Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság elsősorban azért van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság elsősorban azért van annyi magányos ember, mert mindenhonnan azt sulykolják az agyakba, hogy "te a legjobbat érdemled"? És aztán várnaka tökéletesre...ami nincs.

Figyelt kérdés
Nyilván nem kéne bárkivel beérni, meg természetesen van úgy, hogy sehogy se passzol két ember, de én úgy tapasztalatom, hogy az esetek 99%-ban esélyt sem adnak egymásnak az emberek, még csak arra sem, hogy picit megismerjék a másikat, mert egyből leírják - többnyire külső alapján - a másikat.

jan. 14. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Igen
jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Olyan sok magányos ember van? A legtöbb ismerősöm párkapcsolatban van. Aki nincs, az épp nem is akar.
jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ebbe van valami. Persze nyilván vannak kivételek is. Én csak arról tudok beszélni amit én tapasztaltam. Az ismerősi és baráti körben a nők 90% szingli. Mindegyik mindig arról panaszkodik, hogy egyedül vannak gyereket akarnak stb. De amikor a férfiakra terelődik a szó mindig az elvárásokat sorolják. Külső belső persze. Én mindig ugyanazt mondom. Nincs tökéletes ember. Mindenkinek vannak hibái, ahogy neked nekem. Hiába várják a tökéletes szőke herceget az az esetek 99%ban nem jön. Kell a kompromisszum kézség. Persze nyilván van amit nem lehet toreláni pl ha megver a másik, bántalmaz stb de olyanért szakítani, hogy a pasi nem a kedvenc virágát hozta (igen ilyenre is volt példa.és amúgy a pasi nem is tudta mi a kedvenc virága, mert erről nem volt szó korábban.) Engem is idegesít, hogy a szennyestartó mellett landol a zokni mert a férjem nem talál bele, de ez apróság. Azt látom ezeken a lányokon, hogy túl nagyok az elvárásaik és a többség közelebb van a 40-hez és néha mégis tini kori szinten vannak. (Mielőtt valaki leszólna nem a hátuk mögött mondom. Nekik is elmondtam).
jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Nincsenek már erkolcs norma meg ertékekm b.sznak aztán köd elszall es lépnek.
jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nincs már akkora kapcsolatban élési, házasodási kényszer, így kevesebben mennek bele és maradnak benne valamiben, aminek már az alapjai is rosszak vagy nem elég jók. A "99%-ban esélyt sem adnak egymásnak az emberek" erről szól. Hogy valami, ami fontos, hiányzik/nem stimmel, és ez már szinte azonnal egyértelmű. Nem olyanokra kell gondolni, mint az a példa, hogy a pasi nem a kedvenc virágát hozta - úgy, hogy nem is tudhatta, mi az. Hanem például a kölcsönös és elég erőteljes vonzalomra. ALAP dolog, nem tolerálandó a hiánya akkor sem, ha a másik amúgy olyan jó ember, nem is bánt stb. És még mennyi hasonló dolog van, ami nem extra, hanem alap, hogy meg kell legyen, passzoljon. Kva nehéz olyat találni, akivel így is van. De nincs értelme másmilyennel kínlódni.
jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Aki nincs, az épp nem is akar."


:)

Ez szimpla eufemizmus

jan. 14. 17:49
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Van egy barátnőm pl, aki 5 évig volt kapcsolatban. Annak vége lett, és most élvezi már egy ideje a szingliséget.
jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kb.
jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Olyasmi. Mi régen nagyon vonzódtunk egymáshoz egy sráccal, de mivel kinézetre nem voltam az a bomba nő fajta, a haverok cikizték miattam, így inkább nem járt velem. Ő is várta a jobbat. Most 40 évesek vagyunk, azóta neki soha nem volt komoly kapcsolata. Én meg párkapcsolatban 13 éve.
jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A történelem legmagányosabb korszakát éljük, de ez nem csak a párkapcsolatok miatt, hanem általánosan az emberi kapcsolataink minősége és mennyisége miatt.


A túltolt individualizmus nagyban hozzájárult ehhez és ennek része ez a "nekem a legjobb jár" mentalitás is. Régen nem volt ennyire az egyénre kihegyezve a hangsúly, mint most. Mindenki tagja volt több közösségnek és ez tök természetes volt. Vannak statisztikák (igaz, hogy USA-ban élőkre vonatkozóan és inkább férfiakra kihegyezve), hogy 50 évvel ezelőtt és most átlagosan hány barátja van 1 embernek és ez 60-80%-al csökkent kb. ez alatt az időszak alatt.


Van aki a magányt már járványnak kategorizálja és tényleg egy komoly probléma, amit mi magyarok tökéletesen letudunk szarni, mert kit utálnánk a legjobban, ha nem egymást.

jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!