Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mindent megtett értem, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindent megtett értem, mégis kiszerettem belőle. Erről én tehetek? Bosszút érdemlek, ahogy ő akarja?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal voltam, mikor összejöttünk, ő az első barátom. 10 évet voltunk együtt. 5 éven át eltartott, és hagyott egyetemre járni. Mentális problémáim is voltak, amiket tolerált. Pánikbeteg voltam, többször kísért el a kórházba, amikor azt hittem, meg fogok halni.

Amikor végeztem az egyetemmel, rögtön ő és a haverja szereztek nekem munkahelyet.

Szóval rengeteget köszönhetek neki.

A pánikbetegségem 99%-ban megszűnt azóta, és úgymond felnőttem.

Ott kezdődtek a gondok, hogy új munkahelyet kezdtem keresni. Szerinte én ezt nem tehetem meg úgy, hogy nem beszéljük meg előre.

Végül ráeszméltem arra, hogy csak egy báb vagyok mellette és le is néz. Kiszerettem belőle teljesen, nem szeretnék már vele lenni.

Próbáltam megbeszélni vele, beadagolni, de előjött egy olyan arca, amit még soha nem láttam előre.

Elkezdett fenyegetni, hogy megver, leköp, ellehetetlenít, tönkreteszi a személyes tárgyaimat, kidobja a ruháimat.

Olyat is mondott, hogy felgyújtja a szüleim házát, hogy ne örököljek semmit, soha nem legyen semmim az életben.

Azt mondja, hogy vagy vele maradok és elmegyünk párterápiára, vagy pedig a fent leírt dolgokat fogja csinálni. Szerinte hányadék dolog, hogy azok után, amiket megtett értem, én csak úgy lelépnék új életet kezdeni, és ő csak jót tesz velem, hogy megnevel kicsit, hogy az életben semmi nincs ingyen és nem lehet bármit megtenni a másikkal.

Valóban megérdemlem? Nem tehetek arról, amit érzek! Én nem vagyok boldog, és nem akarok semmilyen terápiát.

Mi ebből a kiút?



2023. okt. 20. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor jelentse fel és kész! Egyáltalán nem pártolom a csávót, mert nem komplett hogy hagyta magát évekig kihasználni és az sem oké hogy zsarolja!!!

De akkor se kis piskóta, hogy valaki csak úgy kiszeret a másikból és mégcsak el se meri hagyni miközben kellene. A női kérdező se ártatlan barika csak annyit akartam kihozni az egészből. Jóval gázzabb a pasas, de azért évekig jó volt még nem lábalt ki a rosszból. Most már jól van és nincs rá szükség. Igenis hálátlan, kihasználta a kattant pasast. Nem kellett volna, most majd ha a rendőrség nem tenne semmit, se nem viszik be se mást és véghez vinni a tervét ne adja Isten majd akkor nézhet egy nagyot. Így jár az, aki mást zsebbel le és lelkiszemétládának használja.

2023. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
73%

" mert nem komplett hogy hagyta magát évekig kihasználni és az sem oké hogy zsarolja!!!"


Nem. Nem a pasi volt kihasználva. Egy idősebb pasi behálózott egy tinilányt és örökre magához akarta láncolni egy alárendelt kapcsolatban, ahol a nőnek a saját életéhez sem lehet szava. A kérdező gyakprlatilag háziállatként van tartava.

2023. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, ahogy egy másik kérdéssel együtt elemzitek a szituációmat... De az nem az én kérdésem és a páromé sem lehet... Egyrészt időben nem stimmel, én 2023 januárjában kezdtem el új munkahelyen dolgozni. Másrészt pedig, én nem úgy csináltam, hogy akkor jelentettem be a munkahelyváltást, amikor már megvolt az új hely. Én akkor szóltam, amikor már behívtak pár interjúra. Csak arról nem szóltam, hogy tényleg eldöntöttem, hogy váltok, és elkezdtem csomó helyre jelentkezni. Előtte én már mondtam neki, hogy lehet, hogy váltani szeretnék. Hallani sem akart róla, szerintem jó volt nekem ott és kész, nem kell elégedetlenkedni. Amikor mondtam, hogy nem jó a közeg, nem érzem jól magam, akkor kedvesen, tenyérbemászó, halk hangon kezdte el elemezni, hogy velem van a gond, és nem menekülhetek el, mert akkor sose tanulok meg beilleszkedni. Engem nem győzött meg, ezért elkezdtem jelentkezni más állásokra.

Harmadrészt, én nem "mutatóba" csináltam Linkedin profilt, nem véletlenül találtam másik állást, hanem nagyüzemben kerestem.


Még mindig nincs a láthatáron más pasi, már egyszer leírtam, ennek ellenére ide halandzsázzátok még mindig. Nincs senkim és kiszemeltem sincs.

Nem direkt kihasználtam, hanem kiszerettem belőle. Többet között azért, mert nem néz semmibe. Az elején nem zavart, mert én sem néztem saját magam semmibe. De változtam sokat. Nem a semmitől, és a pánikbetegségem sem a semmitől múlt el, hanem nagyon sokat dolgoztam rajta. Ő pedig ezt semmibe sem nézi, és nem támogatott ebben. Ő soha nem segített abban, hogy valóban megerősödjek és sikereket érjek el, hanem csak olyan segítséget nyújtott, hogy ugyanolyan szerencsétlen maradok, csak mégis jussak még úgy is valamire. Kiszolgálta a szerencsétlenkedésem, úgy segített hogy az ő személye és segítsége emeljen fel. Szóval nem abban segített hogy kezeljem az álláskereséssel összefüggő szorongásom és megtanuljak rosszullét, pánik nélkül interjúzni hanem szerzett a haverján keresztül nekem munkát. Nekem azért a munkáért nem kellett tennem semmit, sajnálatból adták. Ebből én nem tanultam semmit, így nem lehet fejlődni. És ő végig az egész 10 év alatt csak ilyen fajta segítséget nyújtott. Ha más megoldást akartam a problémáimra akkor azt mondta állandóan, hogy úgysem fog menni mert eddig sem ment, beteg vagyok. Ugyanez volt, ha politikával, gazdasággal, gyerekvállalással, jövővel kapcsolatban mondtam valami véleményt, akkor beszólt, hogy én 5 évig loptam a napot az egyetemen miközben kitartott és semmit nem értem el magamtól, akkor miért gondolom, hogy én tudok értékes véleményt mondani bármiről, hiszen erkölcsileg, fogalmilag gyerek vagyok. De ez csak arra vonatkozott ha az övével ellentétes véleményem volt, ha egyezett a véleményünk, akkor puszit adott, és mondta, hogy milyen okos vagyok.

Ha változtattam azon, hogy nem értem el semmit teljesen önállóan és saját sikerekre lett igényem, azon dühös lett, undorodott. Ezért szerettem ki belőle.

Attól, hogy már nem szorulok rá, ugyanúgy tudtam volna szeretni. Ha szeretett volna ő is egyenrangú félként és felfogta volna hogy én is felnőtt ember vagyok.


Nem cukros bácsi és nincs köztünk nagy korkülönbség (4,5 év van az ő javára).

2023. okt. 21. 15:04
 74/89 anonim ***** válasza:
18%

Honnan tudjuk, hogy idősebb? Mennyivel idősebb? A nő szülei hol voltak, amikor ellenkezni kellett volna a kapcsolatot? Sehol sajnos, vagy szóltak ők csakhát a kérdező a saját feje után ment? Arról mióta a férfi tehet? A szülők a hibásak és a kérdező, mert ész nélkül beleugrott a kapcsolatba és vele maradt pánikbetegként is és még le is szedte a pénzéről 5 évig! Járta vele a kórházakat. Onnan indult el a lavina, hogy a háta mögött munkát keresett majd lelépett. Igazság szerint már akkor amikor kijelentette a férfi hogy neki "karrierista" nő nem kell már akkor el kellett volna hagynia. Nem kihasználni. Tök mindegy hogy a férfit hátsó vagy jószándék vezérelte a kérdező elfogadta mindazt amit adott!!! Most talán pedig ráfizet.


Háziállat? Ne essünk túlzásokba! Pánikbetegként lássuk be nem könnyű életet folytatni, 10 interjún volt, elutasították és a férfi a haverral "beprotezsálta".

Akkor miért nem zavarta, hogy a férfinak "karrierista" nő nem kell? Utána zavarta egyedül, hogy hangot adott neki miszerint megbeszélés nélkül felmondott. Egyáltalán ha rosszul viselkedtek vele a munkahelyen akkor miért nem szólt a párjának róla, hogy azért vált munkahelyet? Igenis gáz ha együtt éltek meg ha segítettek neki némaként felmondott. Normális ember ilyesmit nem tesz. Megbeszélik, hogy mostanában váltani fog, mert unja, mert nem bírja a munkát, kollégákat. Ő azért qssolt, mert tudta hogy "karrierista" lenne a szemében holott mint írtam már rég szét kellett volna menniük ha egyszer más az értékrendjük, nézőpontjuk. De nem tette, mert akkor nem pénzelte volna senki!!! Nem háziállat volt 5 évig hanem eltartott személy! Ezért is tett fel kérdést, mert ezzel tisztában van. Mégegyszer írom nem helyeslem EGYIK kérdező viselkedését se (ha igaz ha nem a történet). De nem fogok csak azért bólogatni a többi hozzászólókkal együtt, mert akkor nem leszek felpontozva, vagy incelnek leszek titulálva. Egyszerűen egyik sem hibátlan.

2023. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
13%

Vagyis annak ellenére kérdező, hogy szavad nem lehetett te vele maradtál mert eltartott! És most csodálkozol, hogy a beteg feje miatt fenyeget! Magadnak csináltad! Ha szereted ha nem parancsolgatós/manipulációra hajlamos emberrel nem maradsz. Te maradtál, mert annyira szeretted és persze, mert amikor a fosban úsztál mint anyagilag mint pszichikailag akkor baromira jó jött az elmebeteg. Ennyi.

Majd most megeszed amit főztél!

2023. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

Nem azért voltam vele, mert eltartott. Egyrészt, amikor eltartott, én még tanultam. És akkor nem érzékeltem vele semmilyen problémát, nagyon szerettem vele lenni és nem tudtam, mi lesz később.

Amióta meg dolgozom, azóta nem tart el, mivel nekem is van keresetem, és felesben állunk mindent, a fizetésem nem a zsebpénzem.

A problémákat csak azóta érzékelem amióta változok és jövök már kifelé a gödörből és látom, hogy ő nem akarja, hogy teljes értékű legyek. Ez pedig időben nem tesz ki sokat a 10 évből.

Az elején nem is akartam annyira, hogy szavam legyen, mert én sem néztem saját magam semmibe, és őt meg szinte istenként szerettem. Soha nem volt olyan bennem hogy zavar a viselkedése vagy nem jó nekem, csak eltűröm mert milyen jó, hogy eltart és segít.

Nem tervezem megenni, amit "főztem". Pont azért írtam a kérdést.

Azt én soha nem néztem ki belőle, hogy képes lenne veréssel, köpködéssel, gyújtogatással fenyegetni. Soha nem bántott, nem mondott ilyet és másokkal szemben sem láttam soha agresszívnak.

2023. okt. 21. 15:28
 77/89 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező. Ne hallgass ezekre e himsovi luzerekre és ne vedd magadra.

Van rokon, ismerős, barát, aki segít elcuccolni? A saját epseged érdekében ne akarj erről a pasival többet beszélni. Akkor lepj le, mikor nincs otthon. És legyen más is veled, ha netán váratlanul beallit.

2023. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
23%

Akkor miért nem lépsz le? Rendőrség létezik, rokon, szülő, barát létezik. Mi tart vissza?


"Erről én tehetek? Bosszút érdemlek, ahogy ő akarja?"


Ha te rendben vagy ilyesmi eszedbe se jut hanem menekülsz!


Most akkor mégse vagy rendben, mert manipulált ezerrel, vagy van legalább részben igaza - úgy érzed?


Nekem mindegy, csak akkor döntsd el hogy mi van az egész mögött és nagyon gyorsan cselekedj! Már akkor amikor járt a pofája és te kapisgáltad hogy nincs rendben a kapcsolat akkor kellett volna elhagyni. Egyáltalán neked szüleid nincsenek, akik segítettek volna anyagilag, támogattak volna lelkileg?

2023. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell megenni amit főztél csak ne a mi pénzünkből vagy önként jóindulatú emberek pénzéből fedezett erőforrások (rendőrség, nőjogi alapítvány) mögé bújva akard nem megenni :))) Ja és ne illegálisan és más férfiak mögé bújva. Jó? Csináld a saját erődből. Ja hogy az nincs? Akkor pedig meg fogod enni mint hisztis gyerek a spenótot. Ez a pasi csak olyan amilyennek te megengedted. És fogadjunk hogy sokmindenben igaza van veled kapcsolatban.
2023. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
35%
#79: Igaza van legalább minimális részben, nemhiába irt ki ide kérdést, nemhiába nem ment el rendőrségre. Mégha le is nyomta tegyük fel, de ő észrevette 5-4 évvel ezelőtt ő akkor se hagyta el vagy mert igaza van, vagy mert tényleg életképtelen vagyis megintcsak igaza van. Troll kérdés (több mint valószínű), de nem változtat azon hogy a női kérdező is hunyó, benne van a keze rendesen abban hogy ide jutottak.
2023. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!