Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szénhidrátból vagy zsírból...

Szénhidrátból vagy zsírból lesznek a felesleges kilók?

Figyelt kérdés
Melyikre kell jobban figyelni? Hallottam olyat, hogy nem a zsírtól rakódik le a testünkben a zsír, hanem a szénhidráttól, ez igaz?
2012. máj. 20. 08:48
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
10%
Cicám nagyon rossz helyen tapogatózol. Versenysportoló vagyok és lehet van némi tapasztalatom ebből kifolyólag. De te nyugodtan diétázz szalonnával. Amelyik tanácsot hol is olvastad? ;-)
2012. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: az első heti fogyásod nagyrésze csak vízveszteség volt, több idő kell, hogy beinduljon a ketózis, ami a testzsír felhasználásához vezet. Fontos még hogy a szénhidrátbevitel tényleg minimális legyen, ezt krumpli vagy risz mellett nem lehet elérni, szénhidrátot maximum zöldségekből vehetsz fel. Legalább 80%-a zsír legyen a bevitt tápláléknak. Így két hét után kell beindulni a ketózisnak, addig lehetnek mellékhatásai: fáradtság, vérnyomásesés felálláskor, de az átaállás után elmúlnak. A negatív energiamérleg itt is fontos!

Előre összeállítod az étrendedet?

2012. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Keress rá: ketogén diéta vagy ketogenic diet. Ha kell könyvet is tudok küldeni angolul - nem receptkönyv, hanem a tudományos hátterét és a módszertanát írja le, kifejezetten sportolóknak.
2012. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

"Fontos még hogy a szénhidrátbevitel tényleg minimális legyen, ezt krumpli vagy risz mellett nem lehet elérni, szénhidrátot maximum zöldségekből vehetsz fel"


De mivel fogyáshoz szükséges a sport is ezért napi 1 rizs bőven belefér a visszatöltéshez. A krumpli tényleg nem jó, de ezt említettem én is. A többi lehet zöldség + minőségi fehérje.


Összeszoktam, de persze ha a megfelelő határokon belül vagyok, akkor én is lazulok benne, illetve szezonon kívül vagy most, mint vizsgaidőszakban. :-)

2012. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban epilepsziás betegek tüneteinek enyhítésére készítették. A magas zsír bevitel + főleg szalonnából(igen még mindig meg vagyok itt ragadva :D) nem igazán jó ötlet. És főleg a magas vérzsírszint lehet veszélyes huzamosabb idő után.
2012. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

A kérdező írta, hogy két hete csinálja, és nekem úgy tűnik még nem érte el a ketózist, ilyenkor jobb szigorúbbnak lenni és minél előbb túlesni a nehezén. Utána már lehet több szénhidrátot, talán belefér a rizs is, főleg intenzív mozgás mellett. Ezért írtam, amit írtam. :)

Régóta csinálod?

2012. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

"És főleg a magas vérzsírszint lehet veszélyes huzamosabb idő után."

Én jövő hónapban tervezek vérvételt, majd beszámolok az eredményről. Az összefüggés nem olyan egyszerű, hogy a magas zsírbeviteltől lesz magas a vérzsírszint, sőt leginkább a magas (fel nem használt) szénhidrátbeviteltől. És mivel a szénhidrátból egyszerűbb zabálni, az embereknek általában ettől van. A sportolók más kérdés, mert ott jórészt el is használják.

2012. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha nem sportol, mert visszaolvasva nem találtam rá utalást, akkor valóban nem biztos, hogy kéne a ch visszatöltés. De milyen diéta az, amelyben nincs sport ? :-)


Amúgy 6-7 éve, 3-4 éve versenyszerűen, de gondolkodtam, hogy visszatérek hobbi szintre, mert kezdenek más dolgok prioritást élvezni az életemben.

2012. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

"Az összefüggés nem olyan egyszerű, hogy a magas zsírbeviteltől lesz magas a vérzsírszint, sőt leginkább a magas (fel nem használt) szénhidrátbeviteltől. És mivel a szénhidrátból egyszerűbb zabálni, az embereknek általában ettől van."


De ch és ch között is van különbség. :-)

Nem mindegy, hogy az minőségi vagy 1 karton chips.

2012. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Egyetértek, nem mindegy milyen szénhidrát, azért is javasoltam a zöldségeket.

Egy jó kis írás a témáról, ráadásul egy komoly sportolótól:

[link]

2012. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!