Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy totális csőd vagyok...

Egy totális csőd vagyok fogyókúra terén, egyszerűen semmi akaratom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom már mi kéne ahhoz, hogy végre komolyan vegyem a fogyókúrát. Elhízott, elkényelmesedett disznó vagyok, és rohadtul nem bírok talpra állni. Akarat gyenge és könnyen befolyásolható vagyok ilyen téren. Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, szinte bujkálok a világ elől is. Párkapcsolatban élek, gyermekem is van, szóval ők egy csodálatos része az életemnek, de mégsem érzem azt, hogy képes lennék fogyni. ha diétázom, akkor folyton éhes vagyok, pedig nem sztárdiétákat csinálok, csak odafigyelek az étkezésemre, persze ez nem fogyaszt. Sportolni meg nincs lehetőségem a munka és a gyerek mellett. Mi a francot csináljak, hogy megjöjjön az eszem?!25/L
2010. nov. 3. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőséged biciklivel munkába járni?

Továbbá: csinálj magadnak külön salátát, és natúr csirke/pulykamellet. Rozskenyér. Zöldség, gyümölcs. Ezeket edd^^

2010. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na hamár folyton éhes vagy egyáltalán nem jó a diétád.

Diéta alatt nem szabad éhes lenni, az a legrosszabb ami csábit.


Itt a bevásárlást kell teljesen megváltoztatni.

Nem keveset, hanem minőségi ételeket, vagyis nem is itt az összetétel minőségére gondolok, nem pedig nem tom milyen drágákra:)

Hidd el tapasztalatból beszélek, 25 kilót fogytam, szinte soha nem éheztem.

Azt hogy miket vegyél ezerszer leirták már itt, kicsit olvass utánna a dolgoknak s hajrá!

Napi 5 6 étkezés:) Ugye milyen csábitó:) Hmmm

Pl. reggelire két szelet teljes kiőrlésü kenyér, lekvárral, kakaóval? Tizórai egy hatalmas narancs? Egy alma esetleg? Ebéd finom rizses hús barna risszel, sok sok csirkemellel? Finom zöldséggel vele? Uzsira egy jó adag reszelt sárgarépa édesitőszerrel esetleg mézzel és joghurt veele? :)

Nah nem folytatom.. lehetőségek vannak, töredékét irtam le:) Nem kell éhezni ennyi.

Na sok sikert, szoritok

23f

2010. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem bírod kontrollálni magadat, próbáld ki az UPDATE diétát, illetve életmódot. Sokan leszólják, de nem egy ismerősömnek bevált, köztük nekem is. Nem Norbi termékekkel csináltam, egyszerűen kinéztem a norbi titok 2 könyvből a kódokat, benne van rengeteg élelmiszer (márkák, pontos név szerint is). Én egésznap csipegettem valamit (este is), főként 1-es kódú kajákat. 2-es kódú ételeket reggel ettem, esetleg ebédre (itt már figyeltem a mennyiségre). 3-as kódút nem ettem addig, amíg le nem ment rólam a felesleg.


De a lényeg, hogy egésznap ettem, az 1-es kódú ételekből pedig tényleg annyit, amennyi jól esett és amíg nem laktam jól.


Esetleg egy próbát megérne Nálad is.

Ha már elkezdtél odafigyelni az étkezésre, jöhet a tornázás, akár otthon dvd-re, napi 20-30 perc intenzív torna.

2010. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és azt nem írtam, hogy 20kg-ot fogytam.


A diéta, életmódváltás mellett azért is kellene tornázni, hogy feszes maradjon a bőröd. A rubint réka 2009-es dvd-jén vannak 20 perces blokkok, ezt próbáld naponta megcsinálni, amíg a kicsi alszik vagy játszik. Nagyon sokat számít.

2010. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pedig a sport lenne a megoldás, anélkül nem megy a fogyás, hiába figyelsz az étkezésre. legfeljebb megakadályozza a további súlygyarapodást.


nincs segítséged, valaki, aki vigyázna időnként pár órát a gyerekre, hogy tudj mozogni? vagy elvégezné a főzést, háztartási munkákat?

2010. nov. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Teljesen átérzem a problémát. Évekig kínlódtam a fogyással és még most is. Egy bizonyos ponton megáll az egész és se előre se hátra. Nekem a fizikai igénybevétel segített. A párom nagyon rossz hatással van rám. Neki főzni kell, vásárolni mindenfélét és teljesen tönkretesz a zabálásával. Lassan mindenkit utálok, aki eszik a jelenlétemben és még kínálgat is. Ha a környezetem nem enne állandóan, akkor nem is lenne igényem semmire a nyers zöldségen, gyümölcsön és némi tojás, tejterméken kívül. Disznóhúst nem eszem, mert büdös, marhahústól félek, hogy fertőzött, a hal szagát ki sem állhatom a kacsától, libától egyszerűen hányingerem van. A hagyma csípi a szememet és ég tőle a gyomrom. Semmilyen fűszert nem szeretek, a sót sem, mert attól meg szomjas vagyok. Nem bírom a konyhában s sültkrumpli, a fasirt és a pörköltszagot mert mindenbe beleeszi magát és minden ruha bűzlik tőle. Szóval a lakás legfölöslegesebb része nekem a konyhán belül a mindenféle sütő-főző eszközök.

Természetesen egy férfi megtartásához ezek mind kellenek sőt csak ezek kellenek. Egy jó vacsora jobb nekik mint a szex.

Nos ilyen körülmények között nagyon nehéz. Ha nincs az embernek pénze, akkor olcsó szemetet kell, hogy egyen és attól hízik, ha meg van pénze akkor meg minden jó minőségű élelmet megvesz magának és a mennyiségtől hízik.

Sajnos reform kell és életmódváltás, ami nagyon elcsépelt dolognak hangzik, de muszáj. Eljön az ember életében egy pont, amikor nem lesz választási lehetőség és a szervezet maga eldönti, hogy itt a határ. Ez a betegség. Bár előzetes jelzések vannak előtte, de ezt nem szabad megvárni. Valami kényszerítő dolgot kell találni ami rábír a fogyásra ha a józan ész csődöt mond. Mindenkinek vannak vagy voltak olyan esetei, amikor vagy szégyenében vagy büszkeségből vagy dacból vagy mit tudom én mi okból úgy, de úgy összeszedte magát, hogy na! Azt hiszem valahol itt lehetne valamit kapirgálni. És ha a motiváció megvan, akkor jöhet a megvalósítás. Hogy ki milyen diétát és mozgást választ, arra nincs igazán recept, mert az egyéniségtől és pénztárcától is függ. Idő persze semmire sincs, azzal nem is érdemes foglalkozni. Pontosan annyi marad mint volt esetleg a beosztással kell kicsit játszadozni.

Azért írtam kissé nyers stílusban, hogy pici vidámságot küldjek. Szerintem ha sikerült a beismerésig eljutni, akkor a következő lépés sem lesz olyan nehéz. Azt azért el kell árulnom, hogy a Tv nézés és számítógépezés felfüggesztése egy rövid időre (mármint az ezzel járó ücsörgés) azonnali súlycsökkenéshez vezet. A szellemi megterhelés több kalóriát kíván, mint a fizikai igénybevétel ezért tömjük magunkat. Tele gyomorral viszont nem lehet egy jóízűt mozogni. Egy jó fogyókúrát egy egyhetes semmittevéssel (TV, számítógép, leülök olvasgatni, pihenkélek, stb.) ezért lehet lenullázni.

Tessék elkezdeni és fel a fejjel, le a kilókkal!

2010. nov. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A párom nagyon rossz hatással van rám. Neki főzni kell, vásárolni mindenfélét és teljesen tönkretesz a zabálásával."

Na pont ilyen az én párom is, folyton eszik, meg engem is tömne, ha kell, hanem.Ő 118kg, de nem csak zsír ez, hanem rengeteg izom is, sportoló volt, és kemény fizikai munkát végez. Ő róla potyognak a kilók, ha úgy akarja. Én amikor meg a fogyókúra szót említem neki, mindig csak legyint, és azt mondja majd lemegy. Évek alatt és a szülés óta ott tartunk, hogy 35kiló feleslegem lett! Sose voltam vékony, de olyan teltkarcsú, formás, aki után megfordultak a pasik, de most.. Betegség: sajnos már van és volt is, nem is kicsi, szívritmuszavarom van és érszűkületem. Kb 1 éve van az, hogy nem eszem fehér cukrot, max barnát, de azt is ritkán, teljes kiörlésű lisztet használok, nem eszem szinte egyáltalán pékárut, se zsíros ételeket. Szóval elkezdtem jobban táplálkozni, de van egy hatalmas gáz, hogy édesszájú és válogatós is vagyok. Persze a párom meg pont ebben szeret befolyásolni, ugyanis szakács az eredeti szakmája, hol ő, hol én főzök, ő meg szeret olyan ételeket csinálni, amiket szeretek, és persze nem túl kalóriaszegényen.. Így nagyon nehéz.

Kaptam egyik ismerősömtől kölcsön egy Norbi dvd-t és egy könyvet, szerintetek akkor érdemes kipróbálnom?Nem nagyon hiszek az ilyenekben, de hátha..

2010. nov. 4. 07:44
 8/9 Dr. Ignácz Zsuzsanna válasza:

Az állandó éhség azt jelenti túl savas vagy fogyaszd a lúgosító ételeket/zöldségek stb/.


Gyors segély éhség esetén:

- mindig először folyadékot igyál /menta, stb./ tea

-vagy késhegynyi szódabikarbonátos/gyógyszertárban Sparban vehetsz /vízet.

-Hétvégén próbáld ki a Zöld dobozos Malva Teát reggelre meggyorsítja az "emésztést".Előzör ne áztassad sokáig.

-Este 6 előtt egyél vacsorát , mindig legyen nálad napközben alma, mandarin ha megéhezel.

-Lépcsőzz ne liftezz, gyalogolj ahova csak lehet...

-Az alkohol a sör is étvágyat csinál rengeteg benne a kalória ...

üdvözlet és hajrá!!

2010. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Liftezni sosem szoktam, 3. emeleten lakunk, meg ahhoz egy liftet is be kéne szerelni:)
2010. nov. 4. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!