Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ételek amik nem hízlalnak?

Ételek amik nem hízlalnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék leadni 5kg-mot, viszont nem tudom miket ehetnék diéta gyanánt. Arra lennek kíváncsi, hogy mi az amit ehetnék a diéta alatt és mi az amit nem. Pl: rizs, krumpli stb mennyire hízlal? Nem szeretnék csak salátán élni ezidő alatt:D
2015. okt. 11. 09:06
1 2
 11/15 EagleHUN válasza:

Hidrogénezett zsírokat, margarinokat ízesített "vajkrémeket" el kell hagyni. (Meg az összes többi "műkaját")

Én tejföllel helyettesítettem a legtöbbször ezeket, ha pl valamilyen kenyérre akarod kenni, de akár ételben is jó, lehetőleg igazi tejfölt szerezz termelőktől.

Persze a fehér kenyér az nem jó. Barna korpás és rozskenyerekkel érdemes helyettesíteni vagy teljesen elhagyni! De ha mégis megtartod a kenyeret, magad süsd mert a boltival és pékségivel csalnak kakaóval meg miegymással színezik barnára, meg ízesítik rozssá stb...


Olivaolajjal vigyázat! Csak nyersen fogyasztható pl salátán vagy ételbe rakva a sütés főzés után. Mert nem sütésálló! Ha nem akarsz disznózsirral sütni főzni (ami egyébként nem egészségtelen a közhiedelemmel ellentétben) akkor kókuszzsírral süss főzz mert az sütésálló!


Szénhidrátokat és magas glikémiás indexű dolgokat kerülni kell. Nem túl egészséges, de ha szereted az édeset akkor nagy dobozban poralakban beszerezhető édesítő szer (így a legolcsóbb) is, pl kávéba kakaóba stb.

Teába mehet egy kis méz. :)

Sütikben a mennyiségek megtartása miatt a cukrot Xilittel lehet pótolni.


Sok zöldség és elegendő mennyiségű gyümölcs.


Mozogj többet, lehetőleg annyit hogy a bevitt kalóriát el is használd!

Lefekvés előtt pár órával már ne egyél!

Naponta 5x étkezz de kis adagokat.


(Ezek betartásával bármit ehetsz és mégis fitt leszel, és a mozgás mennyiségétől függően tartod a súlyod vagy fogysz majd.)

2015. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 EagleHUN válasza:

Kedves 10-es :

"A cukor meg felejtős mit állat még h jobb mint a rizs"

Persze hogy felejtős! Egy szóval nem mondtam hogy jó! Csak fölhívtam a figyelmed hogy a rizs rosszabb mint a cukor!!!

Vagy csak nagyon nagyon kis mennyiségben fogyaszd. A sok hús és sok zöldség mellé. 10%-nál ne legyen több súlyra az egytálételedben! A többi lehet hús és zöldség kedved szerinti arányban!

2015. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

20% a kajámnak csak neked számoltam ki

Amugy ha annyira szar lenne akkor mért eszi kb az összes testépitő? Cukrot sokkal könnyebb lenne meg enni 20% több is benne a tápanyag mégis inkább a rizzsel szenvedünk vajon miért?

2015. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amit a 11es be irtál azok elég jó és használható pl a kokusz zsirra meg arra gomdolok h megváltozik az olaj zsirsav profilja dolgok fura h ennyire ellenzed a sok szénhidrátot de eszembe jutott valami van a gersli/árpa gyöngye ki hogy hivja annak alacsony az gi indexe
2015. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát nem, a sok hús és sok zöldség túlzott fehérjebevitelt ad, ha az ember nem koplal. A 10% nem tudom, hogyan értendő, de táplálkozás terén többnyire nagyon hibás a százalékozás, a test igénye is grammokban szokott megjelenni.

A rizst még a paleósok sem szokták rossznak nevezni, ami mondjuk nem biztos, hogy sokat jelent :D De tényleg rendben levő kis keményítő, kevesen kötnek bele, alig többen, mint pl. a zöldségekbe. S miért is tennék? Mi lenne vele a baj? Túl gyors ch? Azon még lehet segíteni, attól függően, mivel eszi az ember és milyen rizst, de a cukor az masszívan csak energia, értelmes anyag nélkül s az ő GI-je jobban ott van a topon, mint bármelyik rizsé...


Néha példálózok a testépítőkkel s hasonlókkal, akik tisztán étkeznek és rengeteg évtizedes tapasztalat áll mögöttük, miszerint a tipikus étrendjük olyan rossz nem lehet.


Mondom én ezt hithű ketogénezőként. De ha egyszer semmi bajom a rizzsel, én mindössze ritkán eszem, mert kell a keret zöldségre ;) De nem vagyunk egyformák, van, akinek jóval több szénhidrátra van szüksége, máshogy nem megy neki. Akkor pedig jó forrás a rizs.

2015. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!