Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Empatikusan, korrekten közölje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Empatikusan, korrekten közöljem, vagy tiltsam le, esetleg adjak új esélyt?

Figyelt kérdés

38 éves férfi vagyok, a feleségemmel közel 15 évet voltunk együtt, ebből 11 év házasság volt. Az elköltözésen oka az volt, hogy a feleségem teljesen kiforditott magamból, nem éreztem a tűzet, mindig azt csináltam amit ő kért. Ha nem, akkor hisztizett, manipulált.


A költözésem után mindig keresett. Az elején még ugyanúgy ahogy a kapcsolatban. Ha nem vettem fel, már számonkért. Utána mikor ebből elegem lett visszavett, elkezdett kedveskedni. Mikor ebből sem kértem rákapcsolt, jött ide, én küldtem haza.


Legutóbb azonban történt egy olyan, amin eltűnődtem. Eljött ide bejelentkezés nélkül, ekkorra már 4x mondtam neki, hogy maximum emberileg vagyok hajlandó kommunikálni, nem akarok békülni.


Akkor is a bekülés volt az oka, azonban hazaküldtem. Próbált szexuálisan is közeledni, nem engedtem.


Majd írt egy hosszú üzenetet, ezen meghatódtam, azt hittem változni fog, hogy ismét férfi vagyok.


Utána másnap rossz is volt, de nem kerestem. Este hívott újra, azonban nem engedtem magam, mert tudtam, hogy ha újra kezdjük ugyanez lesz előbb utóbb.


Nem tartott sokáig de keresett ő, én pedig megkérdeztem mikor válunk el? Erre ismét kibújt a szög, egyből anyagiaskodas, hogy én adjam vissza a tőle kapott gyűrűt, ő pedig vissza adja azt, amivel eljegyeztem, mert a többit a szülei állták. Illetve kérdezte, hogy ,, ennyire hatott meg a múltkori üzenet?? "


Ekkor elmagyaraztam, hogy semmit se változott. Manipulal továbbra is. Az üzenettel is.


Ma megint írt, hogy szexelni szeretne. Én mondtam neki, hogy tőlem ne várjon megoldást.


Erre újabb hosszú üzenet, amelyben feltűnt, hogy írja, hogy ő sokáig bosszút akart állni, de nem tette.


Kérdezem, hogy nem vagyok korrekt ?? Azzal jön, hogy én nem ilyen vagyok, ezek nem az én gondolataim, ezeket csak magamra erőltetem és mások adjak a számba, hogy nem is ilyen vagyok stb. Stb


Azt látom, hogy őt zavarja , hogy nem ő diktál, ahogy tette 10+ évig.


Az én alapvető problémám, hogy senki se számíthatott rám, mert nem lehetett csak úgy eljonni ha ő otthon van, mert akkor már biztos k.rv.zom ilyenek.


márc. 15. 23:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg még a feleséged. Add be a válópert és vége lesz.
márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szürke szikla módszert választanám, magyarán, csak a szükséges dolgokról, lényegre szorítkozva beszélnék vele, pl. válás intézése, ilyenek.
márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%

Jó Ég?!

Beadod a válópert, ha nincs vagyonon osztozkodás, hamar elválasztanak.


Ha úgy igaz, ahogy leírtad, a nő elmebeteg.

Te meg a másik fele, ha hagyod magad

márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nokontaktot vezess be. Ezekkel csak igy lehet. Elég ha ügyvédeken keresztul targyaltok.


Légy hű magadhoz és vidd végig. Megéri csak ilyenektől szabadulni.

márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
A feleséged nagyon durván játszmázik, gaslightingol. Valószínűleg valamilyen személyiségzavara lehet, nekem eléggé borderline-gyanús, de nem vagyok szakember. Az viszont biztos, hogy ha visszamész hozzá, folytatni fogja és még jobban tönkretesz. Én egyetlen esetben adnék neki egy újabb esélyt: ha van betegségtudata, hajlandó elmenni pszichológushoz, dolgozni magán és megváltozni. Ha nem látja be, hogy probléma van vele, akkor nincs más választásod, el kell válnotok. Értelmesen nem lehet vele megbeszélni semmit, úgyhogy szorítsd a minimálisra a vele való kapcsolatot. Ha hív, ne vedd fel, tiltsd le. Ha beállít váratlanul, ne engedd be.
márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
De ezek manipuláciobol mondanak csak magukra betegségtudatot is. Miért szivatod?
márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Kèrdező nehogy a szájába adj olyan dolgokat amikkel támadási feluletet adsz.

Jóhogy azt fogja akkor mondani. ennyire nem lehet hülye.

márc. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak adj esélyt az életre.
márc. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Mit diktált 10 plusz évig? Most is az van amit te akarsz. Neki mentek rád az évei feleslegesen, te röhögsz a markodba, rajongtatod magad, és jössz ezzel a szöveggel hogy uralkodott rajtad. De akkor miért nem szakítottál vele mondjuk 2 év után, minek vetted feleségül? Mondd meg neki hogy sajnálod hogy hülye voltál, nem szereted, nem is szeretted, mert csak hatalmi harc volt részedről. Akkor keres magának mást aki szereti, happy end.
márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

9-esnek válasz :

Az elején azzal kezdődött, hogy megszabta hogyan öltözzek. Amiben akkor voltam amikor összejöttünk hirtelen csöves lett, ezért majd ő mondja, hogy milyen kell. Ha elakartam menni a haverjaimmal kikapcsolódni akkor az volt a baj. Ha hétvégén dolgozni kellett akkor az. Egyszerűen a munkát se tudtam elmagyarazni neki, pedig ugyanazt dolgoztam amit akkor is, amikor megismertük egymást.


A kérdésre, hogy miért voltam vele nem csak két évig, a válasz:


A legutolsó ilyen alkalom az volt, amikor elmentem vele egy hétvégére, azonban az egyik barátom akit utál, mert nő, hívott. Én nem mertem felvenni a telefont, hogy ne legyen balhé, mivel nekünk nem volt szabad beszélgetni, mert biztos nem barátok vagyunk. Később kiderült, hogy azért keresett, mert az édesapja rosszul lett és senki nem tudta bevinni a kórházba. Na ekkor lett magamtól hányingerem, hogy ennyire egy nyomorult ember vagyok.

márc. 16. 05:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!