Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A keresztény vallás szerint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztény vallás szerint a maszturbálás bűn. Akkor meg kellett volna gyónni bérmálkozás előtt?

Figyelt kérdés
Nem tudtam és ezért nem gyóntam meg akkor most mit tegyek???Meghát nem is nagyon merem...
2008. jan. 6. 20:54
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
72%
Szerintem ,meg kell kerdezni a plebanost negyszemkozt ,hogy bun e.Mert ha az nem bun hogy eggyes papok is foglalkoznak,effele dolgokkal ,en tudok olyan papot akinek gyereke van!(katolikus pap),es akkor mivan o is ferfi!!
2008. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
62%
Bűn???Akkor mindenki bűnös ebben a világban!!!Szerintem ehez a papoknak semmi köze!Ne meséld el neki,mert lehet a beszámolód közben ő ugyanazt tenné a fülkében,amit te éppen "megbánsz"!Amúgy miért lenne bűn az,ha örömöt szerzünk magunknak???Nem ártunk vele senkinek,sőt utánna még a hangulatunk is jobb lesz!!Akkor mi ebben a bűn???Ez egy természetes dolog,amit kisgyermek korban kezdünk és öregkorban hagyjuk abba!!!Hidd el,mindenki megteszi kivétel nélkül,csak sokan nem merik bevallani!!
2008. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
90%
Nem tudom, újdonságot mondok-e vele, de a keresztény vallásokban minden bűn, ami önzésből táplálkozik. Márpedig a maszturbálás egyértelműen ezt szolgálja. Akkor is bűnnek számít, ha mások is azt teszik (akár papok is), tehát nem takarózhat senki a másikra mutogatással. Isten pedig nem képmutató, megmutatta saját példájával a helyes utat, ami nem az érzéki és önző örömök habzsolásában merül ki. Persze aki nem tud (vagy nem akar) hinni Istenben (hanem mondjuk csak saját magában), annak nagyon idegenül és értelmetlenül hangozhat pl. az önmegtartóztatás, lemondás, alázat, ellenségszeretet...
2008. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%
A világért sem akarok kötözködni, de a maszturbálás hol táplálkozik önzésből? Ilyen alapon ha megeszel egy csokit, az is bűn... Ezen felül Isten pontosan kiadta az utászt a Biblia nevű könyvecskében, - amit szerintem az embereknek gyakrabban kéne forgatniuk - és sehol sincs benne, hogy ha magadhoz nyúlsz, kínok kínjával fogsz égni. Az érzéki örömöket is Istentől kaptad Te is, én is, mindenki. Ha önmegtartóztatásból nem csinálod, akkor ez szép és jó, de semmiképp nem lesz teljesebb és keresztényibb az életed. Én mélyen hívő vagyok, 26 éve egy gyülekezet tagja, és számtalanszor merült fel ez a kérdés hitéleti beszélgetéseken, ahol az összes teológiát végzett osztotta a véleményemet. Ennyit erről.
2008. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%
Érdekes gondolat. Annyival egészíteném ki, hogy aki Istenhez közeledik, az a testi élvezetek aktív élvezetét egyre inkább visszaszorítja, mert a lelki megtapasztalások, amiket kap, sokkal értékesebbek számára. A keresztényeknél egy fontos alapkérdés minden pillanatban, hogy Jézus most mit tenne (a megvalósítás sikerétől függetlenül). Nem vagyok róla meggyőződve, hogy maszturbálna bármikor is. Mert ha igen, akkor feltételezhetjük, hogy amikor elvonult a magányba, akkor maszturbálhatott is, hiszen nincs ezzel semmi gond. Én nekem ez nagyon fura gondolatmenet.
2008. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
26%
emberek..a papok ugyanúgy férfiak és ki hiszi el azt nekik h nem nyúlkálnak éjszaka a paplan alá?...gondolkodjunk már!!....ezek is EMBEREK nem csodalények...tudjátok mondani sokmindent könnyű..
2008. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Nos természetesen ez is érdekes, és semmiképp sem elhanyagolandó szempont, bár ezt annyival megtoldanám, hogy a szokások, élettani normák változnak, és 2000 év hosszú idő. A keresztény egyház is teljesen átalakult ez idő alatt, így szerintem az, hogy Jézus élt-e ezzel, csak a maga korában volt jelentős.
2008. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%
Jézusom. Vannak még ennyire elvakult emberek?
2009. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
97%

Megprobalom legjobb tudasom szerint az Egyhaz gondolatait tolmacsolni (de nem vagyok teologus v ilyesmi szoval ne vegyetek feltetlen keszpenznek): 1. Isten mindenkinek szabad akaratot adott, ergo lehetosegunk van a nem tole szarmazo, de altala megengedett `rossz` cselekvesere. 2. Az egyhazi szemelyek is emberek mint en vagy te, a bunuk ugyanolyan bun, mintha nem egyhazi szemelyek tettek volna. (egyebkent ne altalanosits, csak mert 100000 papbol egy pedofil) 3.A pap gyonaskor Istent kepviseli, tulajdonkeppen Istennek gyonsz, a papnak es neked teljes diszkrecioval kell kezelned a gyonast.(nem fog rola senki sem tudni, es nem fogja ezen jaratni az eszet) 4.En meggyontam bermalkozas elott, nem sikerult teljesen leallnom vele utana, de mindent el kell kovetni, hogy elkeruld onmagad megalazasat. Ti. a parkapcsolatban kene ennek megnyivanulnia, onmagad teljes odaadasarol a masiknak es kettotok kozos oromenek es nem utolso sorban utod letrehozasanak. 5. A gyonas nem rossz! Az igazi szivbol jovo, oszinte gyonas utan lelki feludultseget erzel, tiszta lappal kezdesz. Es lehet, hogy kesobb is elbotolsz, dehat gyonni nem csak egyszer lehet. Megertem, ha felsz, de az igazan jo dolgokert meg kell kuzdeni. 6. Igen, mindenki bunos a vilagban, de ez nem kifogas arra, hogy te elveszitsel minden onkontrollt

Kicsit terjengos lett, de remelem tudtam segiteni, peace:)

2009. máj. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
89%
Szia! Tudod, én ennél kérdésnel vagyok h szabad-e ezt csinálni...nem volt bűn mivel te ezt nem tudtad...semmi sem bűn addig amíg nem tudatosan teszed (nem tudsz róla h bűn)
2009. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!