Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A keresztény vallás szerint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztény vallás szerint a maszturbálás bűn. Akkor meg kellett volna gyónni bérmálkozás előtt?

Figyelt kérdés
Nem tudtam és ezért nem gyóntam meg akkor most mit tegyek???Meghát nem is nagyon merem...
2008. jan. 6. 20:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

én 11 éves korom óta végzek önkielégítést úgy hogy tudom mit is csinálok, és amikor gyóntam, akkor úgy mondtam, paráználkodtam. Erre megkérdezte a pap, hogy ugyan már egy ilyen kicsi aranyos lány mit tud paráználkodni nah az kínos volt nagyon, azt feleltem hogy igazából nem is tudom mit jelent a paráználkodás csak úgy mondtam mert olyan jó duma :D

egyébként bűnnek számít, igen, de ha megbánod, isten megbocsát, akár elmondtad a papnak akár nem. most már úgyis mindegy, nem tudsz rajta változtatni.

ja és ez VÁLÁS nem VALLÁS :D

2008. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
63%

Rossz dolog az önkielégítés?



"Keresztény vagyok és lenne egy elég kellemetlen kérdésem. Tudni szeretném, hogy Isten szerint rossz dolog-e az önkielégítés."

--Troy



Tudom, nagy bátorság kellett hozzá, hogy megírd ezt a levelet Troy, ezért szeretnék tanácsot adni neked ebben a kérdésben.


Az önkielégítés a legtöbbet végzett, de a legkevésbé tárgyalt szexuális tevékenység. Nagyon sokan csinálják, de szinte senki nem beszél róla. Tudod Troy, hogy én mindig a Bibliához fordulok válaszért a nehéz kérdésekben. Az önkielégítést a Biblia sehol sem említi. Mit tehetünk ilyenkor?


Ennek ellenére mégis a Bibliához fogok fordulni, habár nem beszél az önkielégítésről, a szexualitásról viszont annál többet. Isten Igéje alapelveket tartalmaz a szexualitással kapcsolatban, amiket az önkielégítésre is alkalmaznunk kell. Ezek pedig - hitem szerint - azt mutatják, hogy Isten szerint az önkielégítés rossz dolog.


Először is Troy, gondolj arra, mi Isten egyik célja a szexszel: A szexet Isten az ember "magányosságának" megszüntetésére teremtette (1Móz 2,18). A szex egyértelműen két ember számára van, ezért ellenkezik az önkielégítés Isten céljával.


Aztán gondolj arra is, ami majdnem mindig együttjár az önkielégítéssel: a szexuális fantáziálás. Képek, fényképek, filmek. Ezek szolgáltatják az alapot az ember saját szexuális fantáziálásához, aminek könnyen a rabjává válunk. A Példabeszédek 12,11 azt mondja: "aki hiábavalóságokat hajszol, az esztelen."


Pál az 1Korinthus 6,12-ben arra kér minket, hogy a valóságban éljünk, ne képzeletvilágban. Azt is mondja, hogy ne váljunk semminek a rabjává. Talán nehéz megértened Troy, de az önkielégítés nagy kárt tehet benned. A szexuális izgatás és öröm olyan képekhez kötődhet, amelyek nem valóságosak, hanem csak a fejedben léteznek. Ezt a későbbi házasságodon belüli szexuális életed szenvedheti meg.


Végül, az önkielégítés a másokkal való egészséges kapcsolat helyettesítőjévé válhat. Néhány tizenéves elköveti azt a hibát, hogy egészségtelenül az önkielégítéssel próbálja ellensúlyozni magányát, a csüggedtségét vagy a csalódottságát. Érzelmi pótlékként fordulnak az önkielégítéshez a problémáikban.


Nos, hogyan küzdhető le ez a probléma? Először is Troy, emlékezz rá, hogy Isten szeret téged. Ne gyűlöld az érzelmeidet. Isten teremtett minket ilyen érzésekkel. Lehet, hogy nehéz kezelni őket, de Isten tud segíteni ebben, ahogy a szexuális életed urává teszed.


Az önkielégítés csaknem mindig egy mélyebb szükség tünete, ezért vizsgáld meg gondosan a szíved és az elméd. Mi indít az önkielégítésre? Magányos vagy? Nyomaszt valami? Félsz randevúzni? (Nem fordítasz időt mások megismerésére egy jó ifjúsági csoportban?)


Keress valakit, akiben meg tudsz bízni, hogy segítsen neked. Talán a lelkipásztorod, vagy egy közeli barátod az. Kérd meg, hogy imádkozzon veled. Aztán mindenképpen próbálj néhány új barátot szerezni. Így a fantáziálás helyett ismerkedhetsz.


Végül, kerülj mindent (újságokat, TV műsorokat vagy filmeket), ami az érzéseidet fantáziálásba viszi! A diákoknak és fiataloknak mindig is azt mondtam, hogy amivel táplálod az elméd, az fog kijönni az életedben: "szemét be/szemét ki".


Troy! Egy nagyon fontos lépést tettél meg ennek a bonyolult problémának a megoldásában. Büszke vagyok rád, és tudom, Isten szeret és Ő is büszke rád. És a leglényegesebb, hogy Isten segíteni fog, biztosan tudom.

2008. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Ha egy bűnt szándékosan kihagytál a gyónásból, akkor a gyónás érvénytelen. (ráadásul úgy tudom, hogy szentségtörés)

DE ha nem szándékosan hagytad ki, csak nem tudtad, hogy bűn, vagy egyszerűen kifelejtetted, akkor érvényes volt a gyónás, csak annyit kell tenned, hogy mihamarabb újra gyónsz és abban már odafigyelsz, hogy ne felejtsd ki!

Hogy nem mered... érthető, nem egyszerű ilyesmiről beszélni egy pappal. De vegyél erőt magadon, gondolj arra, hogy azzal is megmutatod Istennek a bűnbánatodat, hogy erőt veszel magadon és meg mered gyónni.

Esetleg egy tanács, ha meg tudod valósítani: gyónj máshol, ismeretlen papnak, akkor nem kell utána találkozni vele és pironkodni.

Erre a kérdésre valószínűleg fogsz olyan válaszokat is kapni, hogy nem is bűn, meg esetleg néhányan még a papokat is mocskolják, ne törődj vele!

2008. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg igen, de szerintem ez a bibliában nincs így konkrétan leírva, meg szerintem ezt mások sem gyónják meg.


A harmadik válaszolónak: Te valami jós vagy, hogy előre megmondod mások válaszát? A saját válaszoddal foglalkozz és ne másokéval.

2008. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
85%

Kedves előző válaszoló! Te viszont honnan tudod, mások mit gyónnak meg? Arról nem beszélve, hogy mindegy is, mások mit gyónnak meg, vagy mit nem, aki valamit tudatosan kihagy, az szentségtörést követ el. Ha véletlen volt, csak pótolnia kell. Függetlenül attól, más mit tesz, vagy hogy kínos, vagy sem. A gyónás nem erről szól. A pap nem tudja, ha nem mondod, ez igaz, de nem a papnak szól a bűnbánat, hanem Istennek és Ő bizony tudja, ha kihagysz valamit.

Bocsánat, ez itt nem a vita helye.

Gyónd meg legközelebb és nincs semmi baj!

2008. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Hát én most beteljesítem a harmadik hozzászóló jóslatát. Ugyanis a maszturbálás hozzátartozik a serdülőkorhoz. Ha minden maszturbáló fiatal magábaforduló, szexuálisan deviáns férfivé válna, kipusztult volna az emberiség.


A papokat meg nem akarom bántani. DE mivel a mi papunknak (KATOLIKUS!!!) titkolatlanul 4 gyermeke van, hát ő csak ne nagyon ítélje el az én fiamat egy kis maszturbálás miatt!!!!! Amúgy tényleg nagyon jó apa, szépen nevelik a gyerekeket.

2008. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen nincs a Bibliában. Onan bűne az "onanizálás" azért bűn mert ellenállt a a szokásnak és a törvénynek vagyis tudatosan nem akart gyermeket nemzeni amikor módjában állt volna.

Anyaként... én sem támogatom, hogy a gyermekem egyetlen örömforrása és életét kitöltő tevékenysége a maszturbálás legyen. De... ha az én istenem kinyilvánítaná, hogy szerinte egy alapvető késztetésnek ellenállni bűn akkor köszönöm, én más istent kérek. Mert akkor nem szereti az embereket. Nem tudja őket elfogadni olyannak amilyenek.

2008. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
38%

Gratulálok, azt az istent követed, aki úgy táncol, ahogy te fütyülsz. Ha te szereted a gyereked, akkor mindent szó nélkül hagysz, holott tudod, hogy rossz és a halálát fogja okozni?

Isten atyai szeretében megadta az örök élet receptjét, de szabad akaratot is adott. De úgy látszik, valakiket még ez a féltő gondoskodás is irritál.

2008. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
65%

Bevallok valamit! Én nem hiszek Istenben, nem tartozom semmilyen felekezethez, vagy gyülekezethez, és ha bárki megkérdezi tőlem, miért nem hiszek, akkor talán ezt mondom.

Nem szeretem, ha szabályozzák az életemet!

Maszturbálás!? Nos, ha Istennek ez akkora bűn lenne, akkor minek adott mondjuk tudatot arra, hogy megtedd, vagy minek adott kéjt, ha nem élvezheted. Ez az igazi kétszínűség. Adni valamit, aztán megtíltani, hogy használd. Nekem ilyen Isten nem kell. De mégha létezik is, akkor se vele lenne a fő gond, hanem az egyházzal. Ők azok, akik a szabályokat létrehozták, ők alkották a törvényeket, a parancsolatokat, és a Bibliát. A maszturbálás bűn, akkor miért van az, hogy olyan sok egyházi személy bukott már le azzal, hogy mindenfelé ba...t. Ha ők megteszik az nem bűn. Aszem erre mondják, hogy bort iszik, és vizet prédikál.

Mondom, én nem vagyok " hívő" ,de az én véleményem az, ha valamit meg akarsz gyónni, akkor azt Istennek kell megtenned, és nem egy papnak. Abszolút semmi közze hozzá, hogy te hányszor nyúlsz magadhoz egy nap.

A másik dolog meg az, hogy a bűnbocsánathoz bűnbánás is kell. Ha tudod, hogy bűn a maszturbálás, és mégis csinálod, akkor mire kérsz bocsánatot. És különben is, nem hinném, hogy ez volt életetben az utolsó masztizásod, és szerintem így sem ér semmit a gyónásod, hiszen magadban nagyon jól tudod, hogy milyen érzés, és újra, meg újra meg fogod tenni. És ha már nem bánod, akkor ugye nem tudsz bűnbánást mutatni! És hát ugye Isten mindent tudd, így a te kis lelked titkait is.

A végére csak annyit, hogy van egy olyan mondás:

Lehet, hogy a mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős!

És ha minden dolog tiltott, akkor szerintem baszott nagy a pangás is odafent!

2008. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval!Gondolom fiatal vagy még,ez teljessen természetes,főként a te korodba.Mért lenne bűn,egy csodálatos dolog,amivel örömet okozol magadnak,és senkinek sem ártasz vele?!?Csináld bűntetlenül,amikor jól esik,hidd el vannak ettől,sokkal katasztrófálisabb dolgok a világban!
2008. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!