Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lanyok! Ti ismerkednétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lanyok! Ti ismerkednétek egy süket fiúval? Van munkája, független, minden ok vele, epp csak hogy nem hall (hallőkészülekkel elég jól bír kommunikálni).

Figyelt kérdés

2016. szept. 30. 13:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Engem lealázni ilyesmiért nem birsz.

Na meg eszem ágában sincs sírni egy ismeretlen véleménye miatt.


Nem, nem próbálkoztam olyasmivel, amikor meglátam hogy beszélnek, gondolkodnak azok akik tényleg fogyatékosak, rájöttem hogy az nem nekem való.

2016. szept. 30. 20:30
 22/32 anonim ***** válasza:
80%

Mondom, szerintem semmi lealázó nem volt abban, amit írtam.

"azok akik tényleg fogyatékosak" - te magad is így állsz hozzájuk, akkor hogy várod, hogy mások toleránsabbak legyenek veled? Legközelebb akkor ismerkedéskor bővebben fejtsd ki, hogy hallássérült vagy, de hallókészülékkel épek között is tökéletesen helyt állsz. Ne azt mondd, hogy süket vagy, mert az tényleg ijesztő. Különben sem illik süketezni, úgy tudom, mert az sértő nekik. Hallássérült.

2016. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Süket vagy hallásérült, nekem mindegy.

Tény hogy nem hallok rendesen, nincs ezen mit szépíteni.

Ha szépen mondom, akor is a próblémám megmarad.


Na mindegy, köszönom szépen az eddigi válaszokat.

2016. szept. 30. 20:43
 24/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt nem nézett le senki, és ha valaki ehhez nem érez erőt magában, az sem lenézés, mindenkinek megvannak a maga korlátai, és jobb esetben az emberek ezt belátják.

csak egy példa a saját életemből:

Évekig éltem pszichés beteggel egy fedél alatt, mivel családom tagja, elköltöztem, azóta nyugodtan alszom, de nagyon határon voltam, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj. Nem kezdenék olyannal, akin már a jeleit is látom, mert láttam kezdetektől, hogyan alakul egy ilyen betegség súlyossá, és mennyire tehetetlen tud lenni az ember, és tudom, hogy ha még egyszer olyan közegben kellene élnem, magam is beleroppannék idegileg. Nem nézem le azokat, akik ebben a cipőben járnak, mert ez nem egy kellemes állapot, és azért az emberek jellemzően nem maguk kérik a betegségeiket, de nem akarok hitegetni sem senkit. Tudom, hogy ehhez kevés vagyok, még ha sok más dologban erősebb, kitartóbb is vagyok az ismerőseimnél, de nekem is vannak határaim.

2016. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

A saját több éves tapasztalatomból írtam, nem volt benne semmi durva, ezen mit kell lepontozni? Gondolom olyanok, akik hallássérültet csak képen láttak.

Ha hallókészülékkel amúgy jól hallasz, akkor nem tudom az ismerkedésnél mi a gond. Nem is lehet észrevenni, ha egy kávézóban ücsörögsz egy lánnyal és beszélgettek.

A mindennapok, állandóan együtt, az más, de ismerkedésnél nem tudom mit akadályoz. Exem is erre fogta a sikertelenségét a nőknél. De aztán kiderült, hogy igazából alacsony, vékony, szemüveges, és még hallókészüléke is van, fájdalmas humora és még béna szóviccei is. :D És lett nője. Fárasztó volt a kapcsolat, de nem azért nem vagyunk már egy pár, mert ő hallássérült volt....

2016. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Egy jó hallókészülékkel lehet élni.
2016. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Majdnem kiálltam a kérdező mellett, aztán elolvastam a válaszait :D
2016. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

#27


Mi a baj a válaszaimal?

2016. okt. 1. 18:43
 29/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sertett, vagdalkozo stilusban irsz.

Tovabba az a baj, hogy struccpolitikat folytatsz, miszerint Te, aki hallasserult, nem vagy fogyatekkal elo, mig mas hallasserult az az.

Tovabba nagyon kedves, korrekt kommenteket kaptal, es nem tul szimpatikusan reagaltal. Aki kerdez, annak fel kell keszulnie nemleges valaszra is, es meltosaggal viselnie.

2016. okt. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Lehet roszul fogalmaztam meg amit gondoltam, de en nem tamadtam le senkit, csak ara akartam utalni, hogy ha valaki egy hallaserult/depreszios stb emberel elt, es rossz volt neki, az meg nem jelenti hogy MINDEN olyan emberel ugyan olyan rossz lenne.

Egyszeruen nem szeretem amikor valaki egy rossz tapasztalat miatt minden hasonlo embert rossznak nezz.

En erre reagaltam ugy ahogy, azzal hogy valaki irta hogy nem, vagy hogy nem konnyu az ilyen emberekkel az elet azzal nem volt semmi bajom, mert az igaz.


Mas, ha irom h suket vagyok, az nem serto (legalabis szamomra), ertem hogy valakinek az, de en nem akarok szepiteni a dolgokon, sem a bajomon amit epp speciel nagyon utalok. Nevezhetem szepen is meg csunyan is, a bajom ugyan olyan marad.


Soha nem irtam azt hogy en nem vagyok fogyatekal elo. Egyaltalan nem nezem le az embereket akiknek valami baja van. En csak azt irtam hogy nem akarok kapcs veluk.


Ami a komenteket illeti, nagyon szepen koszonom oket.

2016. okt. 31. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!