Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerinted 300ezres nettóból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted 300ezres nettóból mennyi az igazságos gyerektartás összege ami jár?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 10:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
100%
túltolod
2022. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
egészen komolyan, mindent félretéve, szerinted mennyibe kerül egy gyerek. de ne egy összeget írj be, hanem vezesd le
2022. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 A kérdező kommentje:

Nekem a havi kajám max 50ezer, de akkor már minden munkanap kifőzdében eszek délben és nasit is veszek. A gyereket befizetni az iskolában menzára és otthon vacsorát adni neki közel sem kerül ennyibe.Az asszony lakhatását meg légyszíves had ne én fizessem már felesbe. Milyen f.szság ez? Ha egyedül lakna akkor is annyiba kerülne mint gyerekkel szóval ez elég álszent dolog ebbe számolni. Menzával, hétvégén főzéssel és ha még a rezsibe is adok max 50ezer a gyerek összesen. Annak a fele 25.

Az egyszeri kiadásokba meg ha látom hogy tényleg a gyereknek adom a pénzt valamire, akkor abba még adnék is ezen felül. De a r.hadt asszonynak a egy petákot nem fogok.

2022. aug. 6. 12:57
 94/102 anonim ***** válasza:
100%
Ha Németországban dolgoznál, akkor megigényelheted a családi pótlékot, ami kb 200Eur. Ez bőven elég lenne, ha hazaküldöd.
2022. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim ***** válasza:
100%

szóval szerinted a gyerek nem fürdik, nem jár WC-re, nem használ zsepit, WC papírt, nem kell becsomagolni az uzsonnáját, nem csinál plusz koszt, így takarítani, porszívózni sem kell utána, nem is eszik tányérból, iszik pohárból, amit el kell mosni, nem használ elektronikus cuccokat, sötétben ül és nincs is szobája, aminek a fűtése plusz költség. mert így lenne ugyanannyi a rezsi.

a menza tizenezer, az osztálypénz többezer, vannak iskolai programok, amikre fizetni kell, és akkor sport, vagy ilyesmi nincs benne.Tanszerek, ruha, cipők, táska, Uram bocsánat, de telefon, játék, nasi, üdítő, ezekre szerinted nincs szüksége? Csak neked jár? Mert ha ezeket összeadod 800 Ft-os kenyér és baromi drága felvágott árakkal, hogy a zöldség gyümölcsöt ne említsem, akkor te egy művész vagy, ha ez kijön 50-ből.És nem hasraütésszerűen beszélek, mert én tökegyedül tartom el a gyerekem.

2022. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező szerint egy gyerek csak eszik és ennyi 😂

Ha te csak eszel és lakhatást fizetsz+a gyerektartas akkor bocsi, miért is nem jössz ki a fizetésedből?

Szerencsétlen.. egyébként hany éves vagy ezzel a 300 ezres fizetéssel, alberlettel? Nem kellett már gyerek ide vagy oda építeni az életed?

2022. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én javasoltam a német munkát. Van kint egy barátom aki kijár ide és így dolgozik. Én kint élek, nem ingázok de igy nem is teszek annyit ugye félre.


Valaki írta a családi pótlékot. Ha állandóra jössz ki akkor vannak olyan helyek is ahol szállással + munkával is tudnak rögtön segíteni. Így ugyan nem tudsz annyit félretenni de mint ahogy valaki irta, meg tudod igényelni a családi pótlékot. Ez kb 200 euro. Az már fedezheti is a gyerektartást + ha akarsz a gyereknek venni valamit akkor lesz miből és akkor 100% , hogy azt a gyereked kapja. Gondolom az anyja nem fog gyerek biciklit használni.


Szar helyzet ez de vagy keresed q lehetőséget, hogy talpon maradj vagy az egész életed véget ér mert amennyi gyerektartást megítél a bíró azt magyar fizuból ha ki is fizeted élni nem marad semmi. Közben persze te leszel a szemét valószínűleg és a gyereket folyamat ellened hangolja az anyja mert te nem adsz neki többet.


Döntsd el mit akarsz.

2022. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
25%

Rákerestem.

2022 ben az általános gyerektartás a kereset 15-20%-a a megítelt összeg. Általában. Szóval olyan 60.000 Ft körül kell számolni.

Vannak tartásdíj csökkentő tényezők.


Pl a családi pótlék is ide tartozik.

Ha van valami a gyerek nevén pl ingatlan akkor annak az értékét is a gyermek ellátására kell fordítani. Ilyenkor a tartásdíjra kötelezett fél mentesülhet a fizetés alól.

Ha a gyerek dolgozik akkor az a jövedelem is beleszámit a tartásdíjba.

Az ösztöndíj is szintén ilyen tényező.


Szóval ha mondjuk anyuval szeretnél kicsit kib@szni akkor ezeket érdemes figyelni.

Ha pl később nyári munkát vállal a gyerek akkor ott te mentesülhetsz a fizetes alól.


Nyilván ez nem éppen gerinces dolog de beszélj az anyjával és állapodjatok meg ti az összegről.


60.000nál többet nem nagyon fog megítélni a bíróság ha ez fölött szeretne az anya akkor mond el neki, hogy mient dolgozik a gyerek nyáron akkor te már rögtön mész is a bíróságra, hogy vizsgálják felül a tartásdíjat.

2022. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
100%
Én egy gyerekre 50ezret kapok. Igaz az állam fizeti de legalább fixen megkapom ezen felül az apuka egy csokit se ad.
2022. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
100%
Eleg csak annyiba belegondolni, hogy 160-ba kerul az alberlet, rezsivel, akkor annak egyik fele anyura esik, a masik a gyerekre. A gyerekre eso 80000-et pedig a.ket szulonek felezni kell. Apukam, neked 40000-rol indul a lakhatas es a gyerkoc meg nem evett. Az is erdekes, hogy te 300-bol nem josz ki, de a guerek oldja meg 30-bol, mikor ugyanugy az az eletet szeretne elni, mint te. A 14 eves fiam konkretan tobbet eszik, mint en.
2022. aug. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!