Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szénhidrátból vagy zsírból...

Szénhidrátból vagy zsírból lesznek a felesleges kilók?

Figyelt kérdés
Melyikre kell jobban figyelni? Hallottam olyat, hogy nem a zsírtól rakódik le a testünkben a zsír, hanem a szénhidráttól, ez igaz?
2012. máj. 20. 08:48
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Nagyon kövér vagyok, és most, hogy lemondtam minden szénhidrátról, rizst é krumplit is beleértve, csak zöldség vagy gyümölcsből az alma. Pénteken kezdtem, és most pénteken lesz 3. hete. A kilók nem mennek :(. Nem eszem mást, mint reggelire pár kocka párizsit pár kocka trappistasajttal, esetleg 1-2 főttojás. Edéd párolt zöldség kevés tejföllel. Vacsora alma, esetleg pár kocka párizsi. Mivel 120 kiló vagyok (125 voltam) reméltem, hogy ennyi evés mellett azért mennek majd a kilók. Sportolni nincs energiám. Míg nem kezdtem el, olyan voltam mint egy energiabomba, ami sokaknak nem elképzelhető egy 120 kilósról, de most egyik helyről a másikra ülök. Nem akarok hétvégén kiándulni a családommal, amire eddig sosem volt példa. Éhes egyáltalán nem vagyok mióta nem eszem szénhidrátot, ebben a Norbinak teljesen igaza volt. Nem megy fel a cukor, nem termelődik annyi inzulin, nem vagyok éhes. Tudom mozogni kellene, de gondoltam ha gyorsan ledobok 10-15 kilót, az is könnyebb lesz. Nem gondoltam hogy ennyire megvisel ez. Nem adom fel, csak félek valamit nagyon rosszul csinálok. Elkelne a segítség! :(
2012. máj. 22. 16:01
 22/40 anonim ***** válasza:

Két hét után nem kell kétségbeesni, ha lelassul a fogyás mértéke, ez teljesen természetes, mert a kevesebb kalóriabevitellel lelalssul az anyagcseréd és kevesebb így a szükséges kalóriamennyiség is.

Első ránézésre a súlyodhoz képest tényleg nagyon keveset eszel, de ha nem vagy éhes, akkor biztos elég.

A lelassult anyagcserét felpörgetheted úgy, hogy nem háromszor, hanem csak kétszer eszel, de annyit mint a három étkezésre ettél. Én a reggelit már régóta elhagyom, mert úgyse vagyok éhes. Amásik módszer, hogy tartasz hetente egy 24 órás böjtöt, este még eszel mint rendesen, majd csak legközelebb másnap este és az egész napi adagot.


De a lényeg: nincs semmi baj veled, normális dolog hogy nem egyenletes a fogyás!

2012. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vajon egy-egy kefir segítene? Nem igazán szeretem, de úgy hallottam beindítja az emésztést és a cél érdekében megenném. Vagy erre az elma is elég? Vagy van jobb ötlet?
2012. máj. 22. 16:27
 24/40 anonim ***** válasza:
"A lelassult anyagcserét felpörgetheted úgy, hogy nem háromszor, hanem csak kétszer eszel, de annyit mint a három étkezésre ettél." Ez nem lesz jó, mert ettől raktározni fog és még lassabb lesz. Az anyagcsere gyorsításhoz napi 4-5 étkezésre van szükség. A gyümölcsöket pedig felejtsd el, mert cukor. Inkább zöldséget egyél helyettük.
2012. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

"Az anyagcsere gyorsításhoz napi 4-5 étkezésre van szükség." Ezzel az a baj, hogy akkor folyamatosan magas lesz az inzulinszinted, ami csak a zsírraktározást segíti.

A gyümölcs helyett zöldséget javaslatoddal viszont abszolút egyetértek én is!


Az előbb elfelejtettem írni: mindenképp mozogni valamit, legalább félórát naponta, ha csak gyors sétát tudsz, az is jobb mint a semmi.

2012. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:

Kedves versenysportoló!!

Én nem tapogatózok, csak elmeséltem azt, hogy én mivel értem el eredményeket, te kezdtél kritizálni, olyan módon, ami úgy gondolom kicsit azért sértő volt!

Véleményem szerint, ha fogyasztok házi kolbászt, esetleg szalonnát, egyrészt jobb, mintha párizsit ennék, amibe ki tudja mi van, másrészt, ha valaki évekig fogyókúrázik, akkor nem fogyaszthatja ezeket a dolgokat?? Nem azt mondtam hogy napi rednszerességgel többször kell 2-3 szál kolbászt megenni... És hogy ez legyen a fogyókúra fő témája, de lehet fogyasztani és jobb minth valaki fehérkenyeret zabalána!!!!


A módszer kérlek szépen nem egyedi, nálam és nálad is sokkal okosabb orvosok ajánlották, akik egy nagyon híres gyógymóddal rengeteg embert kigyógyítottak különböző betegségekből itthon, és Amerikában egyaránt, másrészt pedig egy híres és elismert személyiedző és életmódtanácsadó is ezt a nézetet vallja, hogy kolbászt, szalonnát és mangalica zsírt zöldséggel, főleg reggelire és mértékkel lehet fogyasztania fogyókúra altt is! Megjegyzem mégegyszer, hogy tapasztalataim szerint is igen működik, ha oltári nagy baromság lenne- ahogy te jellemeztél- nem FOGYTAM VOLNA LE VELE 37 kg-ot! :)


(mellesleg miér vagy ilyen támadó?? nem értem az embereket...)

2012. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek, minek?

Amúgy írtam, hogy gyümölcsből csak almát eszem, mert azért hiányzik az édes íz, és jobbnak érzem ezt, mintha csinálok édesítőszeres valamit.

2012. máj. 22. 17:05
 28/40 anonim válasza:

Még mindig én vagyok, annyit szeretnék még megjegyezni, hogy én azért léptem fel erre az oldalra és olvasgattam a fogyókúrás részeket, mert világéletembe kb 3 éves koromtól kezdve elhízott voltam és 20 év után értem el azt hogy, ezzel a "szörnyen rossz módszeremmel" sikeresen, éhezés nélkül leadtam majdnem 40 kg-ot közel pár év alatt!

Mélységesen átérzem a duci emberek fájdalmát, én is átéltem a 100 kilómmal annó és NEM AZÉRT OSZTOM MEG A TAPASZTALATAIMAT, HOGY ILYEN BUNKÓK ELMONDJANAK MINDEN OSTOBÁNAK - már elnézést a kifejezésért - hanem hátha valaki másnak is beválik, és lehet segít rajta.

Az ilyen negatív, rossz indulatú embereket csak sajnálni tudom, hiszen az ilyen érzületű emberek, saját magukkal szúrnak ki! :)

2012. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Támadó? Mi volt ebben támadó, hogy lebaromságozom azt, hogy kolbásszal és szalonnával oldod meg a súly problémádat? Nyugodtan csinálhatod, nekem nem okozol vele problémát. A 90 napos diéta is egy agyatlan baromság mégis okos emberek találták ki-sőt külön kategóriája is van gyk-n; akkor tuti módszer ;-)-. Azzal is lehet fogyni. Más kérdés, hogy mi lesz a végeredmény.


Párizsit senki nem javasolt, nem tudom honnan veszed ezt. Azt sem mondtam nem ehetsz szalonnát, vagy kutyát. De nem ez képezi egy diéta alapját.


Amúgy szívesen elolvasnám valami irományát ezeknek a jóval okosabb embereknek. :-)


De nem tudom mit csinálsz ekkora drámát. Inkább lelki problémád van neked is."HOGY ILYEN BUNKÓK ELMONDJANAK MINDEN OSTOBÁNAK" Ki nevezett ostobának? Semmi megjegyzést nem tettem rád az elvarázsolton kívül. Te viszont folyamatosan sértegetsz. Elgondolkodhatnál picit.


És végül a fogyókúrán van a hangsúly, mert nem azt kell, hanem diétázni és sportolni. :-)

2012. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Írtam linket, de szívesen küldök teljes könyvet is a ketogén étrendről. Mit szeretnél még?
2012. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!