Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlanátok jó fogyókúrát...

Ajánlanátok jó fogyókúrát segítő/kalóriaszámláló appot?

Figyelt kérdés
Ingyeneset szeretnék.
nov. 28. 17:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az elégetett kalóriát soha!!! ne számold bele. Nagyon sok ember itt csúszik el. 2 dietetikusal is jartam es egy taplalkozasi tanadadonal. Mindnel az elso 3 kerdesben benne vt hogy ugye ezeket a szamokat nem szamolom bele mert nagyon durvan pontatlanok. Es azt sosem szabad visszaenni.

Szamolj egy atlagos aktivitassal. Es abbol szamold ki az atlagos napi kaloriaszuksegleted. A gymbeam oldalan van BMR kalkulator. Kiirja a BMR erteket es a sulytartasi erteket edzes fugvenyeben. A sulytartasi alatt es a BMR felett kell enni fogyashoz. Es ebben benne van mar a sport.

Szoval sose add hozza a kaloriat amit az ora kiir. Pl ha kiir 600 kaloriat egy ora sulyzos edzesre de a te egegesed csak 350 volt (ennyi elteres siman benne van) te azt hiszed hogy ehetsz plusz 600at. Ehhez kepest csak 350et ehetnel es 250nel tuleszed.


Egy alacsony lanynak pl akinek 1400 a fogyasi kcalja es 1650 a sulytartasija (pl nekem pont igy vam) ezzel azt ered el hogy olyan mintha aznap abszolut nem fogynal hosz nem vagy defixcitben

nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Azért én elég sokat mozgok és valamiből azt is fedezni kell... A napi aktív kalóriafelhaszánlásom 8-900 körül van átlagban (napi 10 km séta a kutyával, így télen heti 120-150 km bringa 3-4 részletben). Azért ez nem egy xiaomi cucc, ez elég jól mér. :) A fogyási kcal 1200. Nyilván nem akarok 2100 kcal-t betolni, de azért az sem életszerű hogy egyáltalán nem veszem figyelembe a mozgást. Tegnap 1500 kcal-t fogyasztottam végül, szerintem az reális.
nov. 29. 10:29
 13/21 anonim ***** válasza:

#11-nek szokásos mértékű sportnál igaza van, de a tied extrém sok. Mindenképp számold be valamilyen módon.


Én korábban heti 10 órát bicikliztem (munkába, de főutakon mentem, nem sétatempóban), plusz minden héten csináltunk egy 20-30 km-es erdei túrát. Én még a szomszéd utcai menzába való 10 perces sétát is beírtam, és mégis gyorsabban fogytam, mint amit az app becsült.


Most általában nem sportolok extrém sokat, de az aktivitás naplóba átszinkronizál a google fit (ami meg a Xiaomi Mi Band 3 adatait veszi figyelembe annak az appján keresztül), na, ennek már sok köze nincs a valósághoz.

dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Még csak pár napja csinálom ezt a kalóriaszámolást amúgy, szóval nem tudom mennyire lesz eredményes. De azt vettem észre, hogy azokon a napokon amikor megyek bringázni is (így ebben a hidegben az max csak 30-40 km egy alkalom), könyörtelenül visszakéri a testem a közben elégetett kalóriákat... Nincs mese, muszáj visszannem, különben éhezem. És ugye nem az a cél, hogy az izomzatomat kezdje el lebontani a szervezetem, már pedig ha sport mellett túl kevés kalóriát viszek be, akkor ez történik, és végül nem fogyni fogok hanem izomt veszíteni. Lehet hogy súlyra úgy is könnyebb leszek, de én azért mégis inkább a zsírtól válnék meg. :)
dec. 4. 10:17
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát, 1200-as alap keret mellett nem csoda, hogy minden pluszban elhasznált kalóriát visszakövetel a tested. Lehet, hogy az is egy kicsit túl kevés (bár emlékeim szerint nem írtad, hogy mekkora testméretekkel rendelkezel). Simán lehet, hogy a most irreálisnak tűnő 2100 lesz a helyes megfejtés. Én gyakorlatilag 2400 kcal-lal fogytam a sok sport mellett (havi 1 kg-ot, 70 kg-ról indulva, nem volt sürgős). #12 vagyok.
dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Eh, #13, benéztem.
dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok, 60 kg. Ez nem vészes, de világ életemben 52 körül körül voltam, csak egy éve letettem a cigit, s azóta szép lassan kúsznak fel a plusz kilók, most már megálljt kell szabni nekik, mielőtt tényleg elhíznék.
dec. 4. 20:49
 18/21 anonim ***** válasza:
Na igen, akkor akár reális is lehet alapnak az 1200 kcal, de nem csodálkoznék, ha végül kiderülne, emelni kell.
dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Most így néhány nap után a gyakrolat azt mutatja, hogy olyan 1700-1900 Kcal bevitelre tudok lemenni, ez alatt úgy érzem kínszenvedés lenne... Attól függ mennyire volt aktív a nap. Egyelőre a mérleg szerint egy dekát nem fogytam, de hát még korai is lenne eredményeket várni. :D Meg igazából nem is sürgős, mert nincs nagy gáz a súlyommal most sem, szóval bőven ráérek szép lassan, egészségesen és szenvedés nélkül fogyni. Úgy érzem még épp időben kapcsoltam, hogy ezt bizony nem szabad félvállról venni. :)
dec. 5. 10:18
 20/21 anonim ***** válasza:

Az emberek java része csak a kalóriákat nézi. De hogy mi hogy épül be, milyen az anyagcsere, hogy sportol, mit eszik, nem. Mikor a cukorral is szokott lenni egyik baj.


Aztán ezek hozzák magukkal azt, hogy éhezik-kívánja, rááll a szervezete arra, hogy takarékoskodni-tartalékolni kell, mert ki tudja mikor kap kaját... a tudata a kaja utáni kattogásra és jönnek majd a falási rohamoktól kezdve mindenféle más bajok.


És belekerül egy körbe.

dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!