Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A keresztény vallás szerint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztény vallás szerint a maszturbálás bűn. Akkor meg kellett volna gyónni bérmálkozás előtt?

Figyelt kérdés
Nem tudtam és ezért nem gyóntam meg akkor most mit tegyek???Meghát nem is nagyon merem...
2008. jan. 6. 20:54
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
87%
A kánonjog szerint nem bűn, csak erkölcsi vétség.
2010. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok benne biztos, hogy ez így van, de a legbölcsebb ember, akit ismerek(tulajdonképpen ő egy lelkész) azt mondta, hogy igen. Elsősorban azért, mert Isten azért adta nekünk az élvezetet, mert ha a sex fájdalmas lenne, akk kihalnánk. Egyébként én is már csináltam, de ahogy csak tudok, próbálok róla leszokni. Legutóra már olyan mérges voltam magamra miatta, hogy a gépemből kitöröltem a harddiscem majdnem felét.... én nemtudom, hogy bűn-e vagy sem, de mindenesetre mindenképpen le akarok róla szokni.
2010. márc. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%
Én is vallásos vagyok,ép most készülök bérmálkozásra és nemsokára gyónnom is kell, de miért kéne ezt meggyóni? Ezt nem a papnak kell sztem meggyónni, elvégre nem bűn. Ez am is természetes ilyen korban. De ha nagyon megbánta vki akk azt imában (lelki vizsgálat) ,,gyónja" meg Istennek.
2010. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
6%
Ez is érdekes kérdés . Egyrészt a maszturbáció bűn elvben . DE !!!! A biologiához fordulva az önkielégítés megnyugtatja a pubertáns korban lévő gyereket és segít hogy ne ejtsen teherbe egy lányz felelősség nélkül . Kérdem én . Istent akkor nem érdekli mikor csinálok fel egy lányt ? Akkor én már 8 évesen apa lehetnék . Én nem tekintem búnnek és ha Isten ezt bűnnek tekinti akkor én inkább választok egy másik hitet . Akár a Sátánizmust . Ne ítéljétek el mert ez az eddigi legtisztább és legvilágosabb hitt. Am meg nincs benne szó áldozatrol csak jelképesen . Pl. a maszturbálás is lehet áldozat mert az érzésedet áldozod fel . Ez nem azt jelenti hogy te nem érzel hanem mintha Satan-nal osztozol benne .
2011. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
31%
Nos én sem vagyok theleologus csak egy vallásos kamasz de szerintem nem bűn mert , ez egy természetes biológiai dolog amit nem kell meggyónni papnak mert isten tudja azt nagyon jól mit csinálunk és ha akkora bűn lenne akkor megbüntetne minden halandó embert a bibliába nincs írva akit tudtommal bölcs emberek írtak isten segedelmével . Nincs írva nem bűn . Ez az én véleményem .
2011. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
100%
A Biblia azt mondja, hogy ez bűn. Teljes mértékben elválaszt Istentől. Azonban, nem amiatt fogsz a kárhozatra kerülni, hogy nem vallasz meg valamit a papnak. Nem is az a baj, hogy ő tiltja. A baj az, hogy Isten tiltja. A katolikusok sok olyan dolgot kitalálnak, ami nincs benne a bibliában. Nem akkor fogsz üdvözülni, ha mindent elmondasz a papnak, meg ha vezekelsz. Csakis Jézus Krisztus kereszthalála miatt juthatsz a menybe. egy nagy tévhit, hogy ha sok jót cselekszel a menybe kerülsz. ez olyan , mint ha egy lázas beteg nyomná magába a lázcsillapítót, de nem venné be az antibiotikumot. Kompenzálhatjuk a rossz cselekedeteket, de nem fog ez üdvözíteni. csak Jézus kereszthalála, és annak megértése által nyerhetünk új életet. Megértem, hogy ez rám azt jelentette, hogy Ő átvállalja a bűneimet, ingyen. ezt kell megértenünk, és akkor már helyünk van a menyben. (nem megtanulni kell, hanem megérteni! Ezért, pedig lehet, az Istenhez imádkozni.)
2011. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%
What the fuck is this shit?! - Véleményem tömören.
2011. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért nem gyóntad meg mert nem tudtad hogy az bűn akkor Isten előtt ez rendben van, de most hogy tudod elvileg meg kellene gyónjad... Ezzel csak egy gond van, a gyónás végeztével ígéretet teszel, hogy ezeket a bűnöket megpróbálod elkerülni... ezt az egyet elég nehéz, sőt szerintem majdnem lehetetlen...
2012. jan. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi van akkor,ha valaki,önzetlen ember létére,nem talált párt magának? Vagy,ha csak olyan lányok találták szimpatikusnak,akiket ő nem talált vonzónak,nem állt rájuk a bré.Ez nem kell,hogy feltétlenül azt jelentse,hogy az ilyen emberben valami önmagából eredő hiba van.Lehet,hogy gyerekkori frusztráció vagy egyéb okok miatt sikertelen a párkapcsolatokban.Viszont vágyai és ösztöne ugyanúgy vannak,mint a hódító társainak.Namármost szerintem Isten nem ítél el olyan embert aki önhibáján kívül,valamiért nem tudja azt a nőt meghódítani,aki neki tetszik.Ez az egész dolog,hogy a szex csak gyereknemzésre van kitalálva,hogy önzés az öncélú gyönyör,az marhaság.Érdekes módon az öncélú gyönyört nem emlegetik manapság,pár évtizede még az is sláger volt.Hogy szex csak gyereknemzésre,minden más az bűn.Csak nem változott Isten véleménye a dologról?
2013. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 tulvil agi válasza:
100%

Az én véleményem a következő: A maszturbálás igenis bűn, mivel elég nehéz fantáziálás nélkül csinálni és az már a parázna gondolat tettlegessé fajulása. A Sátán mindenkivel el akarja hitetni hogy ez boilogiai szükségeleteink közé tartozik tehát nem bűn, és ez benne a legnagyobb átverés mert ezt képesek vagyunk elfogadni."Ne uralkodjon tehát a bűn rajtatok, amíg ezen a földön éltek, és soha ne engedjetek a gonosz kívánságainak!" Róma 6;12

Az tény h nagyon nehéz, én is évekig létszükségletként tekintettem rá szinte de Isten rávilágított az igazi értékekre és ez nem tartozott közéjük és már pár hónapja sikerült letennem a dohányzással kb. egy időben. Szerintem az sem elfogható magyarázat h ifjú kor mivel én is még csak 20 leszek és mégis sikerrel jártam! És áldozatként viszem isten elé a függőségeimet és meggyőződésem h ez kedvére való mert mikor egy ilyen áldozatot hozok elé akkor igen nagy áldásokat hoz az életemben cserébe csak bízni kell benne ez a titok!:) Mindenkit buzdítok hogy a szexuális életét és vágyait bízza Istenre és ha nehéz is megállni akkor hittel kérje hogy enyhítse és ő segíteni fog! "Engem hívj segítségül, ha bajban vagy, én majd megszabadítalak, te pedig dicsőítesz engem."Zsoltárok 50;15

2013. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!