Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást ítélnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást ítélnek meg az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Az apa évek óta munkanélküli, maximum alkalmi munkái vannak, most lehet hogy kap egy állást, ahol nettó 80 ezret keresne, de ez is csak őszig tartana. A barátnője vele lakik, nagyon jól keres, ő tartja el, de hivatalosan nem élettársa, és nincs bejelentve oda lakni se. Így beleszámít azért ő fizetése is? Mert végülis egy háztartásban élnek. 2 gyerek van, mennyi gyerektartást ítélnének meg ebből a fizetésből? Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 10. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a fiam albérlő tárásától (mert ügye egy háztartásban laknak) társától fogom levonatni a házam törlesztő részletezettét. Ha én nem tudom majd fizetni.
2015. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít bele a barátnője fizetése, akkor sem számítana, ha a felesége lenne.

Csakis az apa fizetése számít.

2015. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a barátnőjének a Ti gyerekeitek eltartásához. Ne apellálj az ő fizetésére....
2015. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze az élettársának, sem az ő jövedelmének a ti gyereketekhez, akkor sem lenne, ha a felsége lenne. Gyt-t az apának kell fizetni, a saját jövedelméből. Eléggé szomorú, hogy ilyen felelőtlen, semmirevaló férfiak léteznek, akik gyereket csinálni tudnak, gondoskodni róla már nem. Ahogy az is, hogy mindig akad olyan nő, akin az ilyen herék élősködhetnek.
2015. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Oké, értem akkor csak az ő jövedelme számít. És gondolom csak a minimumot fogják megítélni.
2015. febr. 10. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit leírtál, sajnos úgy tűnik, csak azt. A nincsből, vagy nagyon kevésből többet nem tudnak.
2015. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A volt férjed élettársa pénzével senki nem fog foglalkozni, mert neki semmi köze a ti közös gyereketekhez.

A férjed ügyében meg a bíróság 2 gyerek esetében

a fizetése 40%-át vagy a jelenpillanatban fennálló minimálbér 40%-át fogják megítélni.

2015. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi köze az élettársának, sem az ő jövedelmének a ti gyereketekhez, akkor sem lenne, ha a felsége lenne. Gyt-t az apának kell fizetni, a saját jövedelméből. Eléggé szomorú, hogy ilyen felelőtlen, semmirevaló férfiak léteznek, akik gyereket csinálni tudnak, gondoskodni róla már nem. Ahogy az is, hogy mindig akad olyan nő, akin az ilyen herék élősködhetnek."


Igen, ez tényleg szomorú. Ahogy az is, hogy az elvált anyukák képesek az "új nő" zsebében turkálni, és simán bevenné a gyomruk, hogy a gyerekük apjának felesége/élettársa gondoskodjon az ő pici szemük fényéről. Elég gyomorforgató elképzelés. Pláne hogy pont az ilyen ősanyák mondogatják a legnagyobb meggyőződéssel az új nőnek, hogy neki aztán semmi köze a gyerekhez, ha az rá merészel szólni a pici kis pintyőkére. Azt nem lehet, mert hát hogy képzeli, de a pénzét azért szívesen zsebre tennék. Undorító!

2015. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Mindenkit felpontoztam. Elárulom, hogy én a barátnő vagyok a kérdésből, nem az anyuka, szóval köszönöm a kedves hangvételű privát üzenetet, de nem ez a helyzet! :) Eddig feles tartásban voltak megegyezve, a hét felét nálunk töltötték a gyerekek, és a költségeket is felesben állták, és igen mindezt én pénzeltem nagyrészben (tudom hülyének néztek sokan emiatt, de nekem ez nem probléma). Az anyukának viszont ez kevés, több pénzt szeretne látni, és azzal fenyegetőzik, hogy beadja a bíróságra az ügyet, mert szerinte ez nem jó így. Én meg kiváncsi voltam, hogy ebben az esetben mennyi pénzre számíthatna, ha áttérnének a két hetente egy hétvége + tartásdíj rendszerre. Szerintem rosszabbul járna, mert én neki pénzt nem adok a kezébe az tuti, a páromnak vagy van, vagy nincs.
2015. febr. 10. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!