Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok fogyni, mit...

Képtelen vagyok fogyni, mit tegyek? 28/N

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben híztam meg 52 kilóról 78-ra. Ez a 156 centis magasságomhoz borzalmasan sok, tükörbe nézek és egy malac néz vissza rám.


Kivizsgáltattam magam, néztek részletes vércukorral kapcsolatos értékeket, hormonokat, pajzsmirigyet, mindent rendben találtak. Viszont folyamatosan éhes vagyok, sokszor már szédülök az éhségtől. Sportolni sincs energiám, mióta meghíztam csak gyalogolni járok napi 1 órát, de semmit sem segít.


A háziorvos azt mondta, attól vagyok mindig éhes, hogy egészségtelenül táplálkozom, nem eszem minőségi alapanyagokat.


Sajnos ebben igaza van, de nem tehetek mást. Egyedül élek, albérletben, pályakezdő tanári fizetésből, így nagyon spórolva is csak havi 35-40 ezer forint marad étkezésre. Általában tésztát, kenyeret fogyasztok, ezek azok, amik kijönnek a pénzemből egy hónapra. A tejtermékek, gyümölcsök szinte teljesen hiányoznak az étrendemből, de nagyon drágák, nem tudok mit tenni.


Közben viszont felemészt a tudat, hogy így nézek ki. Már undorodom magamtól, bármit megtennék, hogy fogyjak, de megöl az állandó éhség. Nem tudom már, mit tegyek.



2023. szept. 17. 17:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyetlen orvos sem mondta el a vizsgálatok során, hogy az egyetlen lényeges tényezőről fogalmad nincs? Ez a tényező a kalóriadeficit. Olvasd el az alábbi írást, és hajrá:

[link]

A fogyás egyébként nem pénz függvénye. Én is anno tanári fizetés mellett fogytam 15 kilót, és készültem fel az első erőemelő versenyemre. Ma már nem vagyok tanár, szerencsére most háromszor annyit keresek, mint akkor, de az étrendem ugyanúgy meg tudtam oldani akkor is.

2023. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A lencse, bab tök olcsó, jó fehérje forrás és nagyon laktat.

Próbálj több hüvelyest enni a rengeteg tészta helyett.

2023. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Vegyél sárgaborsót, lencsét, zabot, rizst, tojást, túrót, csirkeszívet, trappista sajtot, fejes káposztát, és mikor akciós, cukkinit. Ezek fajlagosan olcsó, de a szükséges tápanyagokat tartalmazó ételek. A sárgaborsó az egyik legolcsóbb fehérjeforrás, és a magas rosttartalma is segít a fogyásban. Használd a cashmap.hu-t, hogy lásd, hol a legolcsóbbak. Nem írtad, hogy matek vagy magyar vagy milyen tanár vagy, de egy kalóriaszámoló app használata segíteni fog. Kiszámolod, hogy miből hozhatod ki nemcsak a napi kalóriát, hanem a szükséges tápanyagokat a legolcsóbban.


Egyébként kiindulásnak: napi 10 dkg sárgaborsó, 10 dkg trappista és 30 dkg zabpehely például fedezi egy átlagos felnőtt makrotápanyag szükségletét, és kb. 600 Ft. Akkor még van 400 forintod, hogy változatossá tedd zöldséggel stb. Ezen az étrenden kevésbé leszel éhes, mintha kenyérre és tésztára alapoznál, mert rengeteg rost van benne.

2023. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fehérje nélkül éhezik a szervezeted, a sok szénhidrát pedig a vércukorszint emelkedés és zuhanás örvényébe taszít. 3-as tanácsa nagyon jó, egyébként pedig felsőfokú végzettséggel kezdj el utánaolvasni az egészséges táplálkozás alapjainak.

A sárgarépa és az alma viszonylag olcsók, illetve kapható olcsóbb is belőlük.

Nagyon sok lehetőség van a boltokban is: lejárat közeli élelmiszerek kiárusítása, nap végi leárazások, Munch program, kuponok, stb, figyelni kell.

2023. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem a testeddel van baj. A lelkeddel.
2023. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Őszinte leszek, ennyi pénzből nehéz. Amit fent3bb írtak, a száraz hüvelyesek lehetnek nagyon jó barátaid. Pl egy lencsefozelek a tetejen par kanal joghurttal egy szuper taplalao ebed lehet es parszaz forint
2023. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

A hiedelemmel ellentétben ahhoz, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz, nem kell többet költened.

Emellett a testmozgás sokat segíthet. Sőt, igazából inkább arra kellene terelni a hangsúlyt.

2023. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Tanulj meg teljes kiorlesu kenyeret sutni. Egy kilos kenyer kijon 400 forintbol. Sokkal jobban jollakat mint a feher.

Ezen kivul huvelyesek, fagyasztott akcios zoldsegek amik sokat segithetnek. Minden etkezesben legyen feherje, zsir, szenhidrat.

Zoldborso is a dietazok baratja.


A turot nagyon javaslom 1200-1500 forintert lehet kapni ha akcios, kivaloan fagyaszthato es ha mar 10 dekat megeszel egy etkezeshez akkor arra az etkezesre megvan a feherjed. 2 szelet hazi tk kenyer kb 80 ft, hozza 10 deka turobol sos turokrem meg kb 120. Egy fel paradicsom vagy paprika vagy fel uborka melle 50 ft. 250 forintos reggeli


Huvelyesekbol fozelekek vagy raguk vagy levesek megvannak adagonkent kb 500 foritnert.


Egy joghurt egy marek granolaval meg egy banannal uzsira kb 300 ft.


Vacsira lehet ugyanaz mint a reggeli vagy kenyer hazi humusszal (hazi humusz szaraz csicseriborsobol gagy babkrem vagy lencsekrem stb) kb 400 fr.


1450 forintbol megvan egy nap ugy h picit felulbecsultem.



Emelle sok folyadek.



Egyebkent meg erosen javaslok egy palyamodositast hisz ramegy az egeszseged. Rengeteg energia es ido lezs igy fogyni es ki fig csibalni lelkileg. Raadasul amig hormonod, alvasod, stresszszinted nincs rendben, addig hiaba eszel keveset, nem fogsz fogyni

2023. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél zöldségeket, húst, sajtot, tojást, néha magvakat. Sokkal jobban laktatnak mint a tészta meg a kenyér, amit hiába eszel állandóan, nem laksz jól, ezért újra és újra eszed, s végül több energiát viszel be mint kène.

Régen én is hasonlóan éreztem, és nem értettem miért vagyok folyton éhes. Azért mert szar minőségű kajákat ettem. Amióta az étrendemet teleraktam zöldségekkel, sajttal, hús mellé, és a krumpli/tészta/rizs háttérbe szorult, lefogytam és sokkal jobban érzem magam, 6 óránként eszem, reggeli, ebéd, vacsi és közben nem vagyok éhes.

1 fizetésből 3man élünk, és megvesszük ami kell. Én beteg vagyok, így nincs is választásom, diétáznom kell.

2023. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk én ettől függetlenül szívesen megismernélek.
2023. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!