Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok, gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok, gyereket akarok, de ő nem szerintetek?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, több éve párkapcsolatban élek.

minden jó lenne, de a párom (41 éves) nem akar gyereket.

nem árult zsákbamacskát, már az elején megmondta, hogy nem akar, de nagyon szerelmes lettem, és azt gondoltam, hogy ez idővel változhat.

valahányszor felhozom a témát, mindig kiakad, és rájöttem, hogy jobb, ha nem is erőltetem, de mégsem tudom elengedni azt a vágyat, hogy gyerekem legyen, és hogy őtőle.


szerintetek mit kéne tennem?


védekezünk, odafigyelünk, hogy ne csússzon be a gyerek, bár néha azt gondolom, bárcsak mégis becsúszna, és az legalább egyértelművé tenné a helyzetet, mindenképp megtartanám.


lassan kifutok az időből, így sem lennék már olyan nagyon fiatal anya.


van olyan barátnőm, aki szerint szakítanom kéne vele, míg tényleg ki nem futok az időből, találni mást, de az is még évekbe telhet, míg találok valakit.


a másik meg: én szerelmes vagyok a páromba, tőle akarok gyereket.


néha azt érzem, annyira szeretem, hogy le tudnék mondani miatta a családalapításról, máskor meg magamban dühös vagyok rá, és önzőnek tartom, megint máskor magamat tartom önzőnek, hogy ennyire vágyom gyerekre, és nem jutunk sehogy sem egyezségre.


attól is tartok, ha végleg elengedem ezt az anyasági témát, idősebb koromban megbánhatom, hogy mégsem lett gyerekünk, és megmérgezheti a kapcsolatunkat.


ti mit gondoltok? ki az önzőbb, mit kéne tennünk?



2017. ápr. 2. 00:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz gyereket akkor sztem hagyd el igy nincs értelme csak szendvedsz!
2017. ápr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
találkozunk,teherbe ejtelek,aztán azt mondod a palidnak,hogy csak tőle lehet becsúszott ez van és megtartod.
2017. ápr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ő miért lenne önző, ha már a legelején kijelentette, hogy nem. De te ennek ellenére belementél.


Ha nagyon szeretnél gyereket, akkor keress más partnert. Tudom nem így működik, de lehet ez a megoldás. Csak nehogy az legyen, hogy az első szembejövőnek oda adod magad, gyereketek lesz, de később kiábrándulsz a férfiból mert nem is voltál szerelmes, max tetszett.

2017. ápr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"szerintetek mit kéne tennem? "


Olyat kell keresni, aki ugyanúgy akar gyereket, mint te.


Te szeretnél gyerekként olyan szülőt magadnak, aki nem akart téged? Ki az önző? Aki olyan szülőt ad a gyerekének, aki nem kérte őt! Az!

2017. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
de nagyon szeretem a páromat, nem tudnám elhagyni, inkább attól félek, ha sokat erőltetem a gyerektémát, ő keres magának olyat, aki szintén nem akar gyereket.
2017. ápr. 2. 01:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "nem tudnám elhagyni". Olyan van, hogy nem akarom elhagyni. Gyereket nem akar, és a csodára nem kell várni. A valódi kérdések:


1. akarod -e annyira, hogy soha (!) ne legyél anya?

2. akarsz-e anya lenni, ha nem tőle leszel?

2017. ápr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy ki az önző.

1. Ő azt mondta már a legelején, hogy nem akar gyereket. Ez nem változott.

2. Te így is belementél a kapcsolatba, várva, hogy majd mégis változik a dolog. Nem változott.

Kérdés: ki a h*lye?

Ha mindenképpen gyereket akarsz, keress mást. Ha ő a fontosabb, maradj vele. Tudom, mindenki elképzel valamit, de a valóság sokszor nem úgy alakul. Ez is egy ilyen helyzet. Melyik a fontosabb? Ha megvan a válasz, akkor megtudod, melyikről kell lemondanod: róla vagy a gyerekről.

2017. ápr. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

ok, de ezt baromi nehéz belőni.

ha most azt is érzem, inkább a szerelmet választom, és nem kell gyerek, 10-20-30 év múlva simán megbánhatom ezt a döntésemet.

ugyanúgy azt is, ha elhagyom a párom.

szerintem az nem volt irreális elképzelés, hogy a szerelmem hátha jótékonyan hat rá, és meggondolja magát.

2017. ápr. 2. 02:16
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

En szerelembol mentem ferjhez,neki akartam szulni.2babank lett,a masodik sosem elt vele,mert o kozben szerelembe esett massal.A legmelyebb melyponton is ugy gondoltam h van ket gyonyoru gyerekem,millio meg egy boldog percem veluk,feladatom eletem vegeig es senkivel nem cserelnek.Nincs az a szerelem ami ezt uberelheti.Aztan megis jott uj szerelem,az uj szerelem is szeretne kozos gyerekeket,raadssul latom milyen jol banik a gyerekeimmel.A storym vege h boldogan elek csaladban.Es ha nem jon be? Meg mindig van 2 gyerekem....erted.A pasid megmondta h nem akar.Ertem h te remenykedtel,de lathatod h nem jottek be a "szamitasaid", egyszeruen esszel el kell donteni ezt,a sziv ilyenkor nem jo tanacsado.Hagytam mar abba en is ugy parkapcsolatot h halalosan szerelmes voltam az illetobe de nem vitt elore,csak bantott engem.Aztan mindig jott mas akit szerethetek.

Nyilvan ezt te dontod el es donthetsz ugy is megprobalod a tuzet fenntartani es kitartani a sirig, de a kerdes valobn az h a gyerektelensegbe nem szakad-e meg a szived kozben...ezt minden no tudja magarol belul h igen v nem.

2017. ápr. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem az nem volt irreális elképzelés, hogy a szerelmem hátha jótékonyan hat rá, és meggondolja magát."


Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos irreális elképzelés volt.Az olyan emberek, akik nem akarnak gyereket, nagyon min.esetben változtatnak ezen.Nem véletlenül nem akarnak.

Ha hagyod, hogy becsússzon a gyerek, akkor arra is készülj fel, hogy egyedül fogod nevelni.Képes lennél erre?

A párod már 41 éves.Érett, felnőtt férfi, aki tisztában van vele, mit akar.Ezen a szerelem sem valószínű, hogy változtatna.Némi esély lehet rá, hogy 10 év múlva meggondolja még is magát, de addigra te is kifutsz az időből.Érdemes szerinted rá várnod?Szerintem nem.

2017. ápr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!