 7. 18:11
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!