Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyetemet végzett, képzettebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemet végzett, képzettebb fiatal felnőttekhez szólnék; nektek mennyire mérvadó, hogy a szívetek választottja is legalább annyira iskolázott legyen, mint ti?

Figyelt kérdés

Engem nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Tudtok olyannal hosszútávra tervezni, egy hullámhosszra kerülni vele, akibe bár szerelmesek vagytok, de nincs annyira iskolázott, mint ti? Persze lehet attól még szerethető, meg kellően élettapasztalt is, de a végén, randikon túl és házasságig eljutva már nagyon fontos lesz a hasonlóság minél több tekintetben: jövőbeli célok, életszemlélet, hasonló intellektus, de még a külső sem lényegtelen.

Ti hogy vélekedtek erről? Mit láttok az ismerősi körötökben?

Amennyiben fontos nektek, akkor társkeresőn szűrtök, vagy alapból egyetemen szereztek valakit? A külső mennyire kompenzál, vagy akár írja felül a szabályaitokat?

A nemeteket mindenképpen írjátok oda; főleg olyanok érdekelnek, ahol a nő a tanultabb, nagyon kíváncsi vagyok a meglátásaitokra.



2023. júl. 19. 12:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%
Mivel férfi vagyok, így sajnos nem engedhetem meg magamnak hogy ilyesmire szűrjek. Sőt, még arra se nagyon szűrhetek hogy egyáltalán legyen bármilyen munkája vagy jövedelme a nőnek, azt látom hogy a nők fele nem is dolgozik hanem a párja tartja el és ez a mai világban normális.
2023. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nagyon. Nem is a diploma hanem hogy legyen olyan ertekrendje hogy mindig legyen veszterv ha az aktualis allasat nem tudja folytatni
2023. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Diplomás nő vagyok, a páromnak szakmája van. Teljes mértékben passzol az életszemléletünk, céljaink, intellektus stb. Azt nem ő döntötte el hogy ami őt érdekli, az szakmaként tanulható, nem pedig egyetemen. 🤷‍♀️


Nekem az (volt) a fontos, hogy VALAMI végzettsége legyen, ne csak 8 általános és más semmi, hanem fejlessze magát és szakosodjon valamire. Plusz nyilván személyiségre passzoljunk, kb amit te is írsz, életszemlélet és a többi.

2023. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

#1 hol élsz?

Magyarországon a legtöbb háztartás 2 felnőtt keresővel is gondban van pénzügyileg. :(

2023. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Engem egyáltalán nem érdekel.

Viszont van egy fontos dolog ami a munkával is összefügg.

Egy percet sem szeretnék olyan emberrel lenni akinek a számára sz@r munkája miatt az egész élete egy merő kínszenvedés és negativitás, elégedetlenség.


Ismerek ilyet, aki középvezetői pozícióban van, rohadt jól keres mégis megvan keseredve és utálja az egészet.


Ismerek olyat aki gyárban dolgozik, három műszakban és annyira vidám/pozitív személyiség, hogy öröm vele lenni.


Tehát nekem mindegy mit dolgozik. Megél belőle? Mellette tud boldog lenni?

Akkor jöhet :)

2023. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
9%

4-es

Én azt látom, hogy a nők fele az a jól kereső faszijával tartatja el magát. Bár én IT területen dolgozom, annak is a csúcsán, szóval lehet hogy csak az én ismerősi köröm ilyen.

2023. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

6-os:

Igen, van sok ilyen amiről írsz, de az összképet kell nézni, hogy miért nem dolgoznak ezek a nők.

Mert a nagy többség azért, mert születik 2-3 gyerek akik kicsik, folyamatosan betegek (alakul az immunrendszerük), edzésre, fejlesztésre, különórákra, orvoshoz stb. kell vinni őket. És ezt általában az anyuka csinálja amíg apuka zavartalanul keresi a nagy pénzt amivel valóban eltartja az egész családot. Mert ezt eleve így beszélik meg.

Ugyanis egy munkahely sem tolerálja ha az anya minden második héten táppénzen van, vagy szabadságon. Ezért sok nő vissza sem megy dolgozni hanem otthon maradnak és intézik a gyerekekkel, háztartással kapcsolatos teendőket.

Az már megint egy másik kategória ahol nincs gyerek, és a pasi önként eltartja a barátnőjét.

De egyik esetben sem tartanak pisztolyt a férfi fejéhez, ők egyeznek bele ebbe a felállásba (legalábbis az én ismerőseimnél így van).

2023. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

#6

2023 jan-márc között 15-64 éves lakosságon belül

Férfi foglalkoztatottak létszáma: 2 millió 424 ezer fő

Nő foglalkoztatottak létszáma: 2 millió 155 ezer fő

(Forrás: KSH)


Ez azért nagyon nem az az arány amiről írsz.

2023. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
Nekem orvos a párom, nekem diplomám sincs. Sose okozott gondot, ez nem ezen múlik. És az ismeretségi körünkben is azt látom, hogy nem a végzettség a mérvadó.
2023. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
Manapság az élettapasztalat kifizetődőbb mint a diploma.
2023. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!