Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak, vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Inike kérdése:

Váljak, vagy ne?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, van egy férjem aki 32 éves. 8 éve vagyunk együtt, egy majdnem 2 éve házasok vagyunk. Van egy kisfiúnk, aki másfél éves.

A férjem jó anyagi helyzetű férfi, én átlagos családból származom. Tanultam, dolgoztam. Szóval teljesen átlagos ember vagyok, de a fizetésem az övének kb az 1/3 része volt.

A családja évek óta lenéz és nincstelennek tartanak. A ház sem közös, vagyonközösségi szerződést is írattak velünk. A családja sokat bánt és a férjem nem véd meg. Kisfiamra is tettek már megjegyzéseket, hogy milyen a haja, stb. A férjem akkor sem szólt semmit.

A férjem sokat dolgozik, ha itthon van, a wc-be menekül telefonozni, vagy youtubeozik a gyerekkel, hogy lekösse és ne kelljen aktívan játszani.

Háztartásban nem segít.

Szerettem volna néhanyszor kicsit leülni, beszélgetni, hogy törődjünk egymással, de csak annyit kérdezett: "én miről beszélgessek veled?"


Talán jobb lenne elválni, de még kicsi a gyerek és egyedül nem tudnék ilyen színvolanol élni és ennyi mindent megadni a gyereknek.


Ti mit tennétek a helyemben?


2023. márc. 11. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Most ha hétfőn beadod a válást, fél éven belül elválasztanak, vagyonelosztás, gyermekelhelyezés még egy év, ha nem egyeztek meg.

2,5-3 éves lesz, mire lezajlik ez, emléke lesz már, ismerni fogja az apukáját.

2023. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
5%
Tudod vannak ilyen párterápiák. Én biztos elvinném az asszonyt ha szar lenne a palacsintában. Itt 11-es is írja mire elváltok, a kölöknek emlékezete lesz, és egy kicsit több felelősséget várnék el tőled is. Nem a megoldáson gondolkozol, hanem hogy kilépj-e vagy sem. Erre annyit mondok, hogy vesztes mentalitás.
2023. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ti ketten mi a izéről dumáltok? Még beszélgetni se akar vele, milyen párterápia segít ezen és mi az, hogy a kicsi emlékezni fog rá? Nem akarja tőle elszedni örökre, látogathatja, ha akarja. Ott lesz a képben örökre, ha úgy akarja, a nő nem tilthatja el tőle amúgy sem! Mi van, de komolyan? :DDD
2023. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen hozzámentél az első emberhez, aki szembejött? 8 éve vagytok együtt, 2 éve házasodtatok össze - az első 6 évben minden rendben volt? Nehezen hiszem, írod is hogy a családja évek óta lenéz (gondolom amióta együtt vagytok)? Miért akart elvenni? MIért mentél hozzá? Gyereket ő is akarta?
2023. márc. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De kerek perec mond el neki a helyzetet. Ne csak annyit mondj hogy "beszelni akarok".
2023. márc. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az előre gondolkodás hiànya, meg a majd hátha egyszer megváltozik remény ilyen helyzethez vezet. De sokan még mindig nem képesek a valóságban élni, csak kizárólag a mesékben.

Én azonnal válnék, mert ez csak még rosszabb lesz. És ahogyan elnézem, a palit kicsit sem fogja megviselni a válás sem.

2023. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben vagyok én is. Szerintem azért ilyen elfordulóak, mert nem váltak le érzelmileg a családról, és csak nyomasztja őket a család helytelenítése, hogy nem "jó családból" házasodtak. Mi 20 éve vagyunk együtt, és két gyerek van, én válni akarok.
2023. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!