Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van ötletetek frissen csonka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ötletetek frissen csonka családdá vált kislány és anyukájának karácsonyonyi programjára?

Figyelt kérdés
Barátnőmett 12 év együttélés után 6 éves (mindeddig boldog, oldott, vidám) kislányával együtt elhagyta a Társa.Az a szörnyű, hogy nincs is más családtag, rokon.Féltem Őket (és Ő is retteg) a magányos karácsonytól, főleg hogy tavaly pont szenteste kérte meg Őt a mostanra cserbenhagyó társa.A Kisláynban is ez a kép él a legintezívebben az ünnepről, hogy a szüleit boldognak, szerelmesnek látta. Mindig nagy élményként emlegeti. Biztos most is hasonlót vár. Próbáltam Őket magunkhoz csábítani, de Barátnőm teljesen elutasító, azt mondja, hogy az még fájdalmasabb lenne neki is és a Gyereknek is ha a mi ép, 4 tagú családunk boldogságát nézve kellene ünnepelniük, és hogy ezzel se ma hiányt, sem a fájdalmat nem tudom benne enyhíteni. Van megoldás? Segítsetek4 Megszakad értük a szívem!
2009. nov. 11. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ne szakadjon meg a szíved. Mindenkinek meg kell csalódnia a maga csalódásait. És a kislány is lehet, hogy óvatosabb lesz, ha felnő, ezzel a tanulsággal a háta mögött. Mondanám, hogy hívjanak el magukhoz egy magányos öreg nénit, de nem biztos az sem, hogy jó lenne. Ma ilyen a világ. A TV-ben csupa romantika, a valóságban a kemény csalódások. Viszont szabadnak lenni mindenféle családi függőségektől és szeretet-szinlelésektől, ez is egy életforma.
2009. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, nekik kettőjüknek kell megélni együtt a karácsonyt. Esetleg előtte egy közös sütést lehet rendezni, de fel kell találniuk magukat. Nincsenek egyedül, ketten vannak.
2009. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia,

Köszönöm a választ! Azért nagyon sok keserűség érhetett már Téged. Ők is persze túl fogják élni vhogy, de az pl. nekem kicsit erős, hogy egy 6 éves gyerek szembesüljön a csalódásnak ilyen erős, brutális megnyilvánulásával. Csak kiegészítésképpen: Ismerőseink körében Ők voltak az álom pár, a minta.A 12 évet teljes harmóniában élték meg leszámítva az utolsó 8 hónapot ami NEM veszekedéssel és ordibálással, "csak" egy kis beszürküléssel,a beszoritottság érzettel telt el. Erre volt a "szegény" depressziós, kapuzárási pánikos paseknek a megoldási képlete a futás. De különben amúgy igazad van! Ettől még tényleg megszakad értük a szívem! Nem kivánom senkinek, hogy így komolyabb előzmények nélkül rántsák ki a segge alól az egész életét, a gyereknek meg a kicsi gömbölyű világána így kelljen leomolni, megszűnni.A válság friss ,az Anyuka bár igyekszik erős lenni, nehezen birkózik az érzéseivel és a gyerek fájdalmával.Azt hiszem én sem lehetek közömbös az ünnep miatt felfokozódó keserűségükkel, bánatukkal szemben.(bocsi a h.írási hibákért, elírásokért)

2009. nov. 11. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 éves koromban történt a válás, és emlékeim szerint nem a karácsony volt a legnagyobb bajom, hanem az, hogy egyáltalán hova lett "apám." Anyukám azt mondta, "vigyáz a dolgozójára", de egy idő után nem hittem el. A karácsony jó volt, eljöttek keresztanyukámék, akiket nagyon szerettem, meg elmentünk drága nagyszüleimhez - ők megadtak minden szeretetet ahhoz, hogy a lehető legkevésbé sérüljek. Nem értettem, "apám" hova lett és miért nem látogat vasárnap, mint más gyerekeket az elvált apukájuk - de ez nem rontotta el azt, hogy szép gyerekkorom legyen. Főleg a barátnőd előtt ne úgy beszélj, hogy ez micsoda szörnyű tragédia a kislánynak. És a barátnőddel se úgy beszélj, mint valami frissen lebénult baleseti áldozattal (bocs, elhiszem, hogy sajnálod, kitekintve a magad gondolom boldog házasságából, de hidd el, ez neki nem jó, nem az kell, hogy még jobban sírjon, hanem erősíteni kell!!!!!!!!!!), aki már csak félember, családjaitokat ne úgy különböztessétek meg, hogy "ép" és "csonka" család! A barátnőd talpra fog állni, egyedül is teljes értékű ember! Támogató jelenléted mellett ajánld neki ezt az oldalt: www.ujrano.org
2009. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!