Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok fogyni, mit...

Képtelen vagyok fogyni, mit tegyek? 28/N

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben híztam meg 52 kilóról 78-ra. Ez a 156 centis magasságomhoz borzalmasan sok, tükörbe nézek és egy malac néz vissza rám.


Kivizsgáltattam magam, néztek részletes vércukorral kapcsolatos értékeket, hormonokat, pajzsmirigyet, mindent rendben találtak. Viszont folyamatosan éhes vagyok, sokszor már szédülök az éhségtől. Sportolni sincs energiám, mióta meghíztam csak gyalogolni járok napi 1 órát, de semmit sem segít.


A háziorvos azt mondta, attól vagyok mindig éhes, hogy egészségtelenül táplálkozom, nem eszem minőségi alapanyagokat.


Sajnos ebben igaza van, de nem tehetek mást. Egyedül élek, albérletben, pályakezdő tanári fizetésből, így nagyon spórolva is csak havi 35-40 ezer forint marad étkezésre. Általában tésztát, kenyeret fogyasztok, ezek azok, amik kijönnek a pénzemből egy hónapra. A tejtermékek, gyümölcsök szinte teljesen hiányoznak az étrendemből, de nagyon drágák, nem tudok mit tenni.


Közben viszont felemészt a tudat, hogy így nézek ki. Már undorodom magamtól, bármit megtennék, hogy fogyjak, de megöl az állandó éhség. Nem tudom már, mit tegyek.



2023. szept. 17. 17:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Én is slacsony költségvetésen vagyok,

Reggeli lidls műzli, a zacskós amiben magok vannak a zabpehely mellé, ezt joghurttal ízesítem.

Ebédre valami főtt kaja, mellé sali, mostanában rákaptam a tésztákra én is, cukkínivel, zöldségekkel, vagy tök alap pirított hagymás paradicsomos szósszal, húsnak sima gépisonkát szoktam bele kockázni, van mikor tofut…

Uzsonna zabos műzli ismét, mirelit gyümölccsel, lidl-s málna, eper, áfonya, tropusi mix és ezek tetszőleges keveréke

+ kis méz édesítésnek

+ natur fehérjepor


Vacsi cottage cheese millió képen ízesítve, lehet édes, sós, paprikás, hagymás…


Simán kijövök heti 10-15ből

2023. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem az a baj h kevés a pénzed hanem h fogalmad sincs róla hogyan kellene helyesen táplálkozni. Kezdj el kalóriát számolni, tanárként nem kellene h problémát okozzon, 2000-nél többet ne egyél egy nap, az elején persze h éhes leszel mivel eddig jo eséllyel bevittél 3-4 ezer kalóriát nulla mozgás mellett. Viszont hozzá fog szokni pár hét után a szervezeted, szűkül a gyomrod de a kezdeti nehéz időszakot ki kell bírni. Azért azt nem hiszem h annyira szegény vagy h csak a legolcsóbb kenyérre meg tésztára futja és azokat eszed magába. Tojás, rizs, bab, zab, zöldségek, olcsóbb gyümölcsök pl. alma, húsnak csirke, olcsó csirkemell sonka, olcsóbb natúr joghurt. Na meg persze felejtsd el a cukros üdítőket meg “gyümölcsleveket” amik literjebe 4-500 kcal van es egészségtelen is, igyál vizet akár csapit semmi bajod nem lesz tőle vagy legolcsóbb boltit vedd zsugorral full olcsó es 0 kcalt viszel be vele. Tésztát felejtsd el egy időre, kenyeret mértékkel.
2023. szept. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Tésztát felejtsd el egy időre, kenyeret mértékkel."


Pont ezek a legolcsóbbak. 260 ezerből élek, ebből kell albérletet fizetnem, rezsivel együtt 140-160, attól függ, fűtésszezon van-e. Minden mást a maradékból kell megoldanom, senkim sincs, aki segíteni tudna, ha anyagilag megszorulok. Egyszerűen nincs több ételre.

2023. szept. 19. 17:14
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

Érdekel az egészséged vagy nem? Akkor tészta és kenyér helyett vegyél húst és zöldséget, meg egyéb normàlis laktató kaját és oszd be azt, plusz mozogj többet.

Keress jobban fizető munkát.

Ha elmész pl parkolóőrnek, egy százassal többet keresnél minimum.

Nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldást. Ha tanárként nem fizetnek eleget, keress más munkát ami jobban fizet. Ja, ha büdös a másik munka akkor meg ne panaszkodj.

Elhiheted, ha az egészséged romlani fog a szar minőségű táplálkozástól ( márpedig fog, mivel már most is rottyon van) a gyógyszerek sokkal drágábbak lesznek.

2023. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%

a fogyáshoz kevesebbet kell enni, ha tészta, akkor tészta... nincs nagy gond a tésztával, csak egyeseknek divat leszólnia... szicilliában 80-90-100évig élnek az emberek és szinte minden nap esznek tésztát.

ismerkedj meg a kaloriabázis nevű oldallal és tanulj meg kaloriákat számolni. ha kevesebb kcal-t viszel be, mint amit felhasználsz, akkor fogyni fogsz, akkor is ha tésztát eszel tésztával... az, hogy most dagi vagy, annak az az egyettlen egy oka, hogy többet eszel mint amire szükséged van.

szóval sok kaját veszel, valami helyett nyugodtan beiktathatsz némi salátát, gyümölcsöt, rostot.

2023. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, írtak neked többféle kaját, amivel olcsóbban jössz ki, mint most a tésztával, és nem leszel folyton éhes. Nyilván aki azt írja, hogy egyél simán kevesebbet abból, amit eddig, számolva a kalóriákat, az nem értette meg a kérdést. De az egyik válaszoló még ki is számolta, hogy kijössz másból is a megadott 35 ezres keretből.
2023. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
aki azt hiszi, hogy azt írtam, egye amit eddig csak kevesebbet, az nem jutott el az utolsó mondatomig.
2023. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17, nem rád gondoltam, más is írt hasonlót. De szerintem neked is jobban ki kellett volna térni rá, hogy a több rost segíthet a szédülésen.
2023. szept. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
A cukor olcsóbb mint a tészta meg a kenyér és fogyaszt. Ajánlom még a 100%os almalevet, cukros kávét, ezek olcsó dolgok. Az olajat ja használsz, azonnal cseréld le kókuszzírra (nem drága) és ne használj belőle sokat.
2023. szept. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!