Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nekem kell szégyellnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nekem kell szégyellnem magam?

Figyelt kérdés
Sokkal műveltebb és intelligensebb vagyok az átlagnál, párkeresésnél is arra törekszem, hogy egy magamhoz hasonlót találjak, legalábbis a szellemi képességek tekintetében. Ez így kezdésnek talán egy kicsit tömény, de kérlek olvasd tovább. Nem az a forma vagyok, aki mindenbe beleokoskodik és lépten-nyomon villog a lexikális tudásával, ez a viselkedés távol áll tőlem. Azonban, ha ki merem mondani, hogy én bizony egy hozzám hasonlóan művelt párt szeretnék, akkor máris tonnaszám borítják rám a szitkokat, hogy én mekkora egy nagyképű gyökér vagyok és, hogy a felszínességemnél már csak az egóm a nagyobb. Nálam van egy szellemi nívó, ami alatt nem foglalkozok az emberekkel, általában ezen képzeletbeli vonal fölött keresgélek, ahogy a mellékelt ábra a fejedben is jól illusztrálja... nem túl sok sikerrel. Miért akkora kívánság, vagyis inkább elvárás, hogy a leendő párom az értelmi képességek terén legyen velem egy szinten, vagy akár magasabban is? Miért nekem kell szégyellnem magam, mert vannak bizonyos elvárásaim? Miben különbözik ez annál, mint amikor valaki elvárja, hogy a párja ne dohányozzon, vagy éppenséggel azt, hogy legyen vega? Félreértés ne essék, távolról sem vagyok maximalista, nem Hawking-okat keresek, csak olyanokat, akik tisztában vannak a minket körülvevő világgal és az abban létező dolgokkal, illetve azok működésével. Gondolom mindjárt jön valaki és a képembe tolja, hogy "nem paradox az, hogy ennyire okos vagy és mégsem tudsz erre rájönni"? Nem vagyok mindent tudó, éppen ezért jöttem ide és tettem fel ezt a kérdést, mert már egy ideje keresem erre a választ, de még nem találtam meg.
2015. máj. 29. 11:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem sok olyan férfi van aki neked külsőleg is megfelel és ért a művészethez, kémiához vagy bármi ami téged érdekel.


Ilyen párkeresést se láttam még hogy egy szinten legyen veled.

Ha ilyen elvárásaid vannak keress egy kémikust vagy orvos vagy jogászt, de ne hidd hogy akár Hawking is hozzá tudna valamit szólni egy Autó szereléséhez pedig az is nagyon körül vesz mindenkit.


Te gondolom könyvekről meg művészetről és ehhez hasonló klasszikus dolgokról akarsz beszélgetni ami valljuk be nem sok mindenkit érdekel azért mert nem sok haszna van, és nagyon unalmas.

Aki teheti inkább azzal foglalkozik hogy gyarapodjon és nem azzal hogy otthon van 8 órát és ő olvas egy könyvet mert ráér.

2015. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek hány százaléka mondja magát okosabbnak mint az átlag? Bőven 90 felett. Mindenesetre én hiszek neked kedves kérdező, de egy kapcsolat nem így működik az én véleményem szerint. Először próbálj meg adni, sokat segíthet a későbbiekben
2015. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

a legtöbbször az ilyen unalmas,és élettelen,én sem bírnék ilyennel lenni,fizikáról akarna beszélgetni,de egy jó bulit kikerüli,hátborzongató......szakácskönyvet olvashatnál,annak haszna is lenne.


Az értelmi képességeim,eddig mindig felül múlták a nőkét :D szóval ezzel nincs gond,sőt lefogadom többet tudok tőled is,csak engem nem vetnek meg érte,hanem tisztelnek :D


ez azért van mert fele annyit sem tudsz mint állítod,ezért kételkednek,fintorognak,és inkább az arcod nagyobb mint a tudásod,legalábbis,mások utálnak érte,ez csak azért lehet.

2015. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal műveltebb és intelligensebb vagyok az átlagnál"


Hányas átlagod volt a BME-VIK-en?

2015. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

Isten segítse meg azt a pasit aki feléd akar közeledni...

Ilyen stílussal csodálom hogy barátod volt egyáltalán.


Nem is csodálom hogy a körülötted élő emberek miért gondolkodnak így rólad.

Az intelligencia és a műveltség nem ott kezdődik hogy te eltudod mondani Picasso életét, hanem ott hogy ha kell ehhez is hozzá tudsz szólni.

Akinek meg nem ez a szakmája/hobbija mélységesen hidegen fogja hagyni hogy mi történt Picassoval.

(Csak megjegyzem, de amennyi pénzt ezekért a hülyeségekért mint egy festmény vagy egy első kiadás elkérnek az nevetséges. Eszmei értéke annyi LEHET, de a gyakorlati értéke kb 2.000 forint.)

2015. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nálam van egy szellemi nívó, ami alatt nem foglalkozok az emberekkel,"


[link]

2015. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
82%

Tudod sok nagyon értelmes, átlagon felüli intelligenciával rendelkező embert ismerek, de: egyetlen egy nem nyilatkozik így, ahogy te. Sőt, sokkal szerényebb a tudását illetően az átlagnál.


Ezért én az ilyen embert mint te vagy egy ilyen megnyilvánulása után, egyszerűen félre teszem, mert aki valóban tud, aki valóban intelligens, az nem az önmaga fényezésével tűnik ki a tömegből, hanem más veszi észre a tömegből, és lesz kiemelve.


Ne haragudj, de egy ilyen írás után amit itt te produkáltál nekem az a véleményem, hogy az amit állítasz magadról: hamis. Szeretnél ilyen lenni maximum, de hogy nem vagy ilyen, az 100%. Mindehhez egy nagyfokú gőg és kevélység is társul ami meg egyenesen taszítóvá teszi a személyiségedet számomra.

2015. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

Tipikus esete vagy annak aki nem veszi észre saját magát! Igen is gáz amit csinálsz. Most is egész végig arról beszélsz mennyire intelligens vagy és ez mennyire fontos. Tuti élőben is folyton ilyesmikről beszélsz csak neked nem tűnik fel.


A párom is okos és műveltebb nálam. Mégse néz le soha, vagy nem mondja azt hogy emiatt nem járna velem. Engem a 'műveltség' azon rész nem érdekel, és ezt ő megérti. Vannak közös pontjaink és nagyon jól eltudunk nevetgélni.

Ő okos és művel, én elvontabb és művész lelkű vagyok. Ővé a tudás enyém az alkotás és mégis tökéletesen elvagyunk. Soha nem csinálunk ebből problémát sőt szeretjük a másikban azt, ami belőlünk hiányzik...

2015. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom nézzed meg a FACEBOOK-ról készült Social Network cimű filmet és megérted a problémádat....pont ezt próbálja bemutatni....egész ügyesen.

Lehetsz valamiben zseni, lehet kitűnő tanulmányi átlagod,ha a mindennapi életben oly fontos tulajdonságokkal hadilábon állsz...nem azzal van a probléma hogy elvárod a leendő párodtól hogy "tökéletes legyen", hanem azzal, hogy ezt ki is fejted Neki.

Ne hidd magad jobbnak a többieknél, mert nem Vagy az, csak bebeszéled magadnak. A lényeg az, hogy megtaláld azt a partnert, akivel közös érdeklődésetek van és értékeli azt a tudást amivel rendelkezel, és ami még fontosabb, hogy Te is ugyanannyira értékeled azt a tudást, amivel a leendő partnered rendelkezik.

Azt javasolnám Neked, hogy ha szakbarbár Vagy, hogy olyan partnert keressél magad mellé, akivel csak minimálisan közös az érdeklődésetek, de mind2 nyitottak vagytok a másik érdeklődési körére és sokra tartjátok egymás tudását....így működhet a munkamegosztás a kapcsolatban.

37F

2015. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
"Minél többet tudsz, annál inkább tudod, hogy mennyi mindent nem tudsz"
2015. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!