Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosan kéri? Megteheti?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kéri? Megteheti?

Figyelt kérdés
Elváltunk egy éve és most a volt férjem azzal csesztet,h valtoztassak nevet mert ő el akarja venni az új párját és nem szeretne ,h én viseljem a nevet. Követelheti? Mert már fenyeget kb
2020. jan. 18. 09:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
8%
Elvàlt nöket megitél a tarsadalom. Ha nem akar magàbol bohocot csinalni idös nök rendszerint nem lànynèvvel mutatkoznak be mert tiszta égö manapsàg. Söt régen szégyen is volt szabàlyosan.
2020. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%

Jogilag nincs beleszólása.

Azoknak meg, akik szerint válás után a nőnek el kéne dobni a korábbi nevét: a gyerekét nevelhetem az exemnek, de a nevét nem viselhetem? Egy hosszú házasság után, pláne ha gyerek is van, a kötelék nem szűnik meg véglegesen, még ha érzelmileg nem is köt hozzá semmi, azért ezer dolog tart össze, tehát bizonyos szempontból még mindig egy család (szülőpár) vagyunk. Közösen döntünk a gyerekkel kapcsolatos dolgokban, közösen viseljük az anyagi terheket, egyeztetni kell a programokat, stb.

Plusz ha egy nevet én viseltem x évig, akkor azt a nevet én töltöttem meg "tartalommal", a személyiségemmel, azonosultam vele.

A közös éveket nem lehet kitörölni, semmissé tenni, ez van.

2020. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

#9 nem jól írtad. A Mrs a férjezett név (mistressből) a Miss a hajadonoké, a Ms pedig ha nem akarod elmondani.

Egyébként azzal tisztában vannak az emberek hogy minden papírt/igazolványt újracsináltatni költségekkel és idővel jár? Válás esetén én is levenném a férjem nevét, de miért kell ítélkezni azzal szemben, aki (egyenlőre?) nem?

Nem követelheti a volt férjed hogy változtasd meg a neved, csak mert az új barátnőt zavarja.

2020. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom hol élnek egyesek,lassan 40 leszek de egyetlen velem egykorú ismerősöm sem vette fel a férje nevét(én sem),az még a szüleim idejében volt fura,ha egy férjes nő megtartotta a lánykori nevét.
2020. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
10%
Ez olyan mint a drága örökösökben a Mónika és a Nándi. 😂
2020. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ő / ők nem szeretnék. A nőt zavarja és a volt férjem meg ugrik minden szavára.
2020. jan. 18. 11:01
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

Az én volt férjem is kérte, hogy változtassam meg. Hivatalosan még csak egy hónapja váltunk el, ezért még nem küldték a határozatot, de ha megjön én megváltoztatom. Sokat gondolkodtam rajta, mert én csak a vezetéknevét vettem fel és olyan helyen dolgozom, ahol naponta 100szor bemutatkozom és aláírok, ráadásul ugye a gyerekeket is így hívják. Tizenéve ez a nevem, már valóban ez lettem én. Nagyon fura lesz a leánykori nevem újra. Viszont megértem azt is, hogy neki szüksége van a teljes lezáráshoz erre és nem azért mert van valakije. Hanem hogy valóban vége legyen. Idővel rájöttem, hogy talán ez nekem is jót fog tenni.


A kérdésedre: nyilván joga nincs hozzá, semmilyen módon nem szólhat bele a te névviselésedbe, de őszintén minek neked a neve? Hogy bosszantsd őket? Attól neked nem lesz jobb, sőt csak magadat mérgezed! Engedd el, hisz már egy éve elváltatok

2020. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
63%

#12

Te az exednek neveled a gyereked? Érdekes. Micsoda mártír anya!


Akkor akik pampognak az anyagi költségek miatt azoknak megsúgom, hogy ingyenesen lehet levetetni a nevet.


Arra azért kíváncsi vagyok hogy akinek új párja lesz és a volt férj nevét viseli az hogy vélekedik erről? A volt férjnek megadta anno a tiszteletet hogy felveszi a nevét ám az új párját már nem tudja azzal hogy elhagyja a volt férj nevét?

2020. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%

#9 a gyerek papirjain anyja neve sorban mindig a nő születési neve szerepel, nem az hogy Kovács Jánosné. ;)


Hiába vagyok feleség, megtartottam a lánykori nevem. A gyerek pedig a férjem vezetéknevét viseli. Nem láttam még senkit ezen megütközni.


De ha a kérdező esete lenne nálam is, én már a válás kimondása után levettem volna a nevét. Mondjuk eleve ilyen a személyiségem, hogyha vége valaminek, akkor takarítsunk el mindent, ami a múlthoz tartozik. Könnyebb úgy új életet kezdeni.

2020. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

#19


Pontosan! Plusz én a saját vezetéknevemet többre tartanám a volt férjemétől. Dehát mindenkinek más a tartása.

2020. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!