Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki visszaszedi-e, vagy sem a villámdiéta alatt leadott kilókat?

Figyelt kérdés
Legtöbben utána visszaszedik, de néhányan állítják, hogy ők nem. Ez mitől függ?
nov. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha életmódváltás keretében fogy le az egyén, mert bekerül az életébe a mozgás, illetve a kiegyensúlyozottt étrendjével ennek megfelelően viszi be a kalóriákat, akkor a fogyás után nem várható a visszahízás. Ha viszont villámdiéta keretében fogy le az egyén, és koplalással meg éhezéssel lead X kilót, de valójában fogalma sincs az életmódváltásról, a fizikai aktivitásról, a táplálkozásról, a kalóriaegyensúlyról, akkor nyilván vissza fog hízni Y kilót.
nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha utána nem tér vissza a régi szokásokhoz akkor nem szedi vissza. Ugye a régi szokásokkal kover volt es hizott. Ha leadta a sulyz es utana ugyanugy eszik akkor ugyanugy fog hizni.

Ha viszont kovet valamilyen mertekletesseget es annyit eszik amennyi a szukseglete akkor nem fog hizni. De a vilamdietanak pont az a lenyege h x ideig tartod, utana minden ugyanz. Ezert vezet nagyresht visszahizashoz.

Ha viszont uj modon etkezel, figyelsz dolgokra, adagokra zoldsegre stb akkor azt ha picit enyhited a kivant suly elerese utan. Pl neha eszel sutit is de az aktiv figyasos szakaszban nem ettel. Na ezzel lehet sulyt tartani. De ha ugyanugy 3 etkezesre mekiztel vagy full tanyeros adagokat ettel mindenbol es ahhoz tersz vissza akkor visszahizod.

nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Csak akkor fogod visszaszedni, ha van miből. Vagyis, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.

Személyes példát tudok mondani. Több mint egy évvel életmódváltás, 1600 kalóriás étrend, diéta, sport után elkaptam egy gyomorfertőzést. Elég súlyos lett, nagyon rosszul voltam, kb 10 napig szó szerint csak vizet tudtam inni, minden mást kihánytam (eleinte még a vizet is).

Utána kb. 1 hétig csak gyümölcslé, leves, az is minimális. kb. 500 kalóriát ha tudtam enni egy nap.

Utána 6 hétig diétáznom kellett.

Több mint 10 kilót fogytam a 2 hónap alatt. Lassan vissza tudtam állni a "normál" evésre, ami ugye az 1600 kalóriát jelenti, illetve edzeni is tudtam már.

Ennek 3 hónapja, és nemhogy egy deka nem jött vissza, de lassan ugyan, de fogyok tovább.

Ennek ellenére senkit nem bíztatok arra, hogy így diétázzon, vagy "fogyókúrázzon", mert a közérzetem rossz volt, érezhetően beteg voltam, teljesítőképességem is visszaesett, egy darabig sportolni se tudtam.

DE.

Ha nem eszel többet, mint a súlytartás, akkor nem fogsz visszahízni. Csak a koplalás után ezt nagyon nehéz megállni.

nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy nappal a fast nap(ok) után még könnyű keveset enni, mert utána a gyomor nehezebben fogadja be a hirtelen kalóriákat. Általában utána szokott jönni a kontrollvesztés, a zabálások megállás nélkül, és a belefektetett munka kárbaveszése.
nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek a villámdiéták éhezésen alapulnak. Miután többé nem éhezteted magad, hanem ismét eszel normálisan, persze, hogy visszajön.
nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De pont ez az 5. hogy nem mindenki!


Köszi a válaszokat így már értem :)

nov. 30. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!