Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sport után miért nem bírok...

Sport után miért nem bírok ellenállni a cukornak? és miért kívánom ennyire?

Figyelt kérdés

Az hozzátenném, hogy nem fogyózok. Csak tavaly kiderült, hogy laktóz érzékeny vagyok, elég soká jutottam el orvoshoz és eléggé emélyültem a témában, lényeg hogy én magamtól el akarom hagyni a cukrot.

És ez hónapokig jól is ment, aztán beindultak a foci edzések, és utána mindig eszek iszok mindent tényleg ami itt van és este is, valami nagyon nagy vágyam van rá.

Egyébként meg kifejezetten vékony vagyok 173 cm 65 kg, és mivel irodában is dolgozok ezért ha nem sportolok, vagy amikor télen ugye nem lehetett sehol és még egyesületi keretek között sem, mert akkor nem volt edzése a csapatnak. Szóval akkoriban bárminek ellenálltam és nagyon jól bírtam, nem is került erőfeszítésbe, hogy annyi cukrot viszek be kb amit a kávéba teszek, este 7 kor ettem utoljára stb.

Most viszont még mindig megtudnék enni egy fél disznót :D


ellenálljak e neki egyáltalán?


28 Férfi



2021. márc. 18. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert kell a szervezetnek, edzés után fontos a szénhidrát fogyasztás, méghozzá gyorsan felszívódó, hogy a kiürült raktárakat visszatöltsed. Sokan szőlőcukrot használnak erre a célra pont a gyors felszívódása miatt.
2021. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg például banánt enni helyette.
2021. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd be természetes formában, pl. gyümölcsök.
2021. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne elenállni. A profi testépítők se véletlen az edzésük előtt és után eszik meg a szénhidrátadagjuk nagy részét. Ilyenkor a legjobb az emésztés és hasznosulnak lejobban a tápanyagok, jutnak el az izmokig!

De fontos, hogy egyél valami fehérjét is mellé, az is kell ilyenkor...

2021. márc. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fehérjét eszek amúgy is, talán kicsit túl sok színhúst is fogyasztok.

Inkább most az első amit rendbe kéne tenni, hogy ilyenkor kívánom a cukros dolgokat, a gyömölcsöket viszont nem annyira. A banánt esetleg igen.

Ilyesmiket is pl, hogy olajos magvak, koktélparadicsom, házikolbász. Csak mert tegnap ezekből ettem még egy csomót a rendes étkezés mellé :D

2021. márc. 19. 17:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja meg amit nem írtam, ilyen baracklekváros péksütemény amúgy nem is nagyon szoktam enni, mert túl cukros.
2021. márc. 19. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!