Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nekem kell szégyellnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nekem kell szégyellnem magam?

Figyelt kérdés
Sokkal műveltebb és intelligensebb vagyok az átlagnál, párkeresésnél is arra törekszem, hogy egy magamhoz hasonlót találjak, legalábbis a szellemi képességek tekintetében. Ez így kezdésnek talán egy kicsit tömény, de kérlek olvasd tovább. Nem az a forma vagyok, aki mindenbe beleokoskodik és lépten-nyomon villog a lexikális tudásával, ez a viselkedés távol áll tőlem. Azonban, ha ki merem mondani, hogy én bizony egy hozzám hasonlóan művelt párt szeretnék, akkor máris tonnaszám borítják rám a szitkokat, hogy én mekkora egy nagyképű gyökér vagyok és, hogy a felszínességemnél már csak az egóm a nagyobb. Nálam van egy szellemi nívó, ami alatt nem foglalkozok az emberekkel, általában ezen képzeletbeli vonal fölött keresgélek, ahogy a mellékelt ábra a fejedben is jól illusztrálja... nem túl sok sikerrel. Miért akkora kívánság, vagyis inkább elvárás, hogy a leendő párom az értelmi képességek terén legyen velem egy szinten, vagy akár magasabban is? Miért nekem kell szégyellnem magam, mert vannak bizonyos elvárásaim? Miben különbözik ez annál, mint amikor valaki elvárja, hogy a párja ne dohányozzon, vagy éppenséggel azt, hogy legyen vega? Félreértés ne essék, távolról sem vagyok maximalista, nem Hawking-okat keresek, csak olyanokat, akik tisztában vannak a minket körülvevő világgal és az abban létező dolgokkal, illetve azok működésével. Gondolom mindjárt jön valaki és a képembe tolja, hogy "nem paradox az, hogy ennyire okos vagy és mégsem tudsz erre rájönni"? Nem vagyok mindent tudó, éppen ezért jöttem ide és tettem fel ezt a kérdést, mert már egy ideje keresem erre a választ, de még nem találtam meg.
2015. máj. 29. 11:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%

Ismerős az érzésed! Olyan kapcsolatban élek, ahol a párom nem a szellemi társam is! Szeretem vonzódom hozzá, de nem ért meg alap dolgokat! Ez már vagy 10 éve tart. Mára már kicsit fárasztó, akár a kapcsolat végét is jelentheti.

(f)

2015. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

Én is intelligencia és műveltség alapján keresek elsősorban barátot, de valahogy még sosem kaptam meg, hogy felszínes lennék emiatt. Talán nem mindegy, hogy adod ezt elő.

L

2015. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%
nem kell emiatt szégyenkezni... sajnos kevés az okos nő, ez van :(
2015. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Akkor röviden:

- Párt szeretnél találni

- Hatalmasok az elvárások

- Ezt így olvasva valóban nagy az egód...


Mi történhet a jövőben?

- nem foglalkozol másokkal

- nehezebben fogsz magadnak párt találni az elvárásaid alapján


problem?

2015. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rendkívül kövér vagy és rossz szagú.
2015. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Álljunk már meg.

Emiatt szégyellned kell magad?

2015. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem adom úgy elő magam soha, hogy "én szartam a spanyolviaszt csicskák, ti mit tudtok, he"? Azért mondanak ilyeneket rólam, mert, amikor megkérdezik, hogy miért vagyok rendre egyedül és miért érnek véget a kapcsolataim pár héten belül, én általában azt a választ adom, hogy nehéz velem egy szellemi és lelki szinten lévő embert találni. Ők ebből azt veszik le, hogy egy nagyképű tróger vagyok, aki mindenkinél okosabbnak hiszi magát, holott pl. egy operával kapcsolatos beszélgetésben hamar elvéreznék. Az "ők" alatt olyan 4-600 embert kell elképzelni, tehát az engem körülvevő emberek jó részét.
2015. máj. 29. 11:52
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell szégyellned magad. Bizonyos szellemi színvonal fölött nyugodtan tehetsz ilyen kijelentést, senki nem fog elítélni miatta. Ha alatta teszed, akkor elítélnek és ez így is fog maradni.

Nem nagyok az elvárásaid, csak kimondva hangzik úgy, ha valaki úgy akarja meghallani :)

2015. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"miért érnek véget a kapcsolataim pár héten belül"

az előző kapcsolataidban csak te vagy az egyetlen közös tényező

2015. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

"Sokkal műveltebb és intelligensebb vagyok az átlagnál" - Kérdező, én kb ennél a fél mondatnál hagynálak faképnél... Tudod, az, hogy egy ember művelt meg intelligens, az másoknak tűnjön fel, ne önmagát fényezze valaki...

"Nálam van egy szellemi nívó, ami alatt nem foglalkozok az emberekkel," - ráadásul elitistának teccel lenni? Ha az első mondatra mégsem, akkor itt már 100% a sarkon fordulás...

2015. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!