Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársi viszonyban éltem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi viszonyban éltem, de 1 éve külön élünk, kapcsolatunkból született egy kislány, a gyerektartással kapcsolatban az apa azt mondta nem ad a kezembe pénzt ne költsem másra ( iskola stb. ) inkább elkölti a gyerekre megteheti-e?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Költhet a gyerekre, amennyit akar, de a gyerektartást neked kell odaadnia.
2010. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem! Kötelező tartásdíjat fizetnie. Ezt megitélik.Te döntöd el, mit veszel a gyermeknek, hogyan tartod el az apja nélkül. A tartásdíjon kívül /ami kötelező!/ azt vesz neki és akkor, amit és amikor csak akar.
2010. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem. De a biróságnak kel megitélnie a gyerektartást, ehhez neked pert kell inditanod. Mielőbb tedd meg, mert visszamenőleg csak 6 hónapig kérheted. A gyerek gondozója természetben, a másik szülő pénzben köteles gondoskodni a gyerek tartásáról, tehát neki nincs választási joga. Az összeget is a biró itéli meg, ha jól értem, nálatok nincs birói döntés. semmiképp se szóba egyezkedjetek, hiszen annak semmiféle kötelező ereje nincsen és te szépen pénz nélkül maradsz. Márpedig az a pénz a gyerekednek JÁR.
2010. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Így van, a gyerektartás, az gyerektartás, legyen foganatja a bíróságon. Azon kívül hogy mit vesz a gyereknek az ő dolga.
2010. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

A gyerektartás a gyereknek jár. Ha a bíróság nem ítélte oda a felügyeletet egyik félnek sem, akkor nincs miről beszélni, a felügyelet közös, akkor is, ha a gyerek az idő 99%-ában az egyik szülőnél van. Csak ha bíróság döntött a gyerek elhelyezéséről és a gyerektartás mértékéről, akkor lehet követelni. Addig, mivel nem voltatok házasok, nem is váltatok el, nincs miről beszélni, kettőtök ügye, hogy együtt éltek és úgy nevelitek a gyereket, vagy külön-külön.


Én is így vagyok, már 3 éve külön élek a volt páromtól, akitől van egy most 9 éves fiam. (14 évet voltunk együtt.) Nem voltunk házasok, el sem váltunk, a felügyelet is közös, eddig meg tudtuk beszélni a dolgokat. (Bár én adok pénzt a sulira pénz formájában, mivel Ő fizeti be a csekket.) Ettől eltekintve, mindketten költünk a gyerekre, és nem adunk egymásnak pénzt, miért is adnánk, hiszen nem a másik félnek jár, a fiam meg megkaphatja közvetlenül is.


Más lenne a felállás, ha nem 50-50%-ban lakna mindkettőnknél, akkor hozzájárulnék a lakhatási költségihez is, ami akkor az anyjánál merülne fel jobban.


Milyen a viszonyotok egymással? (Az apával?) Meg tudjátok beszélni normálisan a felmerülő kérdéseket?

2010. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így van... élettársi kapcsolat után is dönt a közös vagyon és a gyerek felől a bíróság! nézz utána!


"A szülői felügyeleti jogok az anyai és a rendezett apai jogállás alapján illetik meg – a természetesen csak különnemű – élettársat, így gyermekükhöz való jogi viszony szempontjából irreleváns az, hogy házastársi vagy élettársi kapcsolatban élnek-e. Ugyanez vonatkozik az élettársi kapcsolat megszűnését követő helyzetre is, amely a gyermekkel kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket tekintve ugyanúgy alakul, mintha a szülők házasságot bontottak volna fel. A gyermekkel való kapcsolattartás is független attól, hogy valaki élettársi kapcsolatban vagy házasságban él."

2010. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már van bíró döntés ezt nem teheti, ha még nincs gyorsan intézd hivatalosan mert szó elszál írás megmard.

Ingyenes bírosági panasznapon megmondják mit kell tenni.

2010. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!