Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akinek én kellek, az nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek én kellek, az nekem nem, aki nekem kell, annak én nem – megoldás?

Figyelt kérdés

A "lejjebb" adás az egyetlen járható út, ha nem akar egyedül maradni az ember? Pontosabban hogy erőltesse magára azt, akinek ő kell, de neki nem?

Felvethetjük az önfejlesztést, de nem minden esetben "szintkülönbségről" van szó.


jan. 1. 12:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
29 - "Arra jöttem rá, hogy akiknek én kellek, azok szinte tálcán kínálják fel magukat, a szerelmüket és ettől valahogy lelohad bennem minden és nem találom vonzónak, nincs benne kihívás, szikralobbanás, agyalás, izgalom."- kötődési problémáid vannak.
jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

28, azt "mondod"? Annyian élnek kapcsolatban... Van köztük rossz, ez nem vitás, meg az is igaz, hogy a problémám nem egyedi, mégis úgy látom, az átlag azért nem ez.

29, üdv a klubban, nagyon érdekes szempontot hoztál be, köszönöm! Nem tudom, hogy ennyiről szól-e ez, de van benne valami... Engem sem varázsol el a "tálcán kínálás", annyi biztos. Azt nem tudom megítélni, hogy ha ugyanezek az emberek másképpen viselkednének vagy állnának hozzám, azzal kiváltanák-e belőlem, hogy akarjam őket.

30, az, hogy igyekszel adottságaidhoz és lehetőségeidhez mérten a legtöbbet kihozni magadból. Javítani a kinézeteden, a szociális és kommunikációs készségeiden, esetleg képezni magad és jobb munkát találni, "művelődsz" önismeret és emberi kapcsolatok, párkapcsolat témában is stb. Jó ez, ártani nem árthat, de konkrétan erre a problémára szerintem akkor megoldás, ha szintkülönbség van, azaz maga fölé lő az ember.

jan. 2. 07:24
 33/37 anonim ***** válasza:
#31 szerintem ez annyira általános jelenség, hogy nem feltétlen nevezném kötődési problémának. Egyszerűen a legtöbb embert elriasztja a túlzott nyomulás. Olyan érzést kelt az emberben, hogy a másik társfüggő és mindegy neki, kivel van (hisz az elején még nem is ismer), csak legyen valakije. Vagy önbizalomhiányos és attól fél, nem talál mást. Nem túl bíztató jel.
jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
#31 Kifejtenéd, hogy miért tartasz kötődési problémásnak a beidézett mondatom alapján?
jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
34-ha neked az eleve riasztó, hogy valaki után nem akar tekerni, hanem kifejezetten, hogy tetszel neki és nem szenvedtet, akkor gyanús, hogy menekülsz az intimitás elől az ilyen se veled, se nélküled kapcsolatokba. Az ilyen típusú emberek szeretik, ha mindig van valami dráma, az egyértelmű udvarlás, meg a konfliktusmentes kapcsolat unalmas nekik.
jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
#35 Kicsit félreértettél. Én csak az elején vágyom azokra a dolgokra amit írtam, hogy ne legyen teljesen egyértelmű a dolog. Sosem voltam se veled se nélküled kapcsolatban, nem is akarnék, a kiegyensúlyozott, nyugodt kapcsolatot szeretem. Amúgy meg évek óta nincs párom (ez tudatos döntés).
jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
#27 üdv! ez az élet rendje.
jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!