Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemmel elválunk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel elválunk, de külön városba lakunk, hogyan lehet ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, és jó lenne ha nem kéne mindenhez. (Iskola, útlevél csináltatás...stb) Azt akarom, hogy bármikor találkozhasson velük, és ebből ő se nagyon engedne, de jó lenne, ha a dolgok nem húzódnának azért el, mert az ő beleegyezése vagy aláírása kell. Ez ilyenkor hogy működik?

Csak a mi kapcsolatunk nem jó, a gyerekeit imádja, hogyan lehet ezt kivitelezni?



2021. szept. 6. 05:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Lemondást a felügyeleti jogról. Nem a gyerekéről meg a láthatásról.
2021. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-es:

Mivelhogy a gyerekéről meg a láthatásról eleve le sem mondhat.


De tényleg annyira gyakran lenne szükség a másik szülő aláírására? Ha évente 1-2 alkalommal, és nem az ország másik végén laknak, akkor akár azonnali autózással is megoldható.

Amúgy manapság nagyon gyakoriak a színes szkennerek és nyomtatók. Ha nekem valaki elküld egy aláírni valót, én kinyomtatom, aláírom, beszkennelem színesben. Ha ő ott kinyomtatja egy ugyanolyan minőségű (olcsó, házi használatra való, tintasugaras) nyomtatóval, akkor olyan minőségű lesz a kinyomtatott doksi, mintha ott a helyszínen kék tintával írtam volna alá. Legföljebb abból lehet észrevenni, hogy nyomtatva van az aláírásom, hogy az aláírás vonalai nincsenek a papírba belenyomódva. Így egy este egy óra alatt megfordul az aláírandó doksi (ha másnapig kell sürgősséggel beadni).

2021. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy iskolai kikérőt nem írhat alá elvileg egyedül. Egy új diákigazolvány igénylést. Covid oltás nyilatkozatot.


Amúgy igen, színes nyomtató sokat tud segíteni.

2021. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A gyerekek dolgait eddig is én intéztem, max az orra alá dugtam, és szeretné ő is ha ezt továbbra is én intézném.

A kapcsolatunk pedig csak nem működik, mindent teljesen kulturáltan intézünk. Egyszerűen mára csak olyan vagyunk mint két legjobb barát, de se szerelem, se szex... Így értettem, hogy nekünk nem jó a kapcsolatunk. Nincs mit rendezni, mert ezt már megbeszéltük. A legjobb megoldást próbáljuk megtalálni, nekünk, és a gyerekeknek.

2021. szept. 6. 12:17
 15/16 anonim ***** válasza:

13-as, iskolai csip-csup dolgoknál próbálnám megoldani egy határozatlan időre szóló meghatalmazással. Szerintem az működne, de aki jobban ért hozzá, mondjon róla véleményt.


Mert az tényleg nonszensz, hogy egy iskolai kikérőhöz két szülő aláírása kell.

Diákigazolvány az remélhetőleg csak új iskolába menetelkor kell (ha csak el nem veszíti). A covid-járvány egy különleges helyzet, 100 éve volt ilyen járvány utoljára. Ha emiatt vannak plusz aláírni valók, ezt be kell vállalni. Az viszont nem határidős, tehát postán is nyugodtan utazhat oda-vissza a levél.

2021. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában nem érdekel senkit, mit tekintek csip-csup ügynek. Covid oltás nyilatkozatra 3 napunk volt visszaküldeni, de ez részletkérdés.

Fiam felügyeleti joga nálam. 1,5 évig apukájával élt. Nem fogadták el a kikérőjét a napköziből. Nem adták ki neki a gyerek bizonyítványát pl.

Focizott a gyerek, az egyesületi felvételnél, a leigazoláshoz az én aláírásom kellett.

Szóval azért vannak esetek. Jó, nyilván nem hetente, de előfordul és kellemetlen, ha nem tudod elintézni.

2021. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!