Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van esélyem a "túlélésre"?...

Van esélyem a "túlélésre"? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

167 cm vagyok, jelenleg 69 kg. Ez már jónak minősül, ugyanis az 59-ről 1 év alatt 73-ra híztam.


Le fogok fogyni, elegem van az eddigi életemből, a régi, fitt fiatal lányt akarom, aki 1 éve voltam.


Szerintetek lehetséges így nyárra 69-ről 59-re fogyni:


- 2 naponta futás min. 3 km.

- napi 100 felülés a pocak miatt

- napi 20 fekvőtámasz a karom miatt

- jóval kisebb ételadag, az is csak 1-1 falat napi 3-4 alakalommal az anyagcsere miatt + 2-3 liter tea és víz

- az tény, hogy mindent kell ennem, mert nem tehetem meg anyagilag, anya főz, el kell türnöm, még tanulok, de kis adagokat.


Szeretnék olyan május, júniusra 59 kg lenni, van esély?


Ne aggódjatok, a kitartással nem lesz gond, sportember vagyok alapvetően, én ezt élvezem. Nem jelent szenvedést, csak az étel csökkentése. :(


2011. jan. 26. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, ennek így semmi értelme. Főleg annak, hogy 1-1 falatot egyél napi 3-4 alkalommal. El is mondom, hogy miért:


1. A szervezeted éhezik, és ezért őrült mód raktározásba kezd, amint megint rendesen étkezel

2. A megfelelő táplálék nélkül elsorvad a tested


Ami a táplálkozést illeti, az a legfontosabb, hogy MINŐSÉGI ételeket egyél, és nem igaz, hogy ez megfizethetetlen. Kerüld a cukros, édes dolgokat a gyümölcsök kivételével. Ne egyél tésztaféléket, fehér pékárut, csakis teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket. Kerüld az olajban sült dolgokat (sültkrumpli, rántott hús, stb), helyette próbálj kevés olajon/vajon/margarinon kisütött sovány húsokat enni (csirkemell, hal). Köretnek minden második napon lehetőség szerint inkább csak salátát egyél, és soha ne majonézes mártással. Kerüld a mártásos ételeket, mert a legtöbbnek a tejszín az alapja, ami nagyon zsíros étel. Próbálj lehetőség szerint 3-4 óránként enni, de soha ne tömd tele magad. Az első hetekben annyit egyél, amivel éppen nem laksz jól - ezzel elkerülheted, hogy behorpadj az éhségtől (és esetleg falási rohamaid legyenek), viszont a gyomrod szépen lassan összébb húzódik. Soha ne edd degeszre magad, mert ez tágítja a gyomrot, és legközelebb még több fér beléd, még többel laksz csak jól.


Tehát dióhéjban: cukor tabu, tésztaféléket korlátozni, de amúgy mindenből egyél, de soha ne teljes jóllakásig. Viszont ne éheztesd magad, mert akkor egyszerűen vissza fogsz hízni és kész... Ennek semmi értelme.


A reggeli nagyon fontos, ennek a nagy részét a tested felhasználja a nap folyamán. Az ételek kalória tartalmát és mennyiségét csökkentsd este felé haladva. Este inkább csak egy banánt, egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret, levest, ilyeneket egyél.


Javaslom neked a napi 1 liter zöld teát (nem lipton meg nestea meg ilyen szarok, hanem rendes tea). Ízesítsd citrommal és ha muszáj akkor max mézzel. Ezeket akkor tedd bele, amikor már kihűlt, különben hő miatt lebomlanak a bennük található értékes anyagok. A zöld tea élénkíti az anyagcsere folyamatokat, antioxidáns (megakadályozza a test elsavasodását), méregtelenítő.


Esetleg szedhetsz L-karnitint az edzéseidhez (de csakis ha edzel, különben semmi értelme). Ennek nincsen se anyagcsere módosító hatása, se zsírcsökkentő, semmi ilyesmi. Viszont a mozgás során energiává alakított zsírok mennyiségét növeli. Ezen hatása miatt nem baj, ha kívánt testsúly elérése után abbahagyod a szedését (ivását), mert nem ugrik meg tőle az étvágyad, nincs olyan hatása amitől visszaeshetsz. Ajánlom a Burn FX nevezetűt, ebben van koffein, és L-tirozin is. Nagyon jó edzéshez!


Ami az edzéseket illeti, kétnaponta 3 km az édeskevés. 100felülés szintén semmi. Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak néhány izomcsoportot mozgatsz meg. Ennél sokkal kombináltabb és összetettebb edzéstervre van szükséged, ha el akarod érni a célodat!


Páratlan napokon:

- 20 perc bemelegítő kardio

- Felülés: 5x30-50

- Lábtárogató és -közelítő géppel: 5x40

- Guggolás (a sarkaid alá teszel két súlyt, nehogy hanyatt ess, farudat a nyakadba hogy egyenes legyen a hátad): 3x20

- Kitörés (súly nélkül, egyik lábaddal előre lépve leengeded magad majdnem a talajig, nézz róla videót): 3x20 mindkét lábra

- Vádli (lépcső szélén állsz a lábad első felével és kinyomod magad): 3x40

- Combfeszítő gépen ( [link] 3x20

- Lábhajlító gépen ( [link] 3x20

- 10 perc levezető kardio


Páros napokon:

- min 40 perc kardio (akár kombinálhatod is őket, én 30percet futok és 20at lépcsőzök)

- 5x30-50 felülés

- 5x30-50 háterősítés ( [link]


Páratlan nap2:

- 20per bemelegítő kardio

- Bicepsz egykezessel ( [link] 5x15-20

- Tricepsz egykezessel (keress rá): 5x15-20

- Evezés egykezessel (keress rá): 5x15-20

- Vállból nyomás egykezessel (-||-): 5x15-20


Amennyiben nincsen lehetőséged konditerembe járni, úgy javaslom neked, hogy minden nap fuss amennyit csak bírsz (jó lenne rövid időn belül feltornázni 40-50 percre), kis súlyzókkal csináld a páratlan 2 napi dolgokat, csinálj felüléseket, lépcsőn vádlizz, csinálj kitöréseket, guggolj. Amíg belejön a tested kétnaponta, ha úgy élzed megy, akkor naponta.


Nem lesz könnyű. De az első és legfontosabb dolog, amit meg kell értenie mindenkinek, aki fogyni akar, hogy ezt nem lehet hűbelebalázs módjára csinálni, mert több kárt tesztek magatokban, mint bármi hasznosat. Az is lehet, hogy az elején többet fog mutatni a mérleg, mert az izmok nőne kezdenek, a zsír viszont akkor kezd égni, ha a szervezetben már elhasználódott az izmokban "tárolt" cukor. Talán nagyobb darabnak is fogsz tűnni. Ez nem megy egyik napról a másikra, de nyárig simán megvalósítható ha van hozzá akaraterőd.

2011. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok: itt egy otthoni edzésterv, minden el is van magyarázva benne. Ehhez még vedd hozzá a napi futást! És egyébként jó lenne, ha nem betonon futnál, hanem (ha már nincs futópad) földes úton, futóúton (rugalmas kövek), mert a betonon túlságosan erősen rázkódik a tested a futástól. Megsüllyedhet tőle a méh hosszútávon, fájhat a fejed, végtagjaid stb stb


[link]

2011. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Hálásan köszönöm a segítségedet, de nem tudsz mindent. Néhány hónapja elvesztettem az állásomat, azóta semmi, édesanyámhoz kellett költöznöm, havi 50 ezerből élünk ketten, hálás lehetek, hogy egyáltalán a tanulmányaimat segíti és kapok enni. Amíg nincs ismét állásom, nem tehetek mást, annak is örülök, ha tészta kerül az asztalra, mindent eszek, mert kénytelen vagyok, és ez nem kifogás, nem tehetek mást esküszöm, bár tehetnék.


Így marad az adag csökentés. A falatokat félre értetted, nem úgy gondoltam. Egészségesen, ésszel szeretnék FOGYNI, nem pedig BETEGGÉ tenni magam.


Leírom, hogy értsd:


R: 2 dl tej + 1 kifli

E: leves + 1 süteményes tányéron második (ez általában egy szelet húst takar kb 3-4 evőkanál kruplipürével)

A rántotthúsról mindig leszedem a prézlit, amúgy is utálom.


Amit gyakran eszek: sajnos tésztafélék, főzelékek, levesek


Napközben: 1-2 db alma

Este: 1-2 natúr joghurt


Megnézem, amit belinkeltél, egyébként edzőterem kilőve, de ezt a fenti írásaim után leszűrhetted, azonban bármit megcsinálok, ami otthon végezhető.

Futni pedig füves sportpályán szoktam.

2011. jan. 26. 21:12
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudnál ezek után otthon végezhető edzéstervben segíteni nekem?


A táplálkozás úgy marad, ahogy mondtam, de hidd el, óriási változás lesz, mert kb 1 éve magamba fordultam, tömtem be az ételt, szeretném a régi alakom és az egészséges, fitt formám visszakapni. Rosszul érzem így magam a bőrömben, az pedig pláne motivál, hogy a párom ismét egy csinos lányt lásson majd nyáron a bikiniben. :)

2011. jan. 26. 21:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem lesz könnyű, nem gond, kitartó vagyok, és egyébként is, ezt nem fogyókúrának nevezném, inkább úgymondanám, hogy a régi egészséges életem akarom, amikor nem tömtem magam minden vacakkal.
2011. jan. 26. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az otthoni edzéstervnek ez nagyon szuper, jómagam is ezt csináltam sokáig, hatékony és sok izmot mozgat:


[link]


1. Fekvőtámaszt gondolom nem kell magyarázni :)

2. Bicepsz állva ( http://www.youtube.com/watch?v=Keyg_AiYEHg)

3. Tricepsz állva ( http://www.youtube.com/watch?v=Yf_UATtNspc)

4. Vállból nyomás egykezessel ( http://www.youtube.com/watch?v=5-OCgsuZmXk)

5. Evezés egykezessel (Bal lábad a földön, jobb lábaddal térdelsz a kanapén pl. A bal kezedbe veszed az egykezes súlyzót és vállból felhúzod függőleges helyzetben, amennyire csak tudod majd szépen lassan visszengeded. Aztán fordítva, jobb láb a földön stb)

6. Guggolás sarokalátéttel (fogsz két könyvet/köteg újságot/akármit, ezt elhelyezed olyan távolságra ahogy kényelmes állni. A sarkaddal ráállsz, kezeidet a válladhoz vagy tarkódhoz teszed és guggolsz. Fontos, hogy minél függőlegesebb legyen a tested, egyenes a hátad)

7. Kitörés (Két lábad egymás mellett, ebből az állásból fél lábbal kilépsz előre egy nagyot és leereszted magad annyira, hogy a térded éppen a föld fölött álljon meg. Visszalépsz, és a másik lábaddal "törsz ki". A hátad végig maradjon egyenes, ne dőlj előre!)

8. Vádli állva (Megállsz egy lépcső szélén, a lábad első fele legyen csak a lépcsőfokon. Ereszd le a sarkad amennyire tudod, majd nyomd ki magad vádliból, szintén amennyire csak tudod. Ne ugrálj, szépen lassan csináld!)

9. Hasprés (olyan, mint a felülés, de csak a kicsiket kell felfelé mozdulnod, nem kell egész felüléseket csinálni)



Szóóóóóval, az étkezést csináld, ahogyan tudod. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy :( De arra vigyázz, hogy elég vitamint vigyél be, mert ezek nélkül az edzés csak tönkretesz. Én reggelire többet ennék egy kicsit a helyedben. Lehetőleg sok legyen a tojás, egyéb fehérjeforrás.


Amit kéne venned: egy ugrálókötél (bár ez kevésbé fontos) és egy darab súlyzó, sajnos ezek eléggé kivédhetetlenek... Egy súlyzó jó lesz mindegyik sorozathoz. Amíg ezt nem tudod esetleg megengedni magadnak, addig ezeket hagyd ki az edzésből.


1.nap:

20perc kardio bemelegítés (futás, ugrálókötelezés)

Otthoni edzésterv végig

10 perc kardio levezetésnek


2.nap:

40< perc kardio


Nyújtani soha ne felejts el, ez fontos ahhoz, hogy ne legyen durva izomlázad!


Az ugrálókötelezést pedig azért mondom, mert nagyon szép lábakat csinál, és igazából akkor veszed elő amikor akarod... Nyugodtan ugrálgathatsz 10-15 percet ha van időd, az rendes napi edzésen kívül.

2011. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak annyi hogyha felülést csinálsz,akkor csinálj törzsemelést is,legalább a dupláját.
2011. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen. Megfogadom, beszerzek 1 súlyzót és egy ugráló kötelet.


Eddig -3 kg tartósan. Nem valami sok, de legalább egészségesen és tartósan megy le.

2011. febr. 18. 09:36
 9/11 A kérdező kommentje:

A vitaminról gondoskodtam. Actival Max-ot szedek. Én jónak találom.


A törzsemelés miért fontos? Feszesebbé teszi a hasat?

2011. febr. 18. 09:39
 10/11 anonim ***** válasza:
nem,de ha a hasadra edzel,akkor a hátadra is kell,hogy a gerincoszlopod ne terheld nagyon.
2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!