Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 14 éves leszek és leszeretnék...

14 éves leszek és leszeretnék fogyni sokan csúfolnak ilyen hájfej ilyen dagatt disznó stb . és már néha a sirás keringet tornázom de semmi futni utalok tehat azt nem mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2016. aug. 12. 14:05
1 2
 1/16 anonim válasza:
Úszás, foci-, vízi-, kosár- vagy kézilabda? Röplabda, tenisz, tollaslabda?
2016. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%

Pedig a futás alakít a legjobban.


Úszástól, vizilabdától debella leszel, amorf testtel.

Foci, kosár, kézi sérülésveszélyes.

Az utolsó három meg baromság.

2016. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A sport csak egy dolog, de az étkezésedre is nagyon kell figyelned.


Ami nekem bevált és sport nélkül fogytam vele 10 kg-t (egyenesen tiltott az orvos a sporttól, mert borzalmas gyengék a térdeim) az csak az, hogy az étkezésre nagyon odafigyeltem.


Nagyon melós és sokszor fel akartam adni a sok kalória, szénhidrát, fehérje és zsír napi számolgatását, de egy idő után belejöttem.


"Az emberi szervezet számára szükséges energia a táplálékból (fehérje, szénhidrát, zsír) származik. A legtöbb energiát a zsírok (9,3 kcal/g), ennél kevesebbet a fehérjék (4,2 kcal/g) és a szénhidrátok (4,1 kcal/g) juttatják a szervezetbe."


Vagyis amit el kell felejtened, az a fehér kenyér, finomított lisztes pékáruk, tésztafélék, sütemények, cukros, szénsavas üdítők.

Emellett én a vörös húsokat, felvágottakat, virslit, minden ilyesmit elhagytam.


Amiből sokat ettem azok a növényi alapú fehérjeforrások, vagyis a hüvelyesek, lencse, bab, borsó és az olajos magvak, de magvakból egyszerre csak keveset és a sózatlan változatot, mert a túl sok sóbevitel vízvisszatartó hatású és hasi hízást okoz + sok benne a kalória. De olajos magvakból legjobb a tökmag, napraforgómag.


Húsokból csak a csirkemell, pulykamell vagy hal. (Igen drasztikus, de ezek a legdúsabbak fehérjében és a legkevesebb zsírt és kalóriát tartalmazzák. Ha komolyan gondolod a fogyást, ezekre koncentrálj.)

És ami a legfontosabb: ZÖLDSÉGEK! minden mennyiségben, mert rostforrások, a rostbevitel pedig felgyorsítja az anyagcserét, ami fogyást eredményez.


Gyümölcsökből, amit én elhagytam, az a banán (mert anyagcsere lassító) és amit nagyon ettem, a citrusfélék: főleg grapefruit (nagyon zsírégető), kivit, narancs.


Vannak bizonyos mínusz kalóriás ételek, ami azt jelenti, hogy annyira kevés kalóriát tartalmaznak, hogy a megevésükkel kevesebb kalóriát juttatsz be, mint amennyit a szervezeted eléget azzal, hogy megemészti őket. Ilyen pl, az előbb említett grapefruit is, de ami leginkább az a brokkoli! Nem mindegy, viszont, hogyan készíted, mert h rántva, olajban, akkor nem ér. Csak párolva, hirtelen gőzben és a vitaminok is benne maradnak.


Vannak fűtő hatású fűszerek, amik szintén zsírégetők, mint pl a chili, bors, kömény. Ezeket érdemes használni.


Huh, szép hosszan írtam, nemtom mit hagytam ki, mindenesetre kérdezz bátran, mert ezbben otthon vagyok. :)

2016. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bringázz, ússz, kajakozz, evezz (végezz olyan sportokat, amelyeknél magas a pulzusod, ergo sok kalóriát égetnek). Legyél kalóriamínuszban, hiszen akkor fogysz, ha kevesebb kcal-t viszel be a szervezetedbe, mint amennyit elégetsz. Nagyjából bármit ehetsz, arra ügyelj, hogy laktató ételeket egyél, és bevigyél napi 2.5g/test tömeg kg-nyi fehérjét. Amúgy ehetsz kenyeret, szalonnát, zserbót, akármit, lényeg, hogy figyelj a fehérjére és a kalóriára. Próbáld kerülni a mesterséges adalékanyagokat, tartósítószereket, ízfokozókat, édesítőket (a legtöbb rosszabb a cukornál) a saját egészséged érdekében.Sok sikert!
2016. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A második válaszoló pedig egy hülye, tökmindegy, milyen sporttal kerülsz kalóriamínuszba, és hidd el, nem leszel túl izmos naturál férfiként se, tömegnövelő étrenddel, vizilabdásként, de naturál nőként fogyókúrás étrenddel (egyszerre nem lehet izmosodni és zsírt égetni) végkép nem lesz "debella" alakod, izomzatod egy egy kardiójellegű sporttól (amikről köztudott, hogy az állóképességet edzi, az izomzatot csak kis mértékben).
2016. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"A futás alakít a legjobban." Mit?

"A foci, kézi, kosár sérülésveszélyes." Szerintem mától az utcára se menj ki, az se biztonságos.

"Az utolsó három meg baromság." Az a baromság, hogy itt osztod az észt, miközben szart se értesz az egészhez.

2016. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Tessék ez itt segíthet.Sok sikert:)

[link]

2016. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Siker sztorim : Én kb. 4 hónap alatt dobtam le 15 kg.-t,szimplán csak keveset ettem ugyan abból amiből a fogyózás előtt is..CSAK!-nem ettem kenyeret (azért néha voltak bűnbeesések :"D),minimum 2L vizet ittam,a zsírt is megvontam,a fehérjét próbáltam mindig növelni,naponta mozogtam 45-60 percet (nem kell hogy kemény edzés legyen..),KALÓRIÁT SZÁMOLTAM (elejébe kb. 1600 kcal naponta,utóljába 1400 körül),vezettem hogy mit eszek meg naponta és hogy mennyit (az interneten egy weboldalon..),motivációs videókat néztem,kb ennyi...és még annyi,hogy az agynak szénhidrátra van szüksége a gondolkodásra (legalább is én így tudom,de nem biztos,hogy helyesen :"D),tehát ha te sokat tanulsz akkor egyél mindenféleképpen szénhidrátot,én is ettem,csak keveset,és a fogyózás miatt kicsit romlott a sulis átlagom,de nem vészes :) ezért egyél szénhidrátot is,csak tartsd be a kalória kereted,amit weboldalakon ki is tudsz számolni :) és még annyi,hogy lefekvés előtt kb. 3-4 órával nem ettem :) ha gyorsan akarsz lefogyni,nem fog menni,mert visszahízod,heti kb 0,5 kg az átlag,vagy alább (legalább is nálam így volt..) :) 15/F
2016. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 paraszt007 válasza:
a dagadtak mindig utálnak futni.. pedig az segítene a legjobban ha jól beöltöznél téli ruhában és kimennél egy kicsit izzadni, azonnal lemenne pár kiló. És a gyors kaját is hanyagolni kéne meg a csokikát, amit mindig eszel a kondi terem meg még soha nem evett meg senkit! Ugyhogy hajrá én szurkolok !
2016. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző: nem feltétlenül a futás a leghatásosabb. Nem csak az nem szeret futni, aki dagadt. Attól, hogy az ember izzad, még nem fogy.
2016. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!