Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lanyok! Ti ismerkednétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lanyok! Ti ismerkednétek egy süket fiúval? Van munkája, független, minden ok vele, epp csak hogy nem hall (hallőkészülekkel elég jól bír kommunikálni).

Figyelt kérdés

2016. szept. 30. 13:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, hogyan kommunikálnánk, én nem tudok jelelni, szóval alapvető nehézségek lennének már ismerkedésnél is, hogy megértsük egymást. Ebből kiindulva nem tudom, hogy egyáltalán össze tudnánk-e jönni, vagy ha problémák merülnének fel, akkor azokat hogyan tudnánk megoldani.


A legutolsó tapasztalatom egy állítólag süket emberrel az volt, amikor valami segítséget akart kérni egy fickó Budapest belvárosában, aztán mikor nem tudtam neki segíteni, akkor máris nem volt annyira süket, és szitkozódott egy sort, szerintem a sztorija is kamu volt.

Alapvetően nem találkozom süketekkel.

Anyai nagyszüleimmel szemben lakott régen egy házaspár, a férj volt süket, nem így született, csak megromlott a hallása. Nagyon nehéz volt vele kommunikálni, a feleségének még éppen ment, de neki is csak azért, mert jól ismerte.

2016. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
Én igen, a jelnyelv is érdekel.
2016. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%

"Aki igent írt, az egyszerűen nem tudja mivel jár ez. Nem lát bele a mindennapokba. Én tapasztalatból írtam. De tőlem, nyugodtan.2



Én tiszteletben tartom a véleményed, nem kötelező senkinek senkivel járnia. De azért, mert másnak nem egyezik a véleménye, még nem biztos, hogy burokban élő tapasztalatlanok. Én pl. kifejezetten szeretnék siketekkel foglalkozni.

2016. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%
Dicséretes. Akkor majd meglátod, mivel jár az, hogy egy fél percre sem fordíthatsz neki hátat, ha szembe állsz vele, akkor se nézhetsz oldalra, nem szólhatsz csak úgy ki a konyhába, hogy vedd már le a teavizet, vagy kizárólag neked kell ugrálni a gyerekszobába, ha sír a kicsi, boltban, pályaudvaron, mindenütt, ahol nagyobb háttérzaj van, neked kell helyette intézkedni, mert ő nem hallja, és egy csomó minden akadályozza a szájról olvasásban, pl. a postán vagy bankban egy pult, az ügyfél és dolgozó között, ami mindent kitakar, és ráadásul hülyének is nézik szerencsétlent, mert egy hallókészülék ugye nem látványos, nem tudják miért nem válaszol és miegymás. Nekem ez, sajnálom, de elég fárasztó volt napi szinten. Rengeteg olyan helyzet van, amibe csak az lát bele, aki vele van 0-24, aki szeretne hallássérülttel foglalkozni, az el se tudja képzelni, mi minden okoz nehézséget. Én hosszabb kommentet kizárólag azért írtam, hogy ne az legyen, hogy persze, csak mert fogyatékos, már nem kell. Nem, én ismerem, csináltam. De tőlem, tényleg, nyugodtan azzal ismerkedik mindenki, akivel akar.
2016. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Ako úgy látszik, magam maradok.


Különösen ha olyanokkal találkozom mint az utolsó.

Látom el sem olvasta azt h írtam h független, és hogy hallókészülékkel elég jól hallok...

De hat neki van egy rossz emléke a múltbol és akko gyerunk alázuk le az összes hallásérültet.

2016. szept. 30. 20:06
 16/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, én biztos vagyok benne, hogy lesz olyan, aki ezzel együtt elfogad, de te meg fogadd el azt, hogy ezt a plusz adott esetben terhet nem mindenki fogja bevállalni, mert tudja, hogy neki ehhez nincs elég ereje, ha úgy alakul. Ez pedig még mindig korrektebb, mint hitegetni és játszmázni, majd lelépni akkor, mikor már te többet reméltél volna.
2016. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%
Elolvastam. Az én volt párom is nagyon jól hallott készülékkel, nekem ettől függetlenül fárasztó volt. Írtam miért. Siket-siket, siket-nagyothalló párok nagyon gyakoriak, ő is mondta, én is így láttam. Siket-nagyothalló körökben nem ismerkedtél még?
2016. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%
És nem érzem, hogy bárkit is lealáztam volna. Ha lealáztam volna, sírhatnál a párnádba, de nem vagyok olyan fajta.
2016. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Én nagyon jól tudom mi jár ezzel, és hogy mennyire nehéz igy az élet, nekem is, meg annak is aki melletem van.


Egyáltalán nem keresem a páromat itt a G.K. csak kiváncsi voltam az emberek véleményére.


Azt is értem hogy az emberek lenézik azokat akik fogyatékosok, sokan akik nem hallanak, nem is tudnak rendesen beszélni, függenek másoktól stb.

Én nem vagyok olyan, nem olyan rég ment el a hallásom. Más gondom nincs.

De ha megmondom valakinek h nem hallok, mindgyárt a legrosszabra gondol.

2016. szept. 30. 20:24
 20/32 anonim ***** válasza:
48%

Én senkit nem nézek le ilyen miatt. Gondolkodjál már, ha lenéztem volna, évekig a párom lett volna?

Majd alakul. Hozzászoksz idővel, és így leszel természetes magadnak. Sorstársaktól kérdezz inkább, hogy ők hogy csinálják. Hasznosabb tanácsokat tudnak adni, ez tuti!

2016. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!