Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosan kéri? Megteheti?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kéri? Megteheti?

Figyelt kérdés
Elváltunk egy éve és most a volt férjem azzal csesztet,h valtoztassak nevet mert ő el akarja venni az új párját és nem szeretne ,h én viseljem a nevet. Követelheti? Mert már fenyeget kb
2020. jan. 18. 09:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Jogilag nem követelheti.
2020. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ez a te neved. Senkinek nincs hozzá semmi köze rajtad kívül.
2020. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
17%

Jogosan kéri igen, tedd meg neki ezt a szívességet. Nem tudom a jog miért nem rendelkezik úgy, hogy váláskor automatikusan lekerüljön a férjezett név.


Neked se jó, ha a nevét viseled. Őt meg kifejezetten idegesíted ezzel, vagy akár keresztbe teszel a kapcsolatának. Nem jó ez senkinek.

2020. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

Jogilag semmi köze hozzá.

Nem tehet semmit, ha fenyeget akkor felveszed és feljelented.

Ennyi.

Amúgy meg minek viseled a nevét?

Tényleg nem jó senkinek.

2020. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azon a néven van még egy csomó ember, nem a tulajdona.
2020. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Mert a nőjét zavarja! És ő akar lenni a "né".De hát így járt én azért nem veszem le ,h neki jó legyen.
2020. jan. 18. 09:59
 7/32 anonim ***** válasza:
94%

Jogilag nem teheti meg, de sok esetben tényleg furcsa,

Személyesen tudok olyanról ahol az első feleség és a második is Balogh Jánosné 😀 csak ugye a lanykori név más.

Őket nem zavarja mert már jo 10 éve így van.

2020. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
54%

Attól még az új párja is felveheti az ő nevét, hány Kovács Jánosné létezhet vajon szerinted? Nincs jogában ilyet kérni, az új nő meg törődjön bele.

Nekem a nagynéném amúgy azért tartotta meg a férjezett nevét válás után, mert a gyerekeik csak az apjuk nevét kapták meg, így bennük sem, meg úgy általában senkiben sem akart kérdéseket felvetni ezzel kapcsolatban. Az ő esetében névleg semmilyen családi viszonyra utaló jel nem lenne, ha levetné a volt férje nevét. Ha itt is hasonló indok van, akkor azért szerintem az megérthető.

2020. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
10%

Amerikàban van olyan a misiss es misteren felül hogy misstress (ha jol irtam), ami azert van ha a nö nem akarja elàrulni hogy ferjezett e vagy nem.


Senkinek nem hianyoznak asszonyrol lany nevre valo modositasnal a tolakodo kerdesek meg pletykak hogy csori elvalt nö. Arrol nem is szolva hogy még a gyerek iskolajaba is rohangalni kene hogy valtozott az anyja neve plusz a gyerek kartyaival is millio helyen van bejegyezve az anyai név, annak modositasa millio macera

2020. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
35%

Jaaa, tehát te né végződéssel viseled még a válás után is a “neved”? Ami valójában nem a te neved hiszen a volt férj által kaptad házasságkor.

Herótom van az ilyen nőktől, nálunk is ilyen a volt feleség, de én lesz*rom, ez legyen neki a legnagyobb boldogsága.

2020. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!