Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szénhidrátból vagy zsírból...

Szénhidrátból vagy zsírból lesznek a felesleges kilók?

Figyelt kérdés
Melyikre kell jobban figyelni? Hallottam olyat, hogy nem a zsírtól rakódik le a testünkben a zsír, hanem a szénhidráttól, ez igaz?
2012. máj. 20. 08:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
szalonna update kenyérrel :DDDDDD
2012. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Írtam linket, de szívesen küldök teljes könyvet is a ketogén étrendről. Mit szeretnél még?"


Nem neked írtam. :-)

2012. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
Valaki írta hogy szénhidrátra szüksége van a szervezetnek. Nincs rá szüksége. Én is viszonylag szénhidrátot kerülve étkezek, csak zöldségből meg gyümölcsből viszek be, tészták meg gabonák kivannak lőve.
2012. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá szüksége, akkor minek viszel be ? Nyilván tudni kell ,hogy mekkora mértékben van rá szüksége és miből kell fedezni.
2012. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

32-re:

pedig akár nekem is írhattad volna :)

"De nem ez képezi egy diéta alapját.

Amúgy szívesen elolvasnám valami irományát ezeknek a jóval okosabb embereknek. :-)"

Én meg pont egy ilyen irományt küldtem volna. A ketogén diátában az energiabevitel legalább 80%-át zsír adja. És a maradék 20% is inkább fehérje. Szénhidrát nem azért van benne, mert az kell mindenképp, hanem mert elkerülhetetlen, hacsak nem kizárólag szalonnát akarsz enni.

2012. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Engem érdekelne ez a ketogén diéta, de én a linkeden angolul láttam csak, amit ugyan beszélek valamennyire, de ennyire nem. De nem is az eredete érdekelne, hanem hogy mit mikor, hogyan lehet enni, elkészíteni. Olyan étrendszerűt. És hogy pontosan mi is az a ketózis ami beindul idővel. Előre is köszi.
2012. máj. 27. 07:37
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul sajnos nem tudok részletes leírást, csak olyan általánosságokat, amiket google kereséssel is találsz. Olyat meg még angolul se találtam, amiben komplett ételsorokat tartalmaz, napra, étkezésre lebontva. Ezt én nagyon nem is kerestem, hanem vettem egy olyan kalóriatáblázatot, amiben a szénhidrát, fehérje, rost, zsír tartalom is fel van tüntetve, így lehet tervezni, követni az eredményt - és nem kell mások receptjeihez alkalmazkodnod, azt eszed, amit szeretsz. Itt is fontos a kalóriadeficit, de ettől nem kell félni, én napi -1000 kalóriánál sem érzek éhséget.

Hogy mi a ketózis? A sejtek szokásos táplálkozásnál kétfajta forrásból nyerik az energiát glükózból (vércukor) és zsírsavakból. Ha van glükóz, akkor azt használják, mert ez a legegyszerűbben átalakítható, ha túl sok van, akkor ez raktározódik el testzsírként. Ha nincs glükóz a vérben, akkor a zsírsavak válnak a fő energiaforrássá, de ezt a agy, az idesejtek és egyes izomsejtek nem tudják használni. Ha folyamatosan alacsony a vércukorszinted (nem viszel be túl nagy mennyiségű szénhidrátot), akkor a zsírsavakat felhasználni tudó sejtekkel nincs probléma, de pl az agy energiaellátása nem lesz tökéletes, viszont a májban beindul az ún ketontestek képződése a zsírsavak lebontásából és a testzsír lebontásából, amit már tud az agy használni. Ez az átmeneti időszak másfél-két hétig tart, addig vannak ideiglenes mellékhatások: fáradt vagy, nem fog az agyad, ha hirtelen felálsz megszédülsz, mert leesik a vérnyomásod, székrekedés is előfordulhat, de káposztával vagy más rostos zöldséggel ez megelőzhető. Ez addig tart amíg kialakul a ketózis, azaz beindul a ketontestek és az agy átáll a ketogén anyagcserére. Ezidő alatt is csökken a testzsírszázalék, de utána indul meg igazán.

Nagyon intenzív sportot nem lehet végezni ketózisban, de pl 30 km biciklizés, 8 km futás nyugodtan mehet. Ha mégis azt szeretnél, akkor az edzésekhez időzítva lehet nagyobb adag szénhidrátot bevinni, de ehhez már én nem nagyon értek, ciklikus ketokén diétának hívják.

2012. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
köszi, így érthető.
2012. máj. 28. 07:48
 39/40 anonim válasza:

Jó figy, ha annyira azt szajkózzátok hogy szükség van a szénhidrátra, akkor az eszkimók miből viszik be? Elárulom. Semmiből. Olvasgassatok a neten mielőtt valamit állítotok.


[link]


"however, no carbohydrate is an essential nutrient in humans.[9]"


[link]


Az emberi szervezet képes az energiaszintjét zsírokból is fenntartani. Nincs szüksége szénhidrátokra.

2012. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

névtelen_lovag: így igaz!

Egyébként gyakorlatba is átvitted ezt az elvet? Tapasztalatcsere?

2012. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!