Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerinted 300ezres nettóból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted 300ezres nettóból mennyi az igazságos gyerektartás összege ami jár?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
76%

"A mostani lakhatási helyzet mellett minden elvált férfi kb. tökön lövi magát, ha nem jut innen-onnan plusz bevételhez"


Miért, a nő nem? Neki nem kell hol laknia a gyerekkel vagy mi?

2022. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
78%

38#

Egy fogszabalyzó, egy szemüveg az már extra kiadás???? Ha meg még sportol is akkor meg kell a sportszemüveg. Nyáritábor az extra? Nevelkedjen burokban?


Én lehetek földönfutó azért mert a párom havi 40 ezret is sajnál a gyerekre? Én fizetem a lakást, a gyerek utaztatását, a programokat.

A fogorvoshoz 4 hónap múlvára kapott a gyerek időpontot. Hagyjam addig szenvedni, vagy vigyem magánorvoshoz. Csak egy kezelés 35 ezer forint volt.


Olcsó cipő és társai. Amik fél évet nem bírnak ki? Tudom ezekkel megint nem a pasinak kell foglalkoznia, mert szerintük mindenből lehet az olcsót venni.

2022. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
16%

Csak ti nők meg azt nem értitek meg, hogy a férfinak is élnie kell vmiből.

Fordított esetben nektek is milyen jó lenne ha élni nem tudnátok mert a volt házastárs veletek akarná a extra kiadásokat fizettetni.

Igenis mehet neki venni olcsóbb dolgokat főleg cipőt, amikor hamarabb kinövi minthogy tönkremennek.


Ilyet csinálná velem egy nő, első dolgom lenne felmondani, elmenni feketén dolgozni utánna mehetünk bíróságra és megnézzük mit állapít meg a kedves bírónő a munkanélküli segélyre.


Gondolom van annak a gyereknek nagyszülője is. Nem kell táboroztatni. Mamánál vígan elvan, még örülnek is neki.

2022. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
89%

43#

Nincs nagyszülője, mind a kettőt elvesztette 2 éve.

Látszik te is burokban nőttél fel.

Na az én volt párom ugyanilyen mentalitású mint te vagy.

Szerinted nekem nem kellett házat vennem? Nem kell a törlesztőt fizetnem? Nem kell rezsit fizetnem? Nem kell a gyerek kiadásait fizetnem? Na annyi a különbség, hogy én nem síránkoztam, meg sajnáltattam magam, hanem tettem azért hogy a lehető legtöbbet megadjam a gyereknek.

2022. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
14%

Nem élek burokban. Normál esetben 4 nagyszülő van. Nekem 3 volt már csak mikor születtem. Ma már csak 1 van sajnos.


Igazad van, hatalmas a különbség közöttünk.

En eleve nem is akarok gyereket.

Miért akarnám feláldozni a szabadságot a viszonylagos anyagi jólétet egy gyerek miatt.

Mennyivel jobb minden hónapban matekozni, hogy hogyan együnk hónap végen pláne ha felmerül valami váratlan kiadás akár a gyerek részéről.

Mert felmerül, voltam én is gyerek tudom.


Számomra felfoghatatlan, hogy miért nem élvezik az emberek az életet, járják be a világot ahelyett, hogy 20+ évre anyagi csődhöz közeli helyzetbe rakják magukat.

A legszebb pedig amikor a gyerek később az ajtót sem nyitja a szülőknek.


Kösz,nem.

2022. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
89%

"Csak ti nők meg azt nem értitek meg, hogy a férfinak is élnie kell vmiből."


De, megértjük, de ti nem értitek meg, hogy anyukának és a gyereknek is meg kell élni? Ha te nem tudsz megélni a gyerektartás kifizetése után 230 ezer forintból, anyuka hogy éljen meg mondjuk ennyiből úgy, hogy még a gyerek is ott van?


Tudod, mondom, lehet váltott felügyeletet kérni, ha nem tetszik a dolog, akkor még az adókedvezmény is fejeződik. Csak akkor többet kell majd költened a gyerekre, mint havi 40 és még foglalkozni is kell vele.

2022. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
90%
Váltott felügyelet. Így kijut mindenkinek a jóból/rosszból is. Nincs gyerektartás, van viszont reggeli/délutáni iskolába menetel, betegállomány, 5 hét nyári szünet megoldása, gyerek étkezésének, öltözködésének megoldása, várható digitális oktatás megoldása akár hónapokig, tanulás a gyerekkel... stb. Nagyobb kiadásokat (szemüveg, fogszabâlyzó, oszt. kirándulás, nyári tábor... stb) meg felezni kell. Anyagilag szerintem ez húzósabb ugyan, de egyébként a gyerek szempontjából jobb, mint a hétvégi apuka. És az anyának is könnyebb, anyagilag is, meg könnyebben tud új életet kezdeni, új kapcsolatot kialakítani. Én anyaként, ha válnék, tuti nem gyerektartást kérnék, hanem közös felügyeletet váltott elhelyezéssel.
2022. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
87%

Gyereknek 4 nagyszülője van, akik nagy valószinűséggel mind dolgoznak 😃 Nem az van mint régen hogy lepasszolod nyáron az 50 évesen már nyugdíjba menő nagyinak egy hónapra a gyereked.


Szemüveg kell, hogy csóri gyerek ne vakegér legyen, hanem lássa is hogy a tanár mit ír a táblára, a lencse nem olcsó, nekem a legolcsóbb lencsepár került csak 30 ezerbe, keret nélkül.


A fogszabályzó is nagyon fontos, ha nem akarod hogy a tükör összetörjön a gyerek elött ha belenéz. Serdülőkorban lehet a legjobb eredményt elérni a leggyorsabban ezzel, ráadásul 18 évig kedvezményes is. Felnőtt korban már egy vagyon és kínszenvedés mire eredményt érnek el vele.

2022. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
80%
Én 30e /gyerek gyt kapok úgy, hogy az exem nyugdija akkor 145e Ft volt. 60e Ft ketyegett ki abból (mivel a fekete jövedelmei az anyja számláira mentek + kp így a bíró nem foglalkozott azzal hogy hogy fog megélni a maradék 80e Ft-ból. Hozzáteszem ingyen árammal fűtött, gáz nuku be se volt kötve; saját ház, én mentem albiba 170ért... Alapvetően igazságos szoktam lenni és nem vagyok mártir anyuka aki sajnáltatja magát, de azért ittvedd figyelembe, ha az Anya albérletbe megy a gyerekkelakkor simán megítélik a 70et manapság a 300e Ft-os fizuból. A korábbi életszinvonalat veszik figyelembe szóval azert hülyeség hogy a jövőben vegyen olcsóbbat... Ha az anya albit fizet 150e+ rezsi es kb 200at keres, szted nekik mi marad?
2022. aug. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 A kérdező kommentje:
Szerintem elmegyek feketézni pár évre. Aztán meglátjuk munkanélküli segélyből mit ítélnek.
2022. aug. 5. 07:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!