Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok, gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok, gyereket akarok, de ő nem szerintetek?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, több éve párkapcsolatban élek.

minden jó lenne, de a párom (41 éves) nem akar gyereket.

nem árult zsákbamacskát, már az elején megmondta, hogy nem akar, de nagyon szerelmes lettem, és azt gondoltam, hogy ez idővel változhat.

valahányszor felhozom a témát, mindig kiakad, és rájöttem, hogy jobb, ha nem is erőltetem, de mégsem tudom elengedni azt a vágyat, hogy gyerekem legyen, és hogy őtőle.


szerintetek mit kéne tennem?


védekezünk, odafigyelünk, hogy ne csússzon be a gyerek, bár néha azt gondolom, bárcsak mégis becsúszna, és az legalább egyértelművé tenné a helyzetet, mindenképp megtartanám.


lassan kifutok az időből, így sem lennék már olyan nagyon fiatal anya.


van olyan barátnőm, aki szerint szakítanom kéne vele, míg tényleg ki nem futok az időből, találni mást, de az is még évekbe telhet, míg találok valakit.


a másik meg: én szerelmes vagyok a páromba, tőle akarok gyereket.


néha azt érzem, annyira szeretem, hogy le tudnék mondani miatta a családalapításról, máskor meg magamban dühös vagyok rá, és önzőnek tartom, megint máskor magamat tartom önzőnek, hogy ennyire vágyom gyerekre, és nem jutunk sehogy sem egyezségre.


attól is tartok, ha végleg elengedem ezt az anyasági témát, idősebb koromban megbánhatom, hogy mégsem lett gyerekünk, és megmérgezheti a kapcsolatunkat.


ti mit gondoltok? ki az önzőbb, mit kéne tennünk?



2017. ápr. 2. 00:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

-Vagy elfogadod hogy nem akar és vele maradsz

-Vagy lelépsz és mást keresel aki akar gyereket

-Vagy a leggusztustalanabb megoldás hogy "véletlen" úgy alakitod hogy gyerek legyen belőle, na akkor viszont köpj fel és állj alá

2017. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a pont,mikor menni kell. Apava tenni valakit, aki nem akarja,a leheto legrosszabb otlet. Ugy meggyulol erte,h azonnal elhagy,egy 41 eves pasinak mar nem adod be,hogy jaj,becsuszott,foleg azok utan,h a fulet ragtad a gyerektemaval sokaig.


Nem biztos, h cdak rvek mulva jon uj szerelem.

Nem biztos,h amiben most vagy,az szerelem. Csak most ugy erzef,de lehet 2 ev mulva mar csak nevetnel az egeszen,h csak egy kis rajongas volt.

Nem vagyok benne biztis,h az a pasi teged ugyanugy szeret,ahogy te ot.

Menni kell.

33n

2017. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%

Ö az önző! Egy nőtől megtagadni hogy anya lehessen?

Nehogy kifuss az időből,vagy hagyd hogy becsússzon tőle,és hátha elfogadja.Vagy csináltass mással,vagy hagy ott.

Te hiába szereted,ő nem szeret téged annyira.

Az anyaság később nem pótolható,nem szabad lemondani róla.Ha lesz gyereked akkor döbbensz rá,mit hagytál volna ki...

2017. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem értek egyet #13-mal, ő korrektül közölte az elején, hogy nem akar. Te meg hiába reménykedtél titkon, hogy változik a véleménye. Sajnálattal mondom, de itt Te vagy a "hülye" (bocsi a kifejezésért), Te mentél bele ilyen feltétellel.

A jövőre nézve, vagy vele maradsz szerelemből és nem lesz gyereked (tehát nem leszel maradéktalanul boldog), vagy keresel valaki mást, akit szintén tudsz ennyire szeretni és neki szülsz gyereket.

P.S.: azért néha nem értem a nőket. Tehát, nem jó ha a férfi hitegeti őket évekig, ez tiszta sor, szerintem is aljas húzás. Na de ha a férfi már az elején őszintén kimondja, hogy nem, akkor mégis miben bízott a kérdező?

2017. ápr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értek egyet 13-assal, a szerelem meg a gyermekvállalás két nagyon külön dolog. A gyerek az nem olyan, mintha vennél egy kanárit, ebbe nem kell beleegyezni jófejségből.


Kérdező, egyikőtök sem önző, csak mások a céljaitok. Ez már az elején is látszott, csak bíztál benne, hátha mégsem gondolja komolyan. Nos, ennyi idős férfinél a nem az tényleg nemet jelent.

2017. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyan helyzetben voltam mint te. Elvakított a szerelem. (mondjuk tényleg összeillő pár voltunk és nagy szerelem volt.) Én nem rágtam a fülét, csendben beletörődtem, hogy ez van. De titkon vágytam gyerekre, sokáig. Aztán ahogy teltek az évek, a kapcsolatunk sok hullámvölgyön ment keresztül, és úgy érzetem, lehet hogy jó, hogy még sincs gyerek, mert nem lenne olyan boldog stb. Amikor már elhitettem magammal, hogy nem is akarok gyereket, teherbe ejtett. Köpni nyelni nem tudtam a meglepetéstől. Nem volt otthon óvszer, és megszakítással is csináltuk párszor, hát nem hagyta abba. Azt mondta, mit csodálkozol, mindig ezt akartad, nem?

És akkor ott rádöbbentem, hogy nem, nem ezt akartam és nem így. A kapcsolatunk laposodott és ő kivetette a kezemből ezt a döntést. Nem tudtam benne megbízni onnantól. Megszületett a gyerek, az elején nem is foglalkozott vele, de egy gyerek mellett már nem tudtam egy önző férfiről is állandó jelleggel gondoskodni.

Most egyedülálló anya vagyok. Most már szereti a lányát, de mi már nem tudunk egymásra nézni sem. Negyven vagyok. Nekem nincs siker történetem, nem találtam mást, de hozzá nem mennék vissza.


Tanulság: ha miattad adja be a derekát, nem leszel boldog. Mi nők nem egyszerűen gyerekre vágyunk hanem arra, hogy a férfi velünk akarjon gyereket. Hagyd ott, ha ennyire anya akarsz lenni. Ha szerinted ez a kapcsolat megéri így, akkor maradj. De akkor mondj le a gyerekről, ne rágd a fülét.


Egyikőtök sem önző, más céljaitok vannak. Nem fog megváltozni és nem szereted őt teljesen ha meg akarod változtatni. "szeretem, de bárcsak...."Tehát így most nem szereted és azt akarod hallani, hogy önző. Nem az. Nem jobban, mint te. A gyereknek nem jó ha nem akarják közösen.

2017. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%
Őszinte leszek, szerintem 35 évesen elég kicsi az esélyed az újrakezdésre. Mire túlteszed magad a váláson, mire találsz valakit /mikor a 40es pasik is 20 éves xsajt akarnak/, mire eljzut oda a kapcsolat, hogy gyereket akartok közösen... hosszú évek, már ha egyáltalán összejön. Én adnék magamnak pár évet, mondjuk hármat. Ha még akkor is úgy érzem, hogy jobban szeretnék gyereket, és nem elég csak a vele közös élet, na akkor szakítanék, de nem vesződnék párkereséssel, donorral belevágnék egyedül.
2017. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznek #17el,35+ nincsenek evekig kezenfogva jarogatasok.Olyat keres az ember,aki kb passzol az "elvarasaihoz", akivel tud egyutt elni,akire lehet szamitani.Gyorsabban es okosabban dont mar a no ilyenkor.Fonoknom evekig nem talalta az "Igazit", mindenki fiatalabban hamarabb ment szulesi szabira mint o,mar-mar feladta.Aztan 38evesen megismerkedett valakivel,hamar osszekoltoztek,mukodott a dolog,teherbeesett,osszehazasodtak,39evesen boldog feleseg es anyuka.35+ egy okos no nem hazardirozik meg jatszmazik mar,tudja mit akar,tudja kit akar.Es 40+ is szulnek manapsag a nok,nem kell a Kerdezot 35evesen elasni.
2017. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17-es mekkora bolondság, még várjon néhány évet, hát negyven évesen már szülni is sokkal veszélyesebb. Már rég el kellett volna válnia és normális apajelöltet keresnie, ha ez az álma.
2017. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló elég fura, amolyan "hiszti alapon" közelíti meg a kérdést, nem ésszel.

Egy másik válaszoló viszont jó helyen keresgél, hiszen 35 évesen kezdeni újra nagyon nem egészséges, persze nem lehetetlen. Egyrészt az a gond, hogy épeszű ember általában több éves kapcsolatra alapoz egy családot. Amíg megtalálod az új jelöltet, beleértve a mostani (esetleges) szakítást, tényleg 40 lennél vagy afeletti. Nyilván 40 felett nem lehetetlen szülni, de ajánlott komolyan készülni rá, mármint testileg.

Másrészt az is gond, hogy ha gyereket akarsz, és úgy érzed, hogy kifutsz az időből, akkor nem férjet fogsz elsősorban keresni, hanem egy apajelöltet. Ez pedig komoly gondok alapja lehet a későbbiekben.

Szóval említettem is, hogy mérlegelj, melyik a fontosabb. A gyerek, vagy a mostani párod. Mert az eddigiekből úgy tűnik, hogy a kettőből csak az egyiket választhatod.

2017. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!