Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nekem kell szégyellnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nekem kell szégyellnem magam?

Figyelt kérdés
Sokkal műveltebb és intelligensebb vagyok az átlagnál, párkeresésnél is arra törekszem, hogy egy magamhoz hasonlót találjak, legalábbis a szellemi képességek tekintetében. Ez így kezdésnek talán egy kicsit tömény, de kérlek olvasd tovább. Nem az a forma vagyok, aki mindenbe beleokoskodik és lépten-nyomon villog a lexikális tudásával, ez a viselkedés távol áll tőlem. Azonban, ha ki merem mondani, hogy én bizony egy hozzám hasonlóan művelt párt szeretnék, akkor máris tonnaszám borítják rám a szitkokat, hogy én mekkora egy nagyképű gyökér vagyok és, hogy a felszínességemnél már csak az egóm a nagyobb. Nálam van egy szellemi nívó, ami alatt nem foglalkozok az emberekkel, általában ezen képzeletbeli vonal fölött keresgélek, ahogy a mellékelt ábra a fejedben is jól illusztrálja... nem túl sok sikerrel. Miért akkora kívánság, vagyis inkább elvárás, hogy a leendő párom az értelmi képességek terén legyen velem egy szinten, vagy akár magasabban is? Miért nekem kell szégyellnem magam, mert vannak bizonyos elvárásaim? Miben különbözik ez annál, mint amikor valaki elvárja, hogy a párja ne dohányozzon, vagy éppenséggel azt, hogy legyen vega? Félreértés ne essék, távolról sem vagyok maximalista, nem Hawking-okat keresek, csak olyanokat, akik tisztában vannak a minket körülvevő világgal és az abban létező dolgokkal, illetve azok működésével. Gondolom mindjárt jön valaki és a képembe tolja, hogy "nem paradox az, hogy ennyire okos vagy és mégsem tudsz erre rájönni"? Nem vagyok mindent tudó, éppen ezért jöttem ide és tettem fel ezt a kérdést, mert már egy ideje keresem erre a választ, de még nem találtam meg.
2015. máj. 29. 11:33
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Látom nagy a képzavar a fejekben.

Ti azt feltételezitek (annak ellenére, hogy semmi ilyesmit nem írtam), hogy én úgy megyek oda mindenkihez, hogy talicskán tolom magam előtt az egómat, mert akkora, hogy el sem bírom és az első megszólalásom kapásból az, hogy "én vagyok itt az agy ti büdös prosztók", aztán elkezdem a múlt éjjel bemagolt Wikipédia cikkeket mantrázni, hogy ezzel is azt fejezzem ki mekkora zseni vagyok. Az intelligenciám pont abban nyilvánul meg, hogy nem teszek ilyeneket, annak ellenére, hogy megtehetném, mert tisztában vagyok azzal, hogy az érdeklődési köröm nem feltétlenül fedi a másik emberét az estek többségében, de azt szabadjon már elvárnom, hogy a párom legyen hasonló szinten velem. Nem a világtól várom ezt el, hanem egyetlen embertől.

Pontosan úgy reagáltatok a kérdésemre, mint azok, akik szerint azt feltételezem magamról, hogy én vagyok az übermensch 2.0, akihez képest mindenki egy halom értelmi fogyatékos. Ahogy azt már írtam, de felteszem sokan nem olvasták, sok dologhoz nem értek, szóval itt a példa, hogy nem tartom magam mindent tudónak, viszont én nem szégyellem azt kimondani, hogy sokat tudok. Aki ebből azt szűri le, hogy egy nagyképű férfi nemi szerv kalap vagyok azt sajnálom, de komolyan, mert ezek szerint vagy problémái vannak a szövegértéssel, vagy csupán annyira korlátolt, hogy kapásból azt feltételezi egy önmagára büszke emberről, hogy egy öntömjénező bunkó.


(Mellesleg férfi vagyok, bár ez nem ad hozzá semmit a dologhoz, csak látom sokan alaptalanul az ellenkezőjét feltételezték. Zárójel bezárva.)

2015. máj. 29. 13:28
 22/33 anonim ***** válasza:
*le átlagos vik-es hallgató
2015. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Kár hogy nő vagy, nálam is ez a mérce, de ez szerintem a másikról abszolúte le fog jönni már csak az alapján, ahogy beszélget, így felesleges feltételként kiszabni.

Kicsit abszurd is lenne... ha valaki ténylegesen intelligens és szorult bele egy kis szerénység, nehezére eshet ráírni valakire, aki ezt feltételként kötötte ki.

Én nem írom le mit várok, prezentálom önmagamat, és aki úgy érzi passzol hozzám, az rámír.

2015. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

,,Kár hogy nő vagy''


,,Mellesleg férfi vagyok''


Ha nem tudod értelmezni a szöveget akkor neked is lehetnek elvárásaid:)

2015. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam el,nyilván figyelmetlen voltam, te pedig látom kötekedős hangulatodban vagy.
2015. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
ha férfi vagy akkor teljesen jogos,egy nőnek viszont nem áll jól ez a téma :,D ilyen nőt nehéz lesz viszont találnod.
2015. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Már miért lenne jogos, csak azért mert férfi?
2015. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nekem az egészben az a fura, hogy te hangoztatod az elvárásaidat, ezáltal nagy mértékben frusztrálod a környezetedet. Másrészt én azt tapasztalom, hogy minél nagyobb valakinek a tudása, annál szerényebb a viselkedése, mivel egyre világosabban látja azt is, hogy mennyi mindent nem tud még. Egyszóval az IQ-nál az EQ sokkal fontosabb, de gondolom erről te is olvastál már.
2015. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
mert így már elhiszem :D
2015. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy a baj: rossz helyen tetted fel a kérdést. Az ide látogatók esélyes, hogy vagy intelligencia, vagy műveltség szintjén nem ütik meg a szintedet, szóval abba a kategóriába esnek (velem együtt), akikkel te "nem foglalkozol".


Szerintem nem kell magad szégyellni.

A társadalmakhoz hozzátartoznak (és kifejezetten kellenek) a nem tapogatózó, nem óvatoskodó, nem PC-ző, maximalista és vérprofi emberek, magas műveltséggel, intelligenciával, akik amellett, hogy ezeket tudatosan használják és fejlesztik, tisztában vannak a szintjükkel és álszerénység nélkül merik vállalni akkor is, ha az másoknak frusztrálóan magas. Nem mondom, hogy őket szeretik a legtöbben, de nem baj.


Nőben is megvan ez a típus. Még mindig nem igazán divat vállalni, mert rajtad és egy-két bátor társadon kívül minden létező férfit elijeszt (többet, mint ahány nőt a te hozzáállásod), de a fiatalabb korosztályokban javul a helyzet.


Az pedig nem számít, hogy az átlagpolgárokkal megértünk-e, vonzónak találunk-e, vagy ijesztőnek. Úgyis a saját kalibereddel érzed jól magad. Ne szégyelld magad.

Keresd, és remélem, megtalálod, akivel boldog leszel.

2015. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!